Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.
wishlist
Stary Lev Logo
На жаль, нічого не вдалось знайти за вашим запитом.

Яна Дубинянська

Українська письменниця, журналіст, публіцист.

Народилася в Феодосії, дитинство і шкільні роки провела в Сімферополі, закінчила Кримське художнє училище ім. Самокиша, а пізніше — Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченко. Працювала журналістом у провідних виданнях України, опублікувала десять романів («Н2О», «Глобальне потепління», «Пансіонат», «Сад каміння», «Листи до полковника» та ін.). Заміжня, виховує трьох дітей.

Про себе:

Я народилася на морі. Феодосія, Крим. Море – перше, що я пам'ятаю і без чого зовсім не можу. Помічено, що море, бодай смуга на обрії, є в усіх моїх книжках.

Я жила в Сімферополі, місті без моря, і поїхала в юності підкоряти інші міста: Львів, потім Київ. Виграла літературний конкурс і видала в Києві першу збірку оповідань. Тоді ж закохалася, вийшла заміж і народила сина, потім дочку, потім ще одну дочку. Колись хотіла стати кінорежисером, а стала журналісткою; ще пишу кіносценарії, що можна робити й на морі, це важливо.

Деякі з моїх книжок з'явилися раніше, ніж варто б задля резонансу. У 2008-му вийшов роман «Н2О» про кольорову революцію, економічну кризу і свободу. У 2009-му – «Глобальне потепління» про кохання і неминучу війну між нашою і «цією» країною. Писала «Сад каміння» про те, що все можна вигадати, і вигадане здійсниться, проте у фіналі однаково відбулася катастрофа. У «Пансіонаті» після катастрофи люди намагаються якось жити…

Отже, про море. Я завжди знала, що мушу повернутися. Коли мені було 37, вирішила остаточно, взяла всі свої гроші і купила дім. У тих місцях, де виросла: під Феодосією, серед пагорбів, невеличкий будинок із садом і виноградником. У нас було літо 2013 року. Я не вірила, що це щастя – моє і назавжди. Я знала: щось має трапитися.

Щось і трапилося.

Нині моє життя – маятник поміж Києвом і Кримом. Я весь час плутаю слова «їхати» і «повертатися». Я не знаю, і ніхто не знає, в який момент усе обірветься; чи все-таки пощастить, і світ уціліє. «Свій час» – довоєнний роман, там усе інакше, і немає жодних передбачень, тільки незрозумілі передчуття і тіні.

Та я все одно вирощую сад і виноград, оскільки майбутнє – є.

Коментарі

Щоб залишити коментар, необхідно

imageimage