0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
«Винова Гора»: презентація нового роману Надії Мориквас у Львові
У четвер, 10 серпня, у Львівській обласній бібліотеці на площі Ринок, 9 відбудеться презентація  нового роману Надії Мориквас «Винова гора». Письменниця та модераторка зустрічі Оксана Думанська міркуватимуть про право на свій простір, про життя під час війни і миру, про любов приявну і примарну. А за одно розкажуть про місце дії роману – таємниче містечко Виногори, яке колись панство називало галицькою Малою Швейцарією. Початок зустрічі о 18:30. Вхід вільний.
 
Виногори – не просто мальовниче містечко Галичини. Вже понад століття тут можна не тільки відпочити, а й знайти надійний прихисток. Сюди втікали з Карпат і з мегаполісів, з-понад моря та від війни, приносячи з собою власні історії, які долучалися до місцевих легенд. Власне, таким втікачами і шукачами спокою є й персонажі цієї книжки.
 
«У цьому підльвівському містечку можна впізнати Винники, – розповідає Надія Мориквас. – Хоча, може, то й не Винники! Чи ж мало таких містечок по Україні, які, попри війну, потрясають одвічні пристрасті – змагання за землю, за ковток свіжого «неприватизованого» повітря і цілющої води? Виногорівці нинішнього дня – з втратами у війні і з волонтерами, із загрозами від своїх же обранців  та із помстою природи, яка опирається своєму знищенню – різні у своїх життєвих позиціях... Зрештою, це тільки тло, бо основну канву роману тчуть приватні історії».
 
У романі персонажі першого ряду – жінки, чоловічі образи лиш відтінюють порухи жіночої душі: любові й ревнощів, остраху й ненависті, закоханості й неприйняття, сподівань і зневіри.   Найдраматичніший –  образ Лінці. Її історія – це чи не перша в українській літературі історія про французьких репатріантів. Тому найщільніша частина роману зазирає в минуле, не цурається легенд, зосереджується на трагічних подіях репатріації, вивезення в Сибір чи на смерть у Белжець.
 
Новий роман письменниці-львів'янки дивовижно густий на факти, події, невигадані життєписи й постаті. А сни, легенди, портали у прихований світ, містичне оживлення вовчиці й не менш містичне уникнення загибелі оборонців води ніскільки не дисонує із приватним буденним життям, із проблемами підприємництва й опору несправедливості, із романтичними мріями й безжальністю життєвих обставин.
 
Надія Мориквас – письменниця, літературознавиця, поетеса, журналістка. Головний редактор культурологічного журналу «Річ». Народилася на Тернопільщині. Освіту журналіста здобула у Львівському університеті ім. І. Франка. Кандидат філологічних наук. Здобула Літературну премію року ім. Богдана Лепкого. Живе та працює у Львові. Авторка трьох поетичних збірок та восьми прозових книг, серед яких романи «Корнелія» й «Винова гора», що вийшли у «Видавництві Старого Лева». Твори письменниці перекладені німецькою, угорською, румунською, італійською мовами.
 
Вам може бути цікаво
Безкоштовна кур`єрська доставка по Львову
З музикою легше: мелодійні книги
Знижки на дитячі книжки до 40%!
Даруємо знижку на книжку тижня: «Лексикон львівський: поважно і на жарт»
Дітям і батькам. Книжки для спільних читань!
Три книжки Мілана Кундери про любов і Європу
stary_lev Стежити
дописів читачів
Матеріали по темі
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати