0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Відверто про геніальних: вечір Інґмара Берґмана у київській Книгарні «Є»
Кажуть, що у дитинстві Інґмар Берґман зазнавав жорстокого поводження, тому навчився дуже тонко відчувати зміну людських емоцій. Кажуть, шведський режисер був страшним ловеласом. Кажуть, що жив відлюдником на острові... Складно порахувати, скільки чуток оточують постать великого режисера. Важко повірити, що частина з них - чистісінька правда ;)  

У п’ятницю, 12 квітня, у Книгарні «Є» (вул. Миколи Лисенка, 3) в Києві перекладачка книг Берґмана Софія Волковецька говоритиме відверто про геніального  Берґмана та презентуватиме  український переклад його автобіографічної книги «Laterna Magica». Модерує – Катерина Толокольнікова. Початок о 18:30. Вхід вільний.
 
Мабуть, окрім Берґмана, у світі немає іншого режисера, якого з однаковою силою безмежно обожнювали і щиро ненавиділи. Інґмар був калейдоскопом протиріч: сином священника і атеїстом, відлюдником на острові Форьо та великим ловеласом, знавцем людських душ та поганим батьком. 

Тираж закінчився
За свідченням критиків, ми живемо у світі «берґманівських стосунків», любимо його фільми «Сьома печатка», «Сунична галявина», «Персона», «Фанні та Олександр», проте мало знаємо відвертого Інґмара, який по-справжньому відкривається у своїх книжках (у великій мірі автобіографічних, написаних на острові за 10 років до смерті). «Берґмана-письменника я відкрила для себе вже давно ... як читачка передусім, а згодом з'явилися плани перекласти його книжки, – каже Софія Волковецька. Цей легендарний режисер, який знімав – за його ж визначенням – "відносно відверті й безсоромно особисті фільми", виявився ще й справжнім майстром психологічної прози.  Хотілося, щоб українські читачі мали змогу читати його книжки». 


Власне, завдяки Софії, ми сьогодні тримаємо в руках три книги Берґмана українською: «Недільне дитя», «Довірливі розмови», «Laterna Magica», що вийшли у «Видавництві Старого Лева». А зустріч «Відверто про геніальних» буде хорошою нагодою поговорити про найкращі фільми й книжки, про те, як жив і творив великий режисер.
 
Інґмар Берґман — відомий шведський режисер театру та кіно, сценарист, письменник. Одна із ключових постатей авторського кіно. Народився 1918 року в Уппсалі, Швеція. Закінчив Стокгольмський університет, де вивчав літературу та мистецтво. Починав як театральний режисер, був директором Королівського драматичного театру в Стокгольмі, а також театру в Мюнхені.
 
Створив власний упізнаваний і неповторний кінематографічний світ: зняв близько 60 художніх і документальних фільмів, зрежисерував понад півтори сотні театральних постановок. Був майстерним письменником і драматургом — до більшості своїх фільмів він сам писав сценарії. Три з його фільмів здобули премію «Оскар». Мешкав на острові Форьо серед Балтійського моря, п'ять разів був одружений, мав дев'ятеро дітей.
Вам може бути цікаво
Гармонія тексту та ілюстрацій: Топ-12 книжок для дітей з авторським художнім оформленням
«Танець недоумка»: планетарна фантастика, що плавить мозок
Ірина Славінська розповість про «Мої запасні життя» в трьох містах України
Джон ле Карре отримає премію $100 тис за «вклад у демократію»
Топ 5 книг про чарівних істот на будь-який смак
Від да Вінчі до Лінкольна: що б його почитати?
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати