0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Старий Лев на фестивалі Comic Con
Днями в Києві відбувся фестиваль популярної культури Comic Con. Автори «Видавництва Старого Лева» говорили про фантастику та фентезі, молодих авторів та їхні перші твори у жанрі, книгу авторки Старого Лева Ольги Войтенко «У світлі світляків», довгі цикли улюблених історій та їхні секрети, а тут важко не згадати Террі Пратчетта тощо. Декілька інсайтів із захопливих дискусії фестивалю нижче.
 


«Не так багато історій, які потребують десять томів. Один із гарних прикладів — серія про Мумі-тролів Туве Янссон на дев'ять томів. Але є також цикл Террі Пратчетта, де є сорок томів, і кожна книжка в ньому більш менш автономна. Хоча книжка «Пані та Панове» вже вимагала знання попередніх книжок, автор це зазначив у передмові. Пратчетт – це той рідкісний випадок, коли я можу сказати 28, 29, 34 книги найкращі. І саме в нього окремі історії стають сильнішими, ніж якби він кожну розтягував на декілька томів», – зауважив літературознавець Михайло Назаренко.
 
 «Однією із небезпек довгих циклів є тривалість. Але є такі автори, як Пратчетт, який писав регулярно і раз на рік видавав книжку. Це правило намагаються дотримуватися й сучасні фантасти. Але є й виключення із великими паузами», – Володимир Арєнєв.
 


«"У світлі світляків" – моя перша книжка, буде ще дві у серії. Це історія про темряву і світло – всередині та ззовні. Однією із ліній є моя фантазія на тему того, що буде, якщо зникне інтернет та світло загалом. Але основною ідеєю були більш глобальні речі – наслідки наших дій із планетою, і які сюрпризи вона може нам повернути на наше ставлення до неї. Це підліткове фентезі з трьома героями з різних сторін барикад. Одна із героїнь живе у світі комп'ютерної мережі, який водночас може зникнути, це дуже близький нам світ. Мені важливо, щоб у назві було саме світло, а не темрява. Адже в книжці майже весь час темно, і я хотіла донести, що світло перемагає. Під час написання історії я не могла посилатися на книжки, які дитина в 12 років ще не прочитала. Але для мене найбільшим зразком у світі фентезі є твори Клайва Степлза Льюїса», — розповіла про свій цикл Ольга Войтенко.
 
 
Вам може бути цікаво
Юрко Іздрик: Я перекладаю на слова власні переживання
Маріанна Кіяновська: «"Іван і Феба" – це абсолютний роман»
Олег Сенцов: «У кожної людини можна чогось навчитися, пропри її посади і регалії»
Дорж Бату: Я знайшов в Україні справжнє суспільство, де поважають одне одного
Ілларіон Павлюк: Ідеальний фантастичний світ – той, в який читач здатен повірити
Ірина Славінська: «Перед кожним із нас уявне трюмо – у кожному з дзеркал ми трохи інші, це наші запасні життя»
stary_lev Стежити
дописів читачів