0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Реалії і магія «Магнетизму». Розмова із Петром Яценком у Києві
У п'ятницю, 25 червня, о 18:30 запрошуємо на розмову про роман Петра Яценка «Магнетизм». Зустріч з автором відбудеться у київській Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3). Ви почуєте магічну історію про те, як у дивовижний спосіб пов’язані люди й міста, як вони притягуються і відштовхуються, можуть із легкістю знищити одні одних, а можуть дати одні одним життя. Модеруватиме подію Роксоляна Свято. Вхід вільний.
 
Роман «Магнетизм» – це тонке сплетіння суворих реалій та магічної історії. Назва книжки є лейтмотивом усієї оповіді, бо саме це явище пов'язує героїв та локації, веде читача сюжетом книги. «Магнетизм – це фізичне явище, що означає притягування різнорідно заряджених предметів, – ділиться роздумами Петро Яценко. – Це також тяжіння людини до людини, а ще – людини до місця. Отже це фізичне явище, чуттєве та культурне» .
 
У романі йдеться про Київ та Донецьк. Власне, дія книжки починається в окупованому Донецьку, з якого головна героїня тікає у столицю. Проте й Київ не приймає її з розкритими обіймами, дівчині доводиться багато пройти та відкрити чимало таємниць, аби потоваришувати з містом. «Коли ти виїжджаєш з міста в останньому потягу, місто зникає за тобою», перетворюється на стару картину, забувається. Гайка виїхала з Донецька влітку 2014-го. Вона робить прикраси у стилі стімпанк, зчитує історії, доторкнувшись до металу, і знає, що говорить куля, перш ніж вцілити.
 
Всі відчувають пам’ять, що лишається на поверхнях міста, але чути по-справжньому не можуть. Історія тисне і нависає однаково над тими, хто вибирає свідомо чи несвідомо забуття, і тими, хто готовий пам’ятати. Гайка опиняється в Києві, який то приймає її, то відштовхує, халепи чергуються зі щасливими випадками. Про основний лейтмотив та реалії й магію в романі спілкуватимуться Петро Яценко та літературознавиця Роксоляна Свято.
 
Вам може бути цікаво
Уривок із роману Меґан Міранди «Ідеальна незнайомка»
Тест. Як добре ви знаєте «Маленькі історії Великих Людей»?
Екскаватори можуть все і навіть більше, або Великі пригоди маленького Еки
Київ та Одеса запрошують левенят на дитячі суботи
Склади своїх єдинорогів
Афини
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати