0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
«Пісня Пісень» Богдани Матіяш – у Львові
У вівторок, 22 травня, у львівській Книгарні «Є» (пр. Свободи, 7) відбудеться презентація чудової поетичної збірки, у якій переплелись любов і довіра, туга і надія, – «Пісня Пісень» Богдани Матіяш. Книжка побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Модеруватиме зустріч літературознавець, музикант Данило Ільницький. Початок о 18:30.   
 
«Задумала цю книжку, певно, ще 2011 року, коли вийшла моя попередня поетична збірка, – розповіла Богдана Матіяш. – Одразу знала, як вона має називатися, але книжка писалася повільно й складно. Після Майдану та початку війни на Сході України я довгий час узагалі не могла писати. Але постійно пам’ятала про книжку, яку вже почала. У ній мало бути багато любові і вона мала зватися "Пісня Пісень"».
 
Збірка «Пісня Пісень» апелює назвою до відомої книги Старого Завіту, тим самим натякаючи, що перед читачами — одна із можливих сучасних її версій. Але це не переспів, і хоч у книжці також ідеться про любов, вона не така ідеальна й незранена, як у старозавітній традиції. Поетеса каже: «Після виходу моїх книжок "Розмови з Богом" і "Твої улюблені пси та інші звірі" декілька людей запитало мене: "Ось у тебе вийшли книжки, в яких ти говориш із Богом, зі звірятами. А чи буде книжка, в якій головним співрозмовником буде людина?". Власне, "Пісня Пісень" й стала такою книжкою. І, в якомусь сенсі, хоч ці три мої збірки є самостійними «"проектами", вони творять для мене немовби трилогію. У них багато спільного, але мені хочеться, щоб не я розповіла, що саме їх єднає; хочу, щоб читач сам побачив ті ниточки, якими ці три книжки пов’язані».
 
У «Пісні Пісень» є все: довіра і ніжність, радість і усміх, а водночас смуток і біль, туга і пустка. Тут, окрім пісень любові, є ще й пісні пустелі, але навіть у них просвічує надія, що всі наші досвіди, все наше життя є неповторною і прекрасною піснею. «Зараз мені здається, що зі всіх моїх книжок "Пісня Пісень" є найзрілішою книжкою – принаймні таке моє суб’єктивне відчуття. Але побачимо, як її сприймуть читачі і критика», – зауважила авторка.
 
Богдана Матіяш — поеса, перекладачка, літературна критикиня. Навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», закінчила магістерську програму «Філологія. Історія, теорія літератури та компаративістика». З 2004 по 2008 — аспірантка кафедри філології Києво-Могилянської академії. Авторка поетичних книжок «Непроявлені знімки» (2005), «Розмови з Богом» (2007), «Твої улюблені пси та інші звірі» (2011), «Пісня Пісень» (2018). А також – прози «Братик Біль, Сестричка Радість» (2014). Перу Богдани належать також «Казки Різдва: Книга перша», «Казки Різдва: Книга друга» (2014). Народилася, живе та працює в Києві.
 
Вам може бути цікаво
Обрії смаку в бесідах п(р)одумки
Хороші хлопці фінішують у Києві
«Переможцю не дістається нічого». Уривок з книжки Ернеста Гемінґвея
Енн Гетевей зіграє головну роль в екранізації «Відьом» Роальда Дала
Вірш дня. Григорій Чубай
Сікстен
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати