0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Онлайн-презентація книги «Смерть лева Сесіла мала сенс» з Оленою Стяжкіною та Оленою Гусейновою
23 квітня о 19:00 запрошуємо долучитись до онлайн-презентації книги письменниці, публіцистки та історикині Олени Стяжкіної «Смерть лева Сесіла мала сенс». Про український Донбас, 1990-ті, 2000-ні та 2014 р., мовне питання, долі людей, різні сторони барикад та хто ж такий лев Сесіл і чи мала його смерть сенс будемо говорити з авторкою та модераторкою Оленою Гусейновою. Трансляція розмови відбудеться на фейсбук-сторінці «Видавництва Старого Лева».
 
«Смерть лева Сесіла мала сенс» — це книга про вибір, страх перед бомбами, що виявився сильнішим за інші інстинкти, про своїх, які в одну мить ставали чужими, та про те, що все має сенс, інколи навіть смерть. У романі магія фотографії та запозичених імен перетворює незнайомців на гілки генеалогічного дерева — і вони врешті стають родиною, головна в якій — маленька дівчинка. Виданню притаманна безліч переходів: стоматолог стає воєнним хірургом, цап — сапером-собакою, боягузливий радянський чиновник набуває рис янгола-охоронця, продавчиня косметики перетворюється на інструктора зі снайперської стрільби... В українському Донбасі. На початку ХХІ століття. Проте час у книжці — доволі умовна величина.
 
Це перший роман авторки українською мовою — втім, не повністю: за задумом, українська тут — чи не найголовніша точка переходу, в якій свідоме прощання з російською означає для героїв та негероїв можливість бути собою. Книга розпочинається російською, згодом у ній трапляються українськомовні фрагменти, кількість яких і розмір збільшується з кожною сторінкою, аж поки весь текст не стає українським.
 
Олена Стяжкіна (народилася 25 лютого 1968 року в Донецьку) – українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта». Авторка понад дев'яноста наукових публікацій, виданих в Україні та за кордоном, серед них «Жінки в історії української культури другої половини ХХ століття», «Людина в радянській провінції: освоєння (від)мови», «Стигма окупації: Рядянські жінки у самобаченні 1940-х років» тощо та художніх книг «Кухонный вальс», «Ты посмотри на нее!», «Мовою Бога», «Розка». Живе та працює в Києві.
 
Гусейнова Олена – українська письменниця, журналістка, ведуча UA: Радіо Культура («Культра. Live», «Книжкова лавка», «Епізоди» та «Без письменника»). З 2016 року працює на Українському радіо. Лауреатка літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» та Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка за дебютну поетичну книжку. У 2016 році у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка «Супергерої». Вірш із цієї книжки став основою для відеопоезії «Як вишні» (анімація та відео Даші Кузьмич), який отримав першу премію на IV Міжнародному фестивалі відеопоезії «CYCLOP». Вірші перекладалися польською, словацькою, чеською, англійською, російською.
 
 

 
Вам може бути цікаво
Презентація книги Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна» у Львові
Від Бродвею до львівської площі Ринок. «Вулиці. Прогулянка по наймальовничіших вулицях світу»
Знижки на серійні книги до 50%!
Екскурсія землею мертвих: у Павла Вольвача виходить нова книжка
20+1, або Земля мертвих
Юрко Іздрик та «Інші речі»: поетичний вечір у Львові
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати