0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Михайло Винницький та Володимир Єрмоленко: онлайн-розмова про книгу «Український Майдан, російська війна»
Друзі, запрошуємо вас 31 березня о 19:00 на онлайн-розмову з Михайлом Винницьким про його нову книгу «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності». Модеруватиме захід Володимир Єрмоленко. Про роботу над книгою, рефлексії щодо буремних подій, що розпочалися наприкінці 2013 року, та їх сприйняття й оцінку сучасниками, свою участь у протестах та західну аудиторію будемо говорити з учасниками заходу. Онлайн-трансляція розмови відбудеться на сторінці «Видавництва Старого Лева» у фейсбуці.
 
У книзі «Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». Книга вперше побачила світ у 2019 році англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні. Переклад українською виконав Роман Клочко. Українське видання побачило світ в художньому оформленні Івана Шкоропада.
 
«Перша частина книги – це "хроніка" подій, які відбувалися в Україні впродовж 2013-2018 років. Тут описується хід протестів на київському Майдані Незалежності (зокрема очима їх безпосереднього учасника), трагічне і підступне військове вторгнення Росією в Крим і Донбас, а також ініціативи українських реформаторів, які ввійшли в коридори влади після втечі з України колишнього її Президента. Мета цієї хроніки — дати відчути історію молодшому поколінню, а очевидцям — структурувати пережите, — розповідає автор, Михайло Винницький. — У другій частині книги представлено суспільствознавчий аналіз пришвидшених соціально-економічних і політичних змін в Україні, які проходять в контексті більш масштабних цивілізаційних трансформацій на глобальному рівні. Наша вихідна теза: життєвий шлях української Революції Гідності загалом відтворює той, який проходили інші «величні» революції – ті, які стали розділовими знаками в історії великих переходів європейської цивілізації від однієї ери до іншої. У процесі української революції ми стали свідками зародження нової (для світу!) концептуалізації «гідності» (як індивідуального, а також соціального – «персоналістичного» принципу), спроби інституціоналізації «природньої справедливості», і нових форм гетерархії, які заперечують до того повсюдний консенсус, що для ефективності організацію має очолити «лідер». Ці всі ідеї ще мають знайти своє інституційне втілення, і саме це є нашим спільним завданням в наступному етапі революційного розвитку».
 
Михайло Винницький народився в Канаді і там проживав до 27 років. У 2003 році він отримав докторський (PhD) ступінь в Кембриджському університеті (Великобританія) і далі переїхав в Україну, отримавши українське громадянство в 2019 році. Михайло викладає на кафедрі соціології Києво-Могилянської Академії, а також у Львівській бізнес школі УКУ. В роки після Майдану він був призначений радником трьох Міністрів освіти і науки України (С. Квіта, Л. Гриневич, Г. Новосад), а також обраний головою Національної команди експертів з реформування вищої освіти Еразмус+. Він також є членом Ради наставників Української Академії Лідерства і з початку 2019 року очолює секретаріат Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. 
 
Володимир Єрмоленко — український філософ, есеїст, перекладач, доктор політичних студій (Школа високих студій суспільних наук: EHESS, Париж), експерт МГО «Інтерньюз-Україна», автор та ведучий програми «Громадське. СВІТ», аналітичного тижневика про міжнародну політику, головний редактор UkraineWorld.org. Лауреат премії імені Юрія Шевельова за 2018 рік. Автор книг «Далекі близькі», «Ловець океану» та ін.
 
 
Вам може бути цікаво
«Свято, яке завжди з тобою». 10 цитат Гемінґвея про Париж, весну і письмо
Онлайн-презентація книги «Смерть лева Сесіла мала сенс» з Оленою Стяжкіною та Оленою Гусейновою
Тест. Як добре ти знайомий із героями Джеремі Стронґа?
Краєвид з ментоловим ароматом
Ірванець Олександр
Арлов Уладзімєр
stary_lev Стежити
дописів читачів