0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Ілларіон Павлюк презентує «Білий попіл» у Харкові, Дніпрі, Одесі, Луцьку та Києві
Захопливий трилер «Білий попіл» із натяком на Гоголівського «Вія» презентує в українських містах журналіст та документаліст Ілларіон Павлюк. У цьому романі присутні і містика, й нуар, і детектив, й елементи трилера, і кінематографізм та хороший літературний смак. Книжка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева», а вже незабаром про неї більше дізнатися зможуть читачі й читачки Харкова, Дніпра, Одеси, Луцька та Києві.
 
Чекайте на презентації роману:
 
Вівторок, 22 травня – Харків – Книгарня Є (вул. Сумська 3), 18:30 – Модератор Ростислав Мельників.
 
Середа, 23 травня – Дніпро – ДніпроОда (пр. Олександра Поля, 1), 19:00 – Модератор Володимир Кочубєєв.
 
Субота, 26 травня – Одеса – «Hub Гостиная» (вул. Грецька, 1а), 15:00 – Модератор Олег Небольсін.
 
Четвер, 31 травня – Луцьк – Книгарня «Є» (вул. Лесі Українки, 30), 18:30 – Модератор Майя Москвич.
 
Субота, 2 червня – Київ – Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12), Видавничий майданчик, 17.00  – Модератор Михайло Бриних.
 
«Білий попіл» — це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування — логічне і містичне. Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...
 
Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу.
 
 
Журналіст Ілларіон Павлюк мріяв написати сценарій за Гоголем, але вийшла книжка: «Спонукало обурення тим, як екранізують Гоголя наші східні сусіди, які вважають його "своїм". Власне, все почалося з обговорення тенденцій їхнього кінематографа з другом. Ну, й почав думати, що такого можна зняти. Потім вирішив не буквально за Гоголем, а навколо нього. От і виникла ідея. Якщо уявити, що "Вій" — то історія, яку Микола Васильович почув від якихось селян, й вони в неї щиро вірили, бо дещо загадкове й справді сталося... Тоді що ж там трапилося насправді? Ми ж бо не повіримо у відьму, що літає у гробі? Чи, може... Може, зрештою повіримо навіть ми? Так я вигадав персонажа. Детектива, який не вірить у все те марновірство та забобони, але змушений розслідувати справу, яку всі вважають проявом потойбічного».
 
«Мені вже давно на очі не траплялися хороші трилери українських авторів. У нашій літературі існує проблема із цим жанром. Я спробував згадати, коли востаннє читав хороший трилер. Виявилося, що це було майже 20 років тому. Я прочитав роман Василя Шкляра «Ключ». Він мав читацький успіх і багато перевидань. Але після того, наче відрубало: є детективи та містичні речі, а от трилерів немає. “Білий попіл” – це та література, яку я вже не сподівався побачити в українському письменницькому доробку», – відгукується про роман літературознавець Михайло Бриних.
 
Ілларіон Павлюк — журналіст і теледокументаліст, автор низки гучних документальних стрічок. Народився 1980 року на Херсонщині в місті Скадовськ. Вивчав журналістику в Східноукраїнському національному університеті (м. Луганськ). 2001 року переїхав до Києва. Починав телевізійний шлях у новинах як репортер-міжнародник — спеціалізувався на арабо-ізраїльському конфлікті. Останні десять років працює над виробництвом телевізійних програм, ігрових серіалів і документальних фільмів як продюсер та сценарист. 2015-го брав участь у війні на Cході в складі добровольчого батальйону. Одружений, батько п’ятьох дітей.
 
Вам може бути цікаво
15 книжок, назви яких змусять зазирнути під обкладинку
Обрії смаку в бесідах п(р)одумки
Хороші хлопці фінішують у Києві
«Переможцю не дістається нічого». Уривок з книжки Ернеста Гемінґвея
Енн Гетевей зіграє головну роль в екранізації «Відьом» Роальда Дала
Вірш дня. Григорій Чубай
stary_lev Стежити
дописів читачів