0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Христя Венгринюк розповість як «Народжуватися і помирати взутими» у Вінниці
У середу, 21 листопада, у вінницькій Книгарні «Є» (вул.Соборна, 89) письменниця Христя Венгринюк говоритиме про пошук істини, про Ерос і Танатос, про зцілення за допомогою літератури і, звісно, про свою нову книжку «Народжуватися і помирати взутими», яка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Модерує зустріч Сашко Вешелені. Початок о 18:30. Вхід вільний.
 
Нову збірку короткої прози письменниця та видавчиня Христя Венгринюк написала під час подолання важкої депресії, а самі тексти пронизані пошуком любові та істини. Сюрреалізм та психоделічність є не лише фантазією авторки, а й відображенням пережитих відчуттів, емоцій та страхів. Сім років Христя тримала в собі цей текст, допоки він перестав пекти її й переріс у нове бачення сенсу життя. «Я почала писати дуже рано, перша прозова збірка вийшла у моїх 17, – розповіла авторка. – Пригадую, мене з Любком Дерешем внесли у Книгу Рекордів України як наймолодших авторів, які пишуть прозу. Тоді було бажання висловитися, описати те, що відчуваю. Зараз я можу вільно визнати, що моє письмо було проявом психотравм і хвороби. Мабуть, великою мірою тому у своїх 30 років я написала 7 книжок. Це було шансом вижити, шансом не ввійти в ту страшну екзистенцію, яка може затягнути назавжди».  
 
Оповідання зі збірки дуже різні, проте кожен герой щоразу втікає від дійсності та по-своєму прагне зцілення. «Не боюся говорити про сумний досвід і роки боротьби з хворобою саме тому, що знаю – депресію можна подолати. А негативне пережиття, насправді, вчить цінувати світ і насолоджуватися кожним моментом. Будьте уважнішими одне до одного, можливо, хтось близький потребує допомоги. А ще – бережіть себе, не замикайтеся, діліться своїми проблемами й переживаннями».
 
Христя Венгринюк – письменниця, художниця, видавчиня. Співзасновниця дитячого арт-видавництва «Чорні вівці». Народилася та мешкає в Чернівцях. Організаторка молодої літератури міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz». Займається відео- та кінопоезією і прозою. Отримала премію літературного конкурсу «Смолоскип» (2011). Стипендіатка програми Польського уряду для молодих науковців у галузі літературознавства (2010-2011). Перемогла у конкурсі на участь у варшавському фестивалі міжнародної поезії (2013). Авторка прозових збірок «Катарсис» (2005); «Голий нарКОТИК» (2006); «Бог у стіні» (2008), двомовної поетичної збірки «Довгі очі» (2013), роману «Хутір Америка» (2013), книги для сімейного читання «Легенди Чернівців від Чорної Вівці» (2017), збірки малої прози «Народжуватися і помирати взутими» (2018).
 
Вам може бути цікаво
Подарунки дітям: 9 книжкових ідей до Різдва та Нового року
«Подарунок від святого Миколая»: передсвяткова бесіда із Дзвінкою Матіяш
Дмитро Лазуткін презентує поетичну книгу «Артерія» у Харкові
Чотири книжки Старого Лева – у короткому списку премії Міста літератури
Вірш дня. Любомир Серняк
«День народження ялинки» Оксани Були: коли в найпростіших речах – мільйон магії
stary_lev Стежити
дописів читачів