0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Генрі Марш та презентація книжки Кейт Фокс на 25 Book Forum
Розпочинаємо розкривати карти і розповідати про зіркових гостей, які завітають на 25 Book Forum у Львові, що триватиме цьогоріч з 19 по 23 вересня. Вже восени українські читачі й читачки матимуть чудову нагоду поспілкуватися з всесвітньо відомим британським нейрохірургом Генрі Маршем та познайомитися з книжкою дружини Генрі Марша – британської антропологині та дослідниці Кейт Фокс «Спостерігаючи за англійцями».

Чільне фото – Alamy,Sarah Marsh

 
За плечима Генрі Марша кілька десятиріч хірургічного досвіду, тисячі операцій по всьому світу. У тому числі – і в Україні, куди він понад 25 років приїжджає з власної ініціативи оперувати та допомагати українським лікарям підвищувати свою кваліфікацію. Саме про свій лікарський та й загалом життєвий досвід він розповів у біографічних книжках «Історії про життя, смерть і нейрохірургію» та «Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга», що вражають відвертістю і мудрістю. Ці книжки вже кілька років надихають тисячі українців, а у вересні Генрі Марш вкотре завітає до України, аби поговорити про сенс людського існування, про суть праці лікаря, труднощі професії, медичний досвід Англії, Непалу, США та України тощо.
                                       
 
Генрі Марш полюбив Україну і заохотив відвідати її свою дружину – зірку британської антропології, письменницю Кейт Фокс, однак, на жаль, цього року сама Кейт Фокс не зможе відвідати Україну, тому український переклад відомого дослідження «Спостерігаючи за англійцями» презентує сам Генрі Марш. Ця ґрунтовна і дотепна книжка про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва вже незабаром побачить світ у перекладі Марти Госовської та художньому оформленні Тетяни Омельченко у «Видавництві Старого Лева».
 
 
«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді ті англійці? Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, якою керує цілий кодекс негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору – усе це та багато іншого у книжці Кейт Фокс.
 
Генрі Марш – британський нейрохірург, письменник. Нагороджений Орденом Британської імперії. Знаний просвітницькою роботою в Україні, де провів десятки блискучих операцій на мозку. Народився у Лондоні. Навчався в Оксфордській школі і Вестмінстерській школі Лондона. Пізніше студіював політологію, філософію, економіку в Оксфордському університеті. Працював у «Atkinson Morley Hospital» – одному з найпрогресивніших нейрохірургічних відділень країни. У 2004 році став героєм документальної стрічки BBC «Ваше життя у ваших руках», у 2007-му – фільму «Англійський хірург». У 2014 році видав книгу мемуарів «Історії про життя, смерть та нейрохірургію», яка вийшла українською 2015 року у перекладі Андрія Мизака у «Видавництві Старого Лева». У 2017-му українською світ побачила друга його книжка «Ні сонце, ані смерть. Зі щоденників нейрохірурга» у перекладі Катерини Міхаліциної.
 
Кейт Фокс – соціальна антропологиня, співдиректорка Центру досліджень соціальних проблем та співробітниця Інституту культурних досліджень. Вона – авторка низки досліджень, серед яких найвідомішим є «Спостерігаючи за англійцями». У дитинстві Кейт Фокс жила у Великій Британії, Сполучених Штатах, Франції та Ірландії. Здобула ступінь бакалавра з антропології та філософії в Кембриджському університеті. У 1989 році вона стала співдиректоркою MCM Research Ltd., і продовжує надавати консультаційні послуги. Сьогодні є співдиректоркою Центру досліджень соціальних проблем, що знаходиться в Оксфорді, Англія. Роботи Кейт Фокс включають дослідження, публікації, лекції з багатьох аспектів поведінки людей та суспільних відносин.
 
Заходи за участі Генрі Марша та Кейт Фокс на 25 Book Forum:
Субота, 22 вересня:
19:00 - 20:30 – Кейт Фокс: «Спостерігаючи за англійцями. Особливості англійського характеру». Презентація книжки – Учасники: Генрі Марш, Марта Госовська, Ірина Старовойт – Модераторка: Катерина Міхаліцина – Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Курбаса, 3).
 
Неділя, 23 вересня:
15:00 - 16:15 – Генрі Марш & Мар'яна Савка. Перехресне інтерв'ю: Письменник НЕписьменник – Учасники: Генрі Марш, Савка Мар`яна – Кінопалац «Коперник» (вул. Коперника, 9).
Вам може бути цікаво
Про «Вільнюський покер» і спільний досвід України і Литви
Залишатися звичайним: рецензія на книгу Саллі Руні «Нормальні люди»
Дитячі суботи у Львові!
Новинка «Куди і звідки» арт-студії «Аґрафка» розповість про рух, мандри та простір
«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка. Уривок
Наталя Іваничук про переклад «Ріка» та «До музики»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Скажіть, чи Кейт Фокс все-таки приїде? Бо з'явилась інформація, що вона буде на презентації.
07-09-2018 22:16 |
Avatar
Старий Лев
Доброго дня. На жаль, ні. Кейт не зможе приїхати на Book Forum. Проте презентуватиме її книжку чоловік Кейт - відомий британський нейрохірург і письменник Генрі Марш. Тож обов`язково приходьте - буде дуже цікаво ;)
10-09-2018 8:38 |