0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Франкфуртський книжковий ярмарок: український стенд, інновації та акцент на візуальному
Між видавцями з різних куточків світу побутує приказка, що є така пора в році – Франкфурт. Йдеться про період до і після виставки, коли основні зусилля зосереджені на плануванні, підготовці та участі у виставці, а також обробці інформації та післявиставкового листування.
 
9 жовтня у німецькому Франкфурті розпочалась книжкова виставка, яка бере свій початок ледь не з середини XV століття як локальна книжкова подія, а сьогодні вона є одним із ключових дійств міжнародного книжкового ринку.
 
Цьогоріч почесним гостем ярмарку є невелика, але горда Грузія, біля стенду якої зосереджена чи не найбільша кількість видавців та гостей цієї книжкової події.
 
 
А неподалік від грузинського стенду, із новим гаслом «Senses of Ukraine», розташований національний стенд нашої країни (Зала 5.0, стенд C129), де можна знайти книжки і представників з 16 видавництв, як-от «Видавництво Старого Лева», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Фонтан Казок», «Наш Формат», «Брайт Букс» та ін. Тут представлені найяскравіші видання для дорослих і дітей, створені українськими авторами й ілюстраторами та видані українськими видавцями. Тут відбуваються знайомства з іноземними творами та їхніми авторами, ведуть перемовини з видавцями з різних куточків планети, зароджуються десятки співпраць, підписуються контракти, продаються і купуються права на книжки.
 
 
А це цьогоріч український стенд дивує гостей ярмарку технологічними інноваціями. Так, допитливі відвідувачі заходу можуть завітати на інтерактивну зону «Знайомство з туконі», створену за мотивами книжок-картинок Оксани Були «Туконі – мешканець лісу», «Зубр шукає гніздо» та «Ведмідь не хоче спати». Проект розробили спільними зусиллями Оксани Були, Мистецького Арсеналу, «New Cave Media», «Видавництва Старого Лева», «ЛакіБукс». «Знайомство з Туконі» – мікс віртуальної реальності та відео 360°, анімації та класичної книжкової ілюстрації – це спосіб показати, що найсучасніші технології не обов’язково відволікають від книжок, а навпаки можуть спонукати читати більше й відкривати нові й нові літературні світи.
 
 
Окрім того, на українському стенді усі охочі мають змогу прослухати аудіозаписи таких авторів як Наталка Сняданко, Сергій Жадан, Андрій Курков, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Катерина Калито, Тарас Прохасько, Вікторія Амеліна. А насичена програма від Українського інституту книги дозволить також відвідати зустрічі та почути цих і не тільки авторів вживу.
 
 
 
Чи не найголовніший акцент зроблений також на представленні світові українських ілюстраторів. Так, елементом дизайну українського стенду є помітні репродукції робіт відомих митців, серед яких ілюстрації Романи Романишин і Андрія Лесіва (творча майстерня «Аґрафка»), Анастасії Стефурак та ін. Також Український інститут книги створив каталог, на сторінках якого представлені визначні роботи українських митців – свого роду короткий екскурс у сучасну українську ілюстрацію. Цей каталог можна знайти на українському стенді.
 
 
Однією з новинок цьогорічного Франкфурту є спільний проект організаторів та сервісу dPictus – зона книг для дітей. Спеціально до цього проекту журі обрало список 100 визначних ілюстрованих дитячих книг. Почесне місце у списку посіла книжка Романи Романишин та Андрія Лесіва «Голосно, тихо, пошепки», що побачила світ у «Видавництві Старого Лева» і стала міжнародним бестселером. Недавня домовленість з чеським видавцем стала 20-ю країною, куди продані права.
 
Франкфуртський книжковий ярмарок триває, і команда Старого Лева активно працює над тим, щоб українські видання змогли прочитати якомога більше читачів за межами нашої країни, а українські читачі отримали змогу насолоджуватися найяскравішими міжнародними книжковими новинками й бестселерами.
 
Керівник відділу авторського права Іван Федечко, фото - Євген Дикий.
 
 
Вам може бути цікаво
Ірина Славінська: «Ця книжка – про голоси, які ми чуємо і якими розповідаємо історії»
Даруємо знижку -20% одразу на дві книжки тижня Мілана Кундери
Українські новинки, які не можна пропустити
Скандинавська читанка
Гармонія тексту та ілюстрацій: Топ-12 книжок для дітей з авторським художнім оформленням
Ольга Герасим'юк презентує свою книгу у Львові та Івано-Франківську!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
До чого тут взагалі Senses of Ukraine? Назва ні про що.
15-10-2018 16:07 |
Avatar
Старий Лев
Доброго дня. Детальніше про цю назву ви можете дізнатися за цим посиланням http://frankfurt2018.uabook-institute.com.
16-10-2018 12:11 |