0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Еліна Свенцицька презентує збірку поезії «Речі, що лишилися від дому» в Києві та Вінниці
У листопаді в Києві та Вінниці відбудуться презентації поетичної збірки Еліни Свенцицької «Речі, що лишилися від дому», яка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Авторка розповість слухачам про переїзд з Донецька до Києва, відчуття дому, пам’ять про нього та долю переселенця і письменника.
 
Зустрічі з авторкою відбудуться:
 
13 листопада – Київ – Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46), 19:00 – Модерує Ольга Герасим’юк;
 
15 листопада – Вінниця – Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89), 18:30 – Модерує Олександр Вешелені.
 
У цій збірці зібрано вірші, які зродилися на румовищі дому, минулого життя, на дорогих серцю уламках пам‘яті, яка залишається болісною, поки ти живий. З чого народжуються вірші? Еліна Свенцицька написала книжку поезій з цього нашого божевільного часу, який минуле закинув у майбутнє, переплутав умовне і теперішнє, з часу війни, яка колись почалася, але не знає, коли закінчитися. Ці вірші народилися з того абсурдного стану, коли все звичне і щоденне стає чужим і вже не твоїм. І вже тоді ти знаєш:
 
Нас усіх чекає чужина.
 
Вийти в непорушність невідому —
 
І шукати в моторошних снах
 
Речі, що лишилися від дому.
 
 
«Мій дім там, в Донецьку, але зараз я мешкаю тут, у Києві. Серед повсякденних справ відчуваю себе не в столиці, де живу, а там, де народилася. Це постійний гротеск. Людина знаходиться весь час у двох просторах. Так діє людська пам'ять. Це досвід, як у равлика із його мушлею, що постійно з тобою. Ця пам’ять дуже некомфортна, не знаєш, куди її приткнути, від неї постійно стреси. Але без неї не може бути життя. Без неї воно перетворилося б на хаос. Фізично я в Києві, але серце знаходиться там. З цього роздвоєння і з'явився цей цикл, та зокрема ця книжка», — каже авторка про цикл «Листи з Донецька».
 
Еліна Свенцицька – письменниця, філологиня, літературознавиця. Професорка Донецького національного університету ім. В. Стуса, професорка кафедри філологічних дисциплін та міжмовної комунікації Інституту філології і журналістики Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.
 
Вам може бути цікаво
У пошуках сутності феномену Кріштіану Роналду
Дмухавка та інші пухнасті вірші
Про Стенлі Кубрика, позаземні цивілізації і магнітні бурі: інтерв’ю з автором книжки «Як влаштовано Всесвіт»
Графік роботи Старого Лева протягом 27 квітня – 9 травня
Ларс.LOL
Акерлі Ібен
stary_lev Стежити
1751 дописів 40218 читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати