0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Новина

по:
В період з:
Марічка Крижанівська: «Я б дуже хотіла, щоб після прочитання роману, ви поїхали в Карпати набратися справжньої енергетики»
Львівська журналістка та письменниця Марічка Крижанівська презентувала у Львові роман «Тіні». В арт-центрі «Дзиґа» авторка книги разом із модераторкою Уляною Скицькою обговорювали переплетіння сюжетних ліній, містицизм гуцульської культури, а також те, куди варто їхати в Карпати, щоб відчути справжню енергетику цього краю.
 
Розповідаючи про свій перший роман, Марічка Крижанівська пояснила, що у книзі є три часові лінії. «Одна – це начебто доісторичні часи, коли духи живуть поруч з людьми. Інша часова лінія – 1960-ті роки – власне сам Параджанов та процес зйомок «Тіней забутих предків». І якщо духи – це українське фентезі, яке я вигадала на основі гуцульської міфології, то час Параджанова – це все правда. Третій часовий відрізок, то уже наші часи – туди приїжджає журналістка і розкручує всю цю ситуацію, що сталася в минулому, коли ще люди бачили духів».
 
 
Розмова час від часу доповнювалась уривками з фільму «Тіні забутих предків», які мали нагадати присутнім основних дійових осіб та колоритну атмосферу гуцульського краю та мову говірку місцевих мешканців, а також грою на дримбі у виконанні Марічки Крижанівської.
 
«Під час того, як знімали фільм, відбувалося багато цікавих речей. Наприклад, є така побрехенька, що вони стрілялися – Сергій Параджанов викликав на дуель Юрія Іллєнка. Вони конфліктували між собою. Десь посеред села знайшлися пістолі. Вони прийшли вранці над Черемошем стрілятися. Один став з одного боку Черемоша, другий з іншого. Напередодні йшли сильні дощі і була дуже бурхлива течія. Вона зриває сегмент мосту і жбурляє його далі. Вони розуміють, що тут втрутилися вищі сили і не варто стрілятися», – згадувала авторка про свої дослідження процесу зйомок культового фільму.
 
 
«Є в гуцулів дуже класний термін «набутися». У нас такого терміну нема. І навіть вечорниці у них називалися «набутки». Ото я би дуже хотіла, щоб ви поїхали в Карпати, набулися в тому, трохи набралися тої справжньої енергетики, послухали як грає дримба, поїли банош, понюхали сушених грибів, просто пішли в гори», – додала на завершення Марічка.
 
Вам може бути цікаво
Тест. Неуки, бунтівники та інші генії. Як добре ми їх знаємо?
«Острови поміж течій». Де твоя хоробрість, рибалко?
Джуді Муді - детектив
Мінлива хмарність: три зворушливі історії для підлітків і не тільки
Безкоштовна кур`єрська доставка по Львову
З музикою легше: мелодійні книги
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати