0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Як розмовляти з дітьми про мистецтво»: власний досвід
 
Я захотіла придбати цю книгу одразу ж побачила її анонс на сайті "Видавництва Старого Лева", адже назва була багатообіцяючою. Хороших книг про мистецтво мало, перекладених українською ще менше, а от написаних зрозумілою мовою для звичайних людей взагалі обмаль. 
 
В мистецтві  я не зовсім новачок. В фіз-мат ліцеї, на відміну від звичаних шкіл, нам викладали замість зарубіжної літератури світову культуру. Це ще один дуже великий плюс фіз-мату як навчального закладу. Нашій вчительці пощастило привити у мене справжню любов до мистецтва, тому як тільки видалось сім вільних годин в Парижі - я сходила Лувр вздовж і впоперек, під час мандрівок намагалась менше тратити грошей на їжу, аби мати можливість потрапити в музей, і з завмиранням серця в один зимовий вечір сиділа між двома шедеврами Пікассо різних періодів в одному з центральних музеїв Москви.
 
Від цієї книги я чекала багато. Хоча я бачила деякі із творінь Малєвіча, але в мене завжди було враження, що я все-таки не до кінця розумію, про що він творив і які ідеї намагався донести.
 
Книга складається із двох частин. В першій Франсуаза дає відповіді на загальні питання, які можуть виникнути в дитини, які б стосувались мистецтва. І ця частина в читанні далась мені досить складно. Я не вважаю себе людиною далекою від інтелігенції, але деякі мовні звороти та пояснення були і для мене зрозумілі лише після детального обдумування. Не знаю, чи це справді найкращий спосіб пояснити щось малим дітям (Франсуаза вважає, що говорити з дітьми про мистецтво можна починаючи з 5-річного віку).
 
Друга частина містить репродукції 30-ти картин та серію дитячих запитань, поділених по віку та поставлених у відповідність до кожної картини. Ця частина принесла мені багато задоволення. Не тільки тому, що знайшлись відповіді на запитання стосовно картин, які я давно бачила, було цікаво читати і про символіку в зображеннях, а крім того, саме на окремих прикладах став найбільш зрозумілий підхід Франсуази до того, як вона сприймає мистцетво та як прагне навчити сприймати мистецтво дітей та старших читачів.
 
Книга цікава, принесе багато задоволення не тільки тоді, коли у вас є діти, а й просто для власного саморозвитку та кращого розуміння прекрасного.
 
P.S. Це була перша книга, на презентацію якої я сходила. Особливі подяки за це Наталі Пісковій, яка поділилась інформацією про презентацію.
Вам може бути цікаво
Майструємо і малюємо зі Старим Левом!
«Писати для дітей — це відповідальність». Наталія Ясіновська про письменництво та дитячу літературу
Автори Старого Лева на фестивалі «Кальміюс» у Краматорську!
Мріяти, як герої книжок. Історії про віру в себе для дітей і підлітків
Збірка оповідань білоруського поета та есеїста Уладзімєра Арлова «Краєвид з ментоловим ароматом» вперше українською!
Маленька історія одного життя: Леонардо да Вінчі
stary_lev Стежити
дописів читачів