0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Вміти читати, коли тобі заборонено. Досвід арабських жінок
Лаура Боушнак – палестинська фотографиня. У своїй роботі вона зосереджується на висвітленні реформ для жінок, здобутті грамотності та освіти в арабському світі. Колись їй, як і багатьом іншим арабським жінкам, не дозволили отримати вищу освіту. Відтак фотографиня вирішила висвітлювати історії інших жінок, чиє життя змінилося завдяки навчанню. Їхні фото Лаура повісила у деяких класних кімнатах, аби мотивувати інших жінок, які стикалися з подібними проблемами. Далі пропонуємо вам історію Лаури Боушнак.
 
 
Однією з моїх перших підопічних була Умм Ель-Саад із Єгипту. Коли ми познайомилися, вона ледве могла написати власне ім'я. Дівчина відвідувала дев'ятимісячну програму з письменності, яку проводила в передмісті Каїра місцева недержавна організація. Через декілька місяців жінка жартувала, що чоловік погрожував забрати її з занять, коли зрозумів, що його освічена дружина може читати його смс. От неслухняна Умм Ель-Саад! Звісно, Умм Ель-Саад приєдналася до програми не для цього. Я бачила, як вона намагалася взяти під контроль прості щоденні речі, які ми приймаємо за належне: від підрахунку грошей у магазині до допомоги дітям із домашнім завданням. Незважаючи на бідність та менталітет суспільства, яке недооцінює значення освіти для жінок, Умм Ель-Саад разом зі своїми єгипетськими однокласницями завзято вчилися читати і писати.
 

 
Із усіх жінок, з якими я познайомилася, мене найбільше вразила Файза з Ємена. Вона була змушена кинути школу у вісім років, коли вийшла заміж. Той шлюб протримався один рік. У 14 років Файза стала третьою дружиною 60-річного чоловіка, і ще до того, як їй виповнилося 18, вона була розлученою матір'ю трьох дітей. Незважаючи на бідність, соціальний статус розлученої жінки в ультра-консервативному суспільстві і опір батьків проти її повернення до навчання, Файза знала, що єдиним способом взяти своє життя під контроль була освіта. Зараз їй 26. Вона отримала грант від місцевої недержавної організації на вивчення управління бізнесом в університеті. Її мета – знайти роботу, винайняти житло та забрати до себе дітей.
 
 
Арабські країни проходять через величезні зміни, і жінки змушені боротися з надзвичайно серйозними проблемами. Так само, як і жінки, яких я фотографувала, мені довелося здолати чимало перешкод, щоб стати фотографом. Багато людей казали, що мені можна, а що не можна робити. Умм Ель-Саад, Асма, Файза та безліч інших жінок в арабському світі доводять, що можливо подолати перешкоди на шляху до отримання освіти, яка є найліпшим способом досягти кращого майбутнього. І тепер мені хотілося б завершити цитатою Ясмін, однієї з чотирьох активісток, у яких я брала інтерв'ю в Тунісі. Ясмін написала: "Ставте під сумнів свої переконання. Будьте такими, якими хочете бути ви, а не якими вас хочуть бачити інші. Не приймайте поневолення, бо ваша мати народила вас вільними".
 
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку на книжку тижня Тома Генкса
За книжкою Террі Пратчетта створять анімаційний фільм
«Жизня» Олега Сенцова – це про нас усіх
Фелікс Австрія (оновлене)
Дорошева Світлана
Валерія Козлова презентувала книгу про емоційний інтелект у Львові
stary_lev Стежити
1838 дописів 41760 читачів