0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Топ-10 найцінніших рідкісних книг
The Telegraph. Головне зображення - Біблія Гутенберга
 
Кілька сотень років тому книга була неймовірною цінністю: не кожен міг собі дозволити придбати її. А кожне видання було унікальним та вимагало тривалої роботи майстрів. Сьогодні ті давні книги, які збереглись до наших часів, є унікальними пам`ятками книжкової культури і зберігаються у найвідоміших музеях світу. The Telegraph назвав топ-10 рідкісних друкованих книг, які варто побачити хоча б раз у житті.
 
Біблія Гутенберга
 
Біблія Йоганна Гутенберга 1455 року стала першою друкованою книгою у західному світі, яка була створена за допомогою друку рухливими літерами. Зберігся лише 31 примірник, і тільки 24 з них у хорошому стані. Одну сторінку книги оцінюють більш ніж у 70 тисяч доларів; повне видання буде коштувати десятки мільйонів доларів.
 
Перше видання Біблії короля Якова
 
 
Книга вийшла у 1611 році в Лондоні. Біблія була надрукована за наказом короля Якова І з метою врегулювати доктринальні відмінності у церквах Англії. Але переклад англійською виявився настільки хорошим, що він використовується і сьогодні.  Примірники першого видання Біблії короля Якова в хорошому стані сьогодні є рідкістю і оцінюються у 700 тисяч доларів.
 
«Вільям Шекспір: комедії, хроніки і трагедії»
 
 
Книга, відома як «Перше фоліо», вийшла у Лондоні сім років після смерті драматурга у 1623-му. Це перше повне зібрання п`єс Вільяма Шекспіра. Упорядники - Джоном Гемінгом та Генрі Конделом. У 2001 році видання оцінили у  6 млн доларів. Сьогодні вартість книги може сягати 7 млн доларів.
 
Чарльз Дарвін, «Про походження видів шляхом природного добору»
 
 
Видана у 1859 році, книга є найважливішою науковою публікацією ХIХ століття. Тираж першого видання налічував 1250 примірників. І хоча екземпляри першого тиражу не є рідкісними сьогодні, але доведеться добряче пошукати, щоб знайти книгу в ідеальному стані з оригінальною тканинною зеленою палітуркою. Вартість такого примірника сягає 200 тисяч доларів.
 
Міґель де Сервантес , «Дон Кіхот»
 
 
Спершу  задуманий як сатира на лицарські романи того часу, «Дон Кіхот» швидко зарекомендував себе як один з тих універсальних творів, якими зачитуються люди різного віку в усі часи. А головні герої - Дон Кіхот і Санчо Панса - стали легендарними персонажами. Вперше книга вийшла друком у 1605 році. Остання повна копія продана на аукціоні у 1989 році за 1,5 млн доларів.
 
Джон Джеймс Одюбон, «Птахи Америки»
 
 
Книга вийшла у Лондоні у 1827-1838 рр. «Птахи Америки» - альбом із зображенням птахів Північної Америки у натуральну величину. Вартість книги у 2010 році становила  10 млн доларів.
 
Емілі Бронте, «Грозовий перевал»
 
 
Перше видання твору вийшло у 1847 році тиражем всього 250 примірників під псевдонімом Елліс Белл. Сьогодні примірник з цього накладу коштує майже 300 тисяч доларів.
 
Клавдій Птолемей, «Космографія»
 
 
Друкована ілюстрована картами робота Птолемея з`явилася у 1462 році і стала суттєвим кроком в історії картографії. Птолемей не тільки стверджував, що земля має форму кулі, а й продемонстрував використання системи координат на основі цієї форми і запропонував три проекції для зображення сферичної поверхні Землі на плоскій поверхні. Його карти були неточними, але вони стали основою майбутньої картографії. Один примірник такого видання коштує майже 3 млн доларів. 
 
Мері Шеллі, «Франкенштейн, або Сучасний Прометей»
 
 
Видання 1818 року вийшло накладом 500 примірників. Цей твір є шедевром літературної готики. Вартість примірника - майже 500 тисяч доларів.
 
Лист Колумба
 
 
Невелика 4-сторінкова брошура оголосила про відкриття Нового Світу. Лист Христофора Колумба про відкриття Америки, спрямований королю Іспанії Фердинанду і королеві Ізабеллі, був надрукований у Барселоні 1493 року. До сьогодні збереглася тільки одна копія, вартість якої сягає 700 тисяч доларів.
 
Вам може бути цікаво
Ти тут, Боже? Це я, Маргарет
Блум Джуді
Ківі Ківі
10 (з хвостиком) фактів про Галину Вдовиченко
Розпродаж до -70%
Ерік (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
"Збереглося лише 24 примірники, і тільки 31 з них у хорошому стані."?
16-07-2016 14:44 |
Avatar
Старий Лев
Дякуємо за уважність, виправили.
19-07-2016 12:04 |