0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Топ-10 книг про самотність
The GuardianФото - Vincent Bourilhon
 
Самотність – дуже неоднозначна річ. З одного боку, вона пригнічує, вона здатна ввести людину у найскладніший психологічний стан. Але з іншого – тільки на самоті ми можемо зануритись у себе, спробувати розібратися у своїх почуттях та своєму житті. Самотність здатна як роздавити людину, так і зробити її сильнішою. Що на цю тему нам може сказати література? «The Guardian» пропонує добірку книг, центром яких є самотність.
 
«Пан» Кнута Гамсуна – ліричний роман норвезького письменника. У центрі сюжету – природа, як невідривна частина людського буття, і нерозділене кохання, що залишає в серці героя лише пустку. А самотність, можливість жити відлюдником, – єдиний спосіб збагнути себе та відчути істинну свободу.
 
«Джейн Ейр» Шарлотти Бронте – роман розкриває перед читачем нелегку долю дівчини, яка рано стала сиротою. І хоча життя не тішило її, вона виросла сильною, незалежною жінкою. Це книга про дитинство та нелегке дорослішання, про пошуки себе та свого майбутнього,  про боротьбу за власне щасливе і не обов`язково самотнє життя.  
 
У книзі «На маяк» Вірджинія Вульф зображує один із найгірших станів самотності: це відчуття не покидає героїню навіть в оточені рідних та друзів. А імпресіоністична манера письменниці у зображенні внутрішніх монологів та «потоків свідомості» ще більше поглиблює це відчуття.
 
«Усе королівське військо» Роберта Пенна Воррена - це не лише історія суспільного, політичного та особистісного зростання, це книга пошуку себе у великому та небезпечному світі.
 
Джером Девід Селінджер – відомий відлюдник. Але не лише його роман «Над прірвою у житті» просякнутий мотивами самотності.  Глибоко емоційною є й книга «Сеймур: Вступ», у якій від імені головного героя розкривається історія життя та внутрішніх переживань його брата.
 
«Свято, яке завжди з тобою» Ернеста Хемінгуея – книга спогадів письменника. Що робить Хемінгуей, коли він один? Пише, їсть, п`є, гуляє, робить усе, що йому подобається. Це історія життя письменника-одинака у Парижі. 
 
«Зміни» - автобіографічний роман актриси Лів Ульман про її дитинство, юність, дорослішання, про людей, які оточували актрису, про місце кіно та театру в її житті, та про її власне місце у цьому світі. 
 
«Напівлихий», «Напівдикий» - фантастичні книги сучасної британської письменниці Саллі Ґрін. У них головний герой, спочатку ще зовсім хлопчик, а потім – незвичайний юнак, чужинець у дуальному світі, світі білих та чорних магів. Він має безліч ворогів і навіть кількох друзів, але змушений сам торувати свій шлях у пошуках відповідей та можливості вижити.
 
Майкл Шейбон  «Таємниці Пітсбурга» - історія хлопця, в якому розчаровується навіть рідний батько. Історія сина мафіозі, життя якого повністю змінює випадкове знайомство. А самотність – це перший крок до того, щоб побачити, хто ти є в цьому житті насправді. 
 
Гіларі Мантел «Експеримент у коханні». Історія молодих жінок у перші роки зародження феміністичного руху. Це книга про дорослішання, соціальне та емоційне зростання попри усі суспільні перепони та постійні зміни.
 
«Залишити станцію Аточа» Бена Лернера – історія чоловіка, який усе життя проводить наодинці з собою. Навіть потрапивши у Мадрид на конференцію, він самотній у переповненій галереї, самотній у ліжку з іспанськими жінками, самотній у цьому шаленому місті. 
 
 
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів