0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
TED. Як книжки можуть відкрити наш розум
Що трапиться, якщо мрія, яку ви плекали з дитинства, не здійсниться? Коли завзята читачка книжок Ліза Бу переїхала з Китаю до США, бо не змогла втілити свою мрію, вона звернулася до книг. Саме вони допомогли їй розкрити власний розум і знайти для себе новий шлях. Про те, як книжки допомогли налаштуватися на нове життя, про магію книг й про свій унікальний підхід до читання Ліза ділиться у своєму ТED-виступі.
 
Ліза Бу народилася і виросла в місті Хунань, Китай. Згодом переїхала до США. Сім років вона працювала у виробництві ток-шоу та менеджеркою із медіа-контенту у «Wisconsin Public Radio». Вона також програмістка, має докторський ступінь із журналістики та ступінь магістра ділового адміністрування в інформаційних системах. Також Ліза закінчила бакалаврат з китайської мови. Багатьом своїм досягненням вона завдячує книжкам.
 
«Я боялась, що до кінця свого життя найкраще, на що я зможу сподіватись – другорядне щастя. Але ж це так несправедливо. Тому я вирішила знайти нове покликання. Ніхто навкруги не може мене навчити? Добре. Я звернулася до книг – вони надихнули мене навчатися за кордоном». Тож Ліза переїхала з до США, де розпочала навчання: і в університеті, і вдома за стосами книжок.
 
 
«Зіштовхнувшись з новою культурою, я привчила себе до порівняльного читання… Порівняння і контраст дає вченим змогу краще зрозуміти тему. Я подумала собі: якщо порівняльне читання допомагає в науці, то чому б не спробувати його у щоденному житті? Так я почала читати книжки парами…».
 
Ліза порівнювала книжки про одних і тих же людей з погляду різних авторів, видання одного жанру чи тематичного напрямку, врешті історії, що розкривали однакову проблему по-різному. «До прикладу, і Христос, і Будда пройшли через три спокуси. Для Христа ці спокуси: економічна, політична і духовна. Для Будди усі спокуси психологічні: хтивість, страх і суспільний обов'язок. Це цікаво».
 
«Книги відчинили мені чарівну браму для зв'язку з людьми минулого і теперішнього. Я знаю, що більше ніколи не буду самотньою чи безпомічною. Саме завдяки книгам я сьогодні тут, щаслива, знову маю життєву мету і ясний погляд на життя. Тож нехай книжки завжди будуть з вами».
 
Переклад українською – Anna Shkrebtii.
 
 
Вам може бути цікаво
«До музики» – роман про дві любові юного піаніста
Андрій Бачинський презентує книжку «З Ейнштейном у рюкзаку» у Львові
Даруємо знижку на книжку тижня: «Книжка про сміття»!
Катерина Калитко – переможниця конкурсу Фонду ім. Лесі і Петра Ковалевих
Інжир є метафорою єдності – кожна зернинка має знайти своє місце у ньому, – Мар`яна Савка
Юрко Іздрик: Я перекладаю на слова власні переживання
stary_lev Стежити
дописів читачів