0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Те, чого ви не знали про Діану Вінн Джонс
У британської письменниці, авторки фантастичних романів для дітей і дорослих Діани Вінн Джонс багато паралельних чарівних світів. Та розповідь про неї матиме лише один світ — той, який вона самостійно обрала, — літературний.
 
Зав’язка
 
Пунктом «А» стає відомий дощами і гучним дзвоном величезного годинника Лондон. Шістнадцятого серпневого дня у найбільшому місті Європейського Союзу народилась чергова маленька британка — Діана Вінн Джонс.
         
Дівчинка росла у сім’ї Марджорі та Річарда — обидвоє були лондонськими вчителями, допоки їхню сім’ю не евакуювали до Уельсу з приходом Другої світової війни. Саме це стало початком певної географічної нестабільності, яка відображалась у переїздах сім’ї впродовж наступних декількох років. Коністон, Йорк, декілька повернень у Лондон і, нарешті, — Такстед. Саме тут, у графстві Ессекс, і пройшло дитинство Діани та двох її молодших сестер — Урсулли та Ізабель.
 
Навчання у класиків
 
У сім’ї Джонсів було прийнято самостійно дбати про себе та робити вибір, тому три сестри завжди були вільними від повчань та бажань батьків втілити в дітях свої мрії. Після закінчення школи 19-річна Діана вступила до коледжу Святої Анни при Оксфорді, де завзято вивчала те, що приносило задоволення — англійську мову. Тут вона відвідувала на лекціях класика світової літератури ХХ століття Джона Роналда Руела Толкіна, який, до речі, саме в цей час починав писати «Володаря перснів», а про філософію та Середньовіччя юна Джонс дізнавалась від  Клайва Стейплза Льюїса, який працював над «Хроніками Нарнії» (тепер і не дивно, що Діана подалась у літературу).
 
Після трьох років навчання та його успішного завершення, 22-річна Джонс вийшла заміж за Джона Барроу, який був фахівцем з середньовічної літератури. Потім переїзди в Лондон, повернення до Оксфорду, де вона народила трьох синів.
 
Тираж закінчився
Збіг чи власний план?
 
Джонс завжди була у колі людей, які зв’язані з літературознавством та філософією. Максимальне відхилення — історичні зацікавлення. Вчителі-батьки, друзі-літературознавці, чоловік-фахівець та молодша сестра Ізабель, яка стала відомою професоркою Ізабель Армстронг, літературознавчою критикинею. Збіг? А, може, таким чином Джонс готувала себе до письменницького життя і збирала думки знавців цієї сфери?
 
Творчий шлях
 
Джонс почала писати в середині 1960-х років. На це надихали маленькі діти, три хлопчики, яким потрібно було щодня розказувати нові історії. Та першим опублікованим 1970-го року став роман для дорослих під назвою «Changeover»» («Перехід»). Вже за сім років першу публікацію отримує 7-частинна історія «Світи Крестомансі», яка набуває популярності та видається аж до 2006 року. Книги з цієї серії актуальні та завжди очікуваними, адже їхні тексти — втілення справжніх та найрізноманітніших дитячих фантазій.
 
Пізніше — найвідоміший «Мандрівний замок Хаула», який у 2004 році запронував екранізувати Хаяо Міязакі у форматі повнометражного анімаційного фільму. А окрім цього — ще трохи більше 40 книг, які перекладено 17 мовами світу! Тут кожен знайде собі щось до душі: серії, цикли, романи, повісті, оповідання, розповіді, збірки і навіть п’єси! А для поціновувачів поезії — знайдеться декілька сторінок римованих рядків :) 9 номінацій та 6 премій, серед яких  престижні «Міфопоетична премія»  та  «Медаль Карнегі».
 
Інструкція читання серій та циклів
 
Джонс неодноразово згадувала про те, що рекомендує читати твори не завжди у хронологічному порядку. Наприклад, цикл «Світи Крестомансі» пропонує читати так:
 
 
1. «Зачароване життя»
2. «Дев'ять життів Крістофера Чанта» 
3. «Доля Конрада» 
4. «Відьмин Тиждень»
5. «Чарівники з капрону» 
6. «Вихори чарівництва» 
7. «Яйце сім'ї Пінху» 
 
Слід
 
Діана Вінн Джонс пішла з життя 2011 року після боротьби з раком легенів, однак її твори живуть досі. Вона змогла залишити слід того СВОГО літературного світу, який розгорнула для читачів максимально — з одного зробила цілий всесвіт з безліччю паралельних, фантастичних світів!
 
Вам може бути цікаво
«Похований велетень». 10 цитат про почуття і забуття
Книга «Куди і звідки» Творчої майстерні «Аґрафка» здобула срібло на European Design Awards
Більше, ніж інструмент для письменників: Як митець виготовляє скульптури з друкарських машинок
Ернест Гемінґвей: читати, слухати, дивитися
Перформанс «Вірші ночі» за участі Мар’яни Савки, Сергія Осоки та Тріо «Мар’яничі»
Кав’ярня від А до Я: на які питання відповідає креативний нотатник для дітей «Кав’ярня. Мій перший бізнес»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Доброго дня! Чи плануєте ви випуск продовження циклу «Світи Крестомансі» : 3. «Доля Конрада» 4. «Відьмин Тиждень» 5. «Чарівники з капрону» 6. «Вихори чарівництва» 7. «Яйце сім'ї Пінху»?
06-01-2021 18:05 |
Avatar
Старий Лев
Вітання! Найближчим часом ні. Можливо, трішки згодом ;)
11-01-2021 10:54 |