0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Таємниці популярності книг Кім Слейтер, або Чому важливо ніколи не здаватися
Кім Слейтер – популярна британська письменниця, книги якої люблять та читають в усьому світі. Літературний шлях Слейтер був далеко не простим: численні відмови від видавництв, сумніви у власних силах… Але авторка не здавалася, і її віра та наполеглива праця принесли бажані результати. Дебютна книжка Кім Слейтер «Розумник» отримала 10 відзнак і була номінована на 24 літературні премії.
 
Сьогодні дві книги Кім перекладені українською мовою – «Розумник» та «928 миль від дому» («Видавництво Старого Лева»). Ці історії знаходять усе більше вдячних читачів. Цікаво дізнатися, які ж таємниці такої популярності книг Кім Слейтер.
 
 
Головний герой історії – 14-річний Калум Брукс. Він живе у маленькому містечку Ноттінґемі (цікаво, що у цьому місті проживає й сама авторка книги). Калум вважає, що тільки поза межами цього міста – справжнє життя. Хлопець не йме віри, що хтось із такого маленького провінційного містечка може стати відомим письменником, актором чи спортсменом.
 
«Мені раптом хочеться витворити щось відчайдушне та спонтанне, поки я ще маю нагоду, поки я ще молодий. Ну, не знаю – піти, наприклад, на автобусну станцію і сісти на перший-ліпший автобус, який їде кудись за сотні миль звідси, подалі від нашого району».
 
Калум мріє стати сценаристом, але йому бракує віри у себе, у власні сили. А ще хлопцю не вистачає підтримки. Калум мешкає з татом, а той залишає сина самого вдома на цілі тижні.
 
Калум страшиться самотності і тому залежний від думки своїх шкільних друзів. Хлопець боїться їх втратити, навіть якщо відчуває: вони давно вже пішли різними шляхами. Та попри це, коли його однокласники знущаються із новачка Сергія, Калум не знаходить у собі сили протистояти їм.
 
І, начебто замало Калуму проблем у школі, ще й тато приводить додому незнайому жінку із її сином (до речі, тим самим новачком Сергієм) і повідомляє, що тепер вони будуть жити усі разом.
 
Калум відчуває злість та роздратування. Чому ці незнайомці мають жити у його домі? Чому він має ділити свою кімнату з кимось? Чому ці іммігранти не повернуться назад додому, у Польщу?
 
А що таке взагалі дім? Просто географічні координати? Крапка на мапі? Чи, може, дім – це місце у твоєму серці, яке тебе захищає і оберігає, хай де би ти був? Є багато питань, відповіді на які Калуму доведеться для себе з’ясувати.
 
Калум немов йде по вузькій стежинці між добром та злом, і ще точно не вирішив, куди ж йому податися й на який бік перейти.
 
Методом спроб та помилок підліток вчитиметься формувати і відстоювати власне «Я», відрізняти добро від зла, розуміти емоції та потреби інших. Бачити чужий біль і допомагати. Бо, зрештою, комусь може бути набагато гірше, ніж тобі.
 
«Деколи, мабуть, простіше звинувачувати у своїх проблемах інших, ніж визнати, що ти сам винен у тому, що в твоєму житті повний безлад».
 
Це щира і захоплива історія про самотність та дружбу, яка не має ціни. Про проблеми імміграції та булінг, упередження та кліше. Але, не зважаючи на такі складні теми,  ця книга вчить й вірити у власні мрії.
 
«Ти маєш що сказати, Калуме. І що показати іншим, –  вона прикладає долоню до грудей. – Якщо те, що в тебе отут (в серці), ти зумієш викласти на папері, у тебе вийде щось дуже особливе. І цінне».
 
Шлях до мрії буває складним. Але потрібно вірити у свій успіх, творити від щирого серця і йти вперед, навіть маленькими кроками.
 
Ця книга про те, що ми усі рухаємось до кращої версії себе. Шукаємо себе і своїх. І місце, яке зможемо назвати домом.
 
 
Місце розгортання подій цієї історії – те саме містечко Ноттінґем. Головний герой – 12-річний  школяр Кіран Вудз. У нього немає друзів-однолітків, натомість він товаришує із безхатченками, а замість затишних вечорів у колі сім’ї хлопець тиняється вуличками рідного міста.
 
Тираж закінчився
Кіран відрізняється від своїх однокласників. Він має проблеми із соціалізацією, розпізнаванням емоцій інших, співчуттям та емпатією. Кіран самотній. Однолітки частенько ображають його, тому поза школою він намагається не потрапляти їм на очі. А вдома хлопець ніколи не відчуває себе у безпеці, адже може отримати на горіхи від звідного брата або вітчима.
 
«Навколо повно людей із тріснутими серцями. Люди просто минають одне одного на вулиці або в супермаркеті. Вони не дивляться на інших, але коли вмієш спостерігати, то бачиш, що в декого з людей сумні очі. Якщо тріскає серце, очі згасають».
 
Не усі помічають, який Кіран талановитий. Він прекрасно малює. І саме у творчості він знаходить розраду та втіху, натхнення, наповнення життєвими силами. Його кумир у царині мистецтва  –  Лоренс Стівен Лоурі (дуже цікаво, читаючи книгу, паралельно дивитися в інтернеті на ті картини, які згадуються в тексті: «Острів», «Чоловік з Манчестера», «Морський пейзаж, 1960» й інші). Читати розмірковування Кірана про мистецтво й  життя –захопливо. Його мислення глибоке й нестандартне.
 
«Люди думають, що мистецтво – це тільки щось велике: природа, наприклад, чи якісь важливі персони. Але бабцина кухня теж була по-своєму гарна, бо ми тут сміялися, балакали і складали плани.
 
Лоурі малював сімейні сцени, де майже нічого не відбувалося. Батьки із дітьми просто собі стояли. Їх об’єднував особливий, невидимий зв’язок. З їхніх облич було ясно, що вони розуміють одне одного так, як нікому чужому не під силу. Таке відчуваєш, коли дивишся на його картини. Лоурі малював віконця в людські душі».
 
Кіран допитливий та спостережливий, тому помічає дрібниці, на які інші не звертають уваги. І коли у його тихому містечку, де  ніколи нічого не трапляється, стається злочин, Кіран бере справу у свої руки: описує та змальовує  місце події, малює портрети свідків, бере свідчення у підозрюваних.
 
У ході розгортання історії Кірану доведеться розкрити не одну таємницю: наприклад, чому до нього не приходить, як раніше, бабуся? І що за підозрілі типи навідуються вночі до його вітчима?  Кіран не був би самим собою, якби не розгадав  ці загадки.
 
«Є чимало важливих речей, яких вчені не розуміють і не можуть описати. Як-от наскільки сильно люди люблять одне одного або звідки з’являється любов. Чи куди йде, якщо люди перестають любитися? І звідки береться чуття, коли розслідуєш злочин».
 
Ця історія вчить людяності та толерантності, доброго ставлення до себе  та до інших. «Не будь байдужим» – ось головне гасло цієї книги, яка поєднує у собі і захопливий детективний сюжет, і сімейну драму, й історію дорослішання унікального, дивовижного хлопчика.
Таємниці популярності книг Кім Слейтер у щемких, проникливих, життєвих та  реалістичних історіях, які залишаються у серці та пам’яті на довго. Адже вони – про підлітків, які стикаються із важкими ситуаціями та станами: цькуванням, самотністю, зневірою, – але не здаються.  Шукають вихід із лабіринту незгод та проблем. І, що надзвичайно важливо, обов’язково його знаходять!
 
Вам може бути цікаво
Автограф від Станіслава Асєєва та знижка -10% на книжку «"Світлий Шлях": історія одного концтабору»
Емоції Ґастона. Я боюся
Емоції Ґастона. Я радію
Ш’єн Шо Шін Орелі
Що подивитися разом із книжкою «"Світлий шлях": історія одного концтабору»?
Книжка на сцені
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати