0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Що спільного між бубликом та грошима?
Христина Содомора 
 
Бодо Шефер. Кіра і таємниця бублика / переклад з німецької Наталії Іваничук. Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 226 с.  
 
ХТО –
 
Німецький бізнес-консультант Бодо Шефер знову в ролі дитячого письменника. Майже десять років після першої книги «Пес на ім’я на Мані» він вирішив написати продовження. Проте у доробку автора не лише ці два тексти – для дорослих він написав 20 книжок. Щодо практичної діяльності, то його тренінги та фінансові консультації, лекції та семінари мають неабиякий успіх в Європі, а також й по всьому світу. Основні теми виступів Шефера – особистісний розвиток, управління бізнесом, часом і грошима.  
 
ПРО ЩО – 
 
Якщо перша книжка автора «Пес на ім’я Мані» базувалася на темі заробляння грошей та вмінні ними розпоряджатися, тобто на так званій «оболонці» бублика, то друга книжка «Кіра і таємниця бублика» – про дірку від того бублика, яка означає не ніщо чи пустоту, а невидиме – внутрішній світ людини, її якості та характер, тобто осердя. І після прочитання першої дуже важливо також прочитати й другу. 
 
Отож, Кіра здійснює заповітну мрію – вирушає у подорож до Каліфорнії на півтора місяця. Поїхати до Штатів на навчання було одним із бажань, на реалізацію якого вона заощаджувала гроші. Тут маємо й біографічний момент, адже автор у 16 років наважився на кардинальну зміну у своєму житті – сам подався до Каліфорнії, без грошей та освіти.
Бодо Шефер, пояснюючи моральні сторони співжиття з грошима, спирається на 7 правил (не плутати зі 7-а звичками із попередньої книжки): привітність, відповідальність, доброзичливість, допомога іншим, вдячність, навчання, надійність. Але автор таки згадує про одну річ, яка є в книжці Шона Кові «7 звичок високоефективних підлітків» – це вклад на так званий рахунок спілкування. Окрім того, розмова йде і про інтуїцію та вміння слухати внутрішній голос, про стриманість та скромність. Всі ці риси характеру ілюструються прикладами із щоденного життя дітей та дорослих, обговорюються та врешті впроваджуються в дію. 
 
Історія про Кіру з першої книжки запалює читача самому заробляти гроші, мудро розподіляти власні кошти, а, головне, – заощаджувати. Але без другої книжки усьому цьому не буде сенсу. І хоча у першій наголошується, що гроші самі собою є нейтральними, тобто ні добрими, ні поганими, проте у продовженні історії про Кіру можна побачити, що наявність грошей впливає на людину. Тому слід вміти не лише правильно поводитися з фінансами, але й зі собою, самому виточувати свій характер, аби замість тебе це не почали робити гроші. За якийсь час вдалого ведення своєї бухгалтерії дівчинка стала трішки зверхньою та гордовитою. От і настав час для педагогічних уроків про важливість власних рішень, відповідальність за свої вчинки, про необхідність будувати свій внутрішній стержень, який слугуватиме згодом фундаментом наших успіхів у майбутньому, зокрема й фінансових. 
 
ЯК – 
 
Історія є продовженням, але якщо хтось не мав змоги прочитати першу книжку, то у другій стисло згадуються попередні пригоди дітей. І самих пригод тут значно більше, текст динамічніше розвивається, події розгортаються стрімко та навіть з драматичними нотками. Хоча зізнаюся, що другу книгу мені вже не було настільки цікаво читати, як першу. Мабуть, уже виросла із того віку, коли повчання про вище перелічені 7 правил будуть чимось новим. З одного боку, звучання тексту може видатись доволі моралізаторським, але з іншого – такий тон для підліткової читацької авдиторії навіть корисний і нічого поганого в тому немає.
 
КОМУ – 
 
Найперше слід радити всім тим, хто прочитав першу книжку. Або всім, кого цікавить не лише заробляння/витрачання/заощаджування грошей, а й інший бік античної монети (так-так, про монету Кіра написала чудовий твір, аби потрапити до США – не пропустіть цього уривку в книжці).  
ЦИТАТИ - 
 
Насамперед ти повинна стати стриманішою й скромнішою, надто в стосунках зі старшими. Зухвалість не прикрашає людину.
 
Не треба вдавати приязність. Такого від тебе ніхто не вимагає. Але завжди мусиш бути ввічливою. Ворожість – неодмінна ознака поганого виховання й слабкості. Крім того, така поведінка безглузда. 
 
Дірка – це людська сутність, якої не видно. Більшість людей не дбає про неї, бо ж вона непомітна. Для них важливий тільки видимий успіх. Але якщо прагнеш стати щасливою, то маєш звертати увагу не лише на матеріальний успіх, але й на те, щоб сформувати в собі добре осердя.
 
Кожен день, за який я нічого не навчився, для мене даремно згаяний час.
 
Дівчинка вкотре збагнула, яке це неймовірно фантастичне відчуття давати радість іншим.
 
Наступна книга у БуквоМамі -
«Мислення, швидке та повільне» лауреата Нобелівської премії з економіки Даніеля Канемена
(«Thinking, Fast and Slow», Daniel Kahneman).
 
 
Вам може бути цікаво
Передпродаж книги Галини Вдовиченко «Містельфи»!
Кожна третя електронна книжка – безкоштовно!
Даруємо знижку на книжку тижня: «Мистецтво війни»!
«140 децибелів тиші». Уривок із книги
Ілларіон Павлюк: «Головна мета книжки показати, що добро існує»
Футорський Любомир
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати