0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Що буде далі? 10 книг про майбутнє
Tech ІnsiderКадр з фільму «Назад у майбутнє», 1985
 
Кожен з нас хоча б раз уявляв, яким буде наш світ через кілька десятків років, а то й тисячоліть. І кожен мав свою версію. Для письменників ж подібні роздуми можуть стати чудовою основою для книги. Сьогодні пропонуємо вам добірку творів про те, яким могло або навіть яким може стати наше життя у майбутньому.
 
«1984» Джорджа Орвелла – класика літератури, побудована на баченні письменника того, у що може перерости тоталітаризм. Твір, написаний 1948 року, розповідає про Лондон 1984-ого року і зміни, які відбулися з містом та його жителями. За версією Орвелла, на людей чекало похмуре життя, де усе та усіх контролює «Великий Брат». 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Інший твір – «451° за Фаренгейтом», написаний 1953 року американським письменником Реєм Бредбері, теж прогнозує наявність тоталітарної держави у майбутньому. У ній книги -  це найбільше зло, яке необхідно спалювати. Натомість телебачення править людською свідомістю та виховує нові бездумні покоління. 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Олддос Гакслі у своєму романі-антиутопії «Прекрасний новий світ» 1932 року показує суспільство, у якому відкидають будь-які прояви індивідуальності. У світі, який створив Гакслі, панує мир та злагода, але люди позбавлені можливості думати. 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Ще один, але новіший твір, у якому фігурує тоталітарна держава – роман Ярослава Мельника «Маша, або Постфашизм». Автор показує життя у четвертому тисячолітті. До влади прийшли прихильники фашизму, а людство розділилось на дві групи: власне людей та на стор – істот із людським тілом, але свідомістю тварин. Книга змушує замислитись, що ми робимо із своїм життям та яке суспільство формуємо кожним вчинком і ставленням до інших.
 
 
 
 
  
 
 
 
«Чужинець у чужій країні», написаний 1961 року американським фантастом Робертом Хайнлайном,  – історія Валентина Майкла Сміта, який виріс на Марсі і повернувся на Землю, щоб спробувати налагодити контакт із землянами. У романі не лише представлена модель марсіанської цивілізації, а й варіант життя людей на Землі у майбутньому. За версією автора, планета пережила Третю світову війну, а на вулицях міст літають автомобілі.  
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
Ще одна книга - «Шосте вимирання: неприродна історія» Елізабет Кольберн. Світ уже пережив п`ять хвиль вимирання, і авторка переконана, що шоста хвиля не за горами. Неймовірні обсяги спалювання корисних копалин катастрофічно впливають на клімат, атмосферу, океан, що незабаром призведе до вимирання усього живого на Землі. У своїй книзі Кольберн описує прекрасні явища та не менш прекрасні місця нашої планети і змушує замислитися над тим, що чекає на нас, якщо ми не змінимо власне ставлення до оточення та самих себе. 
  
 
 
 
  
 
 
 
У виданні «Це усе змінює. Капіталізм про клімат» Наомі Кляйн також піднімає питання вимирання світу через зміну природних умов, але вона додає до причин цього процесу також політичну та економічну ситуації у світі. Кляйн закликає змінити теперішню систему, відмовитись від викидів шкідливих речовин у повітря, а натомість побудувати світ, у якому пануватиме рівність та існуватиме належна підтримка природи.
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
У книзі «Через 100 років: Провідні економісти прогнозують майбутнє» за редакцією Ігнасіо Палаіоса-Уерті – думки 10  провідних економістів світу, серед яких і Нобелівські лауреати, про те, що чекає на нас у ХХІІ столітті. Серед тем, яких торкаються автори, - ринок праці та фінансова забезпеченість людства, кліматичні умови, рівність та демократія, розвиток технологій та інші. Тут є і оптимістичні сценарії розвитку, і зовсім невтішні варіанти. 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
У своїй книзі «Фізика майбутнього» науковець Мічіо Кайку розглядає теорії того, як зміняться технології, медицина, які винаходи чекають на людство протягом найближчих 100 років. Тут і космічні подорожі, і лінзи замість комп’ютерів, і навіть редагування ДНК. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Книга футуролога Джеймса Кантона «Екстремальне майбутнє: Тенденції, які змінять світ у найближчі 5, 10 і 20 років», видана у 2007 році, розкриває перед читачем зміни, які чекають на галузі бізнесу, технологій, навколишнього середовища і на галузь медицини у найближчі 20 років. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
«Експрес до Ґаліції». Уривок з роману Богдана Коломійчука
Мій квітучий рік
Таке різне Різдво
Відкладена помста – як особиста релігія
Вірш дня. Остап Сливинський
Як нагодувати диктатора: таємниці кухарів найжорстокіших тиранів ХХ століття
stary_lev Стежити
дописів читачів