0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Просто про складне: 5 книг про науку дітям
До уваги батьків – добірка книжок від Старого Лева, які стануть у пригоді учням середньої школи та старшокласникам. Ці видання у легкий, веселий і захопливий спосіб зацікавлюють вивчати геометрію, програмування, астрофізику і біологію, а головне – спонукають пізнавати себе та навколишній світ.
 
Андрій Бачинський, «Трикутник Зевса»
Ціна у Спільноті Старого Лева
72 грн
«Теодор зупинився біля макета античного міста. Поки блукав поглядом древніми вулицями, батьки перейшли до наступної зали. Там відвідувачів було більше. Вони скупчилися навколо вітрини у центрі.
Батько пошепки покликав сина.
– Зможеш підступитися до того скляного куба і прочитати, що ж там такого
доброго показують?
– Тату, то не куб, а паралелепіпед, – серйозним тоном відказав Теодор. – Хоча вони
й подібні, але в куба всі грані рівні, а в паралелепіпеда – попарно рівні.
– Тю, розумник який! Треба було на екзамені з геометрії знаннями хизуватись, а не
тут, – буркнув батько.
– Хех, якби на екзамені хтось таку легкотінь про різницю між кубом і паралелепіпедом питав, то в мене дванадцятка гарантовано була б!»
 
Шкільний підручник з геометрії – єдина книжка, котру Теодору довелося прихопити зі собою на Крит, а все тому, щоб, підівчившись, виправити річну оцінку. А коли його батьки, виснажені пекучим сонцем, залишаються в готельному номері, хлопець – не нудьгувати ж йому над геометрією у перший день відпочинку! – вирішує самостійно податися до руїн Кносського палацу та відшукати знаменитий лабіринт Мінотавра. Саме там з Тедом стається дещо неймовірне: він потрапляє у далеке минуле, у часи, коли ще жили Архімед й Ератосфен, греки вірили у могутніх мешканців Олімпу, а істинні знання відкривалися лише обраним...
 
«Трикутник Зевса» – це захоплива, динамічна пригодницька повість-шпаргалка-з-геометрії, яка також сподобається любителям давньогрецької міфології, астрономії й історії – про сміливість, силу знань та вміння застосовувати їх на практиці у (не)повсякденному житті.
 
Ціна у Спільноті Старого Лева
196 грн
«От, скажімо, ти хочеш запрограмувати комп’ютер, аби він сказав «Добридень!». В інших мовах програмування – наприклад, Джаві, – для цього треба написати цілих п’ять рядків коду! Щоб те саме зробити з Ruby, досить написати:
p u t s «Добридень!»
І все – Ruby одразу надрукує це слово на екрані комп’ютера».
 
Ваша голова, комп’ютер і ця книжка – ось усе, що потрібно, аби навчитись програмувати найпростішою та найвеселішою мовою програмування для початківців – Ruby. В ній немає складного синтаксису чи потреби писати незрозумілі вирази, вона легко читається та розуміється. Програми мовою Ruby нагадують просту англійську мову: щоб їх написати, достатньо вивчити близько 30 англійських слів, серед яких u n l e s s, r e s c u e, s e l f, b e g I n, e n d.
 
Доклавши трохи зусиль, ви навчитеся: користуватися змінними, символами, масивами та текстовими рядками, працювати з асоціативними масивами в Ruby, керувати потоком виконання коду за допомогою циклів та умовних операторів, перевіряти свої найнеймовірніші ідеї в IRB та зберігати свої програми у якості скриптів. А головне – отримаєте море задоволення та пишатиметеся собою!
 
Кирило Безкоровайний, «Моя подруга з темної матерії»
Ціна у Спільноті Старого Лева
90 грн
«Хто б міг подумати, що Сонце, яке нас гріє (а, направду, інколи й обпікає), – не єдине. Таких сонць у Всесвіті багато – щосекунди народжується тисяча нових. Вони далеченько, тому для нас ці розпечені кульки газу здаються маленькими цяточками на темному полотні неба. Ми звемо ті цяточки зірками. Так-от, з давніх-давен, з покоління у покоління моя родина любить на них дивитися».
 
Нашому юному оповідачу і його сестрі Соломці відомо чимало цікавих фактів про зірки, планети та галактики, адже їхній тато – вчений-астрофізик, котрий щовечора розказує дітям нову «космічну» історію. А якось уві сні до головного героя навідується одна загадкова дівчинка, стверджуючи, що вона – з темної матерії... Це стає початком незабутніх нічних мандрів просторами космосу, повних несподіванок, пригод і приголомшливих відкриттів, а ще зародженням найдивовижнішої у всьому Всесвіті дружби.
 
«Моя подруга з темної матерії» – це чудова, оформлена яскравими, атмосферними ілюстраціями науково-популярна книжка з фантастичною історією, яка доступною мовою пояснює складні астрофізичні поняття та надихає дізнаватися більше про Всесвіт і його таємниці.
 
Ізабел Міньйош Мартінш та Маріа Мануел Педроза, «Тут усередині. Путівник глибинами мозку»
«Насправді, коли ми щось відчуваємо, всю роботу виконує мозок, а не органи чуття. І все це відбувається на карколомній швидкості – скільки часу минає між тим, коли ви почули звук, і тим, коли ваш мозок повідомив вам, що то гавкає собака?»
 
Знайомтесь, мозок – найскладніший та найзагадковіший орган нашого тіла. Зранку до ночі мозок робить передбачення і намагається вгадати майбутнє, постійно спілкується з іншими органами, а вони – з ним. Зрештою, мозок існує, щоб ми могли діяти: як щодо себе, так і щодо довколишнього світу.
Завдяки безперервній роботі мозку ми відчуваємо, пам’ятаємо, вивчаємо, порівнюємо, вирішуємо, діємо, творимо... Але як саме усі ці процеси відбуваються тут, усередині мозку? І звідки ми знаємо, що ми – це ми?
 
«Тут усередині. Путівник глибинами мозку» – це не просто розкішне енциклопедичне видання, до створення якого було залучено нейробіологів, філософів, психологів та інших експертів. Це – унікальна книжка-екскурсія за лаштунки направду найвражаючішої структури Всесвіту – Його Величності мозку.
 
Д-р Франсіско Хав’єр Соберон Майнеро та Моніка Берґна, «Однакові чи різні? Геноміка»
Ціна у Спільноті Старого Лева
60 грн
«Як і припустив Дарвін, ми успадкували генетичний код від якогось спільного предка, і наші геноми згрубша подібні між собою, залежно від відстані. Приміром, наш геном і геном шимпанзе можуть бути схожими на 98%. Значно більше ми віддалені від мухи чи платана, проте наші гени порівнювані навіть з їхніми».
 
Ми, люди, складаємося з мільярдів клітин. У ядрі кожної клітини перебуває утворений ДНК геном: саме він містить інструкції життєдіяльності для кожного індивіда, причому 99,8% наших генів є спільними для всіх, а решта 0,2% – це те, що визначає відмінності між нами, як-от колір очей чи волосся, групу крові, статуру, а також ті хвороби, до яких ми схильні. А ще наш геном записується кодом, котрий складається лише з чотирьох літер: A, T, G, C – як і в будь-якого іншого живого організму, що й доводить походження усіх-усіх мешканців Землі від єдиного прадавнього предка.
 
ДНК, геном, гени... Завдяки книжці «Однакові чи різні. Геноміка» можна (нарешті!) зрозуміти: що таке нуклеотиди і як передається спадкова інформація, чому плодові мушки – найпопулярніші об’єкти генетичних досліджень та чому у близнюків – різні відбитки пальців? Геноміка – це цікава і вкрай важлива наука, яка стосується кожного з нас, адже саме від її розвитку залежить і наше здоров’я, і наше майбутнє.
 
Вам може бути цікаво
Турецькі пригоди з близнятами
Дивовтеча
Доннелі Педді
Белл Дженніфер
Шкільний гармидер, або П`ять історій, які доведуть: навчатися – не нудно!
«Не кажіть, що в нас нічого немає», коли є Музика, Любов та Історія
stary_lev Стежити
дописів читачів