0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Правила співжиття підлітків
Ніхто не любить правил, а підлітки — поготів. І все-таки співжиття у колективі вимагає знання правил гри. Як поводитися, а як не варто, йдеться в підліткових романах «Ларс. LOL» Ібен Акерлі та «Клуб червоних кедів» Ани Пусет.
 
Правило № 1: нейтральним бути не вийде. («Ларс. LOL» Ібен Акерлі)
 
Семикласниця Аманда у передчутті нового навчального року. Вона закохана в однокласника і мріє нарешті з ним заговорити. А ще Аманді належить стати наставницею молодшого школяра, і це так захопливо!
Однак життя вносить корективи, об’єкт мрій привселюдно ображає Аманду, а її підопічним виявляється особливий хлопчик Ларс, що має синдром Дауна. Така зав’язка підліткового роману «Ларс. LOL» норвезької письменниці Ібен Акерлі.
 
Аманда — «нейтральна». Вона не кидається у вир подій, не виявляє зайвих ініціатив і від того майже не потерпає. Учителі називають її мудрою дівчинкою, здатною гідно виконати завдання — адаптувати Ларса у шкільне життя. Але нейтральною Аманді бути не вийде, і доведеться вибирати, ким бути: подругою Ларса чи його цькувачкою.
 
Книжка побудована за моделлю, коли читач співвідноситься з героїнею, співпереживає їй, а десь із середини книжки береться за голову: «Агов! Ти що робиш! Отямся». Аманда припускається жахливої помилки. І з цього моменту книжку читати стає ще цікавіше.
 
У цій історії є все: провина і спокута, кохання і цькування, підліткова жорстокість й істинна доброта. І врівноваженість: коли Аманда пускається берега, її подруга Сарі зберігає непохитність у поглядах. Саме подруга може сказати: ти сама обираєш, якою бути. Саме школа й адекватна поведінка вчителя формує учнів і дає їм шанс реабілітуватися після скоєних помилок. Але щоб усе виправити, не вийде бути непомітним, доведеться наважитися на вчинок.
 
Хоч у центрі подій злети і падіння Аманди, ця книжка виняткова тим, що в ній ідеться про особливу людину й те, як допомогти їй соціалізуватися. Як із нею потоваришувати і розділити щасливі спільні моменти.
 
Водночас темний бік життя підлітків — ведення закритих блогів, де пліткують і цькують — теж прекрасно описана в книзі. І теж показано, як цьому можна протидіяти. З цієї причини книжка — просто mustread не тільки дітям та їхнім батькам, а й викладачам, що працюють із підлітками.
 
Правило № 2: усе можливо, якщо в тебе є друзі
 
Події роману «Клуб червоних кедів» розгортаються в Іспанії. Лусія, Марта, Беа та Фріда — нерозлийвода. У їхньої дружби свій розпізнавальний знак — червоні кеди. Носити червоні кеди — перше правило клубу, але є ще кілька, не менш непохитних.
- Якщо подруга потребує допомоги, її треба надати, попри відстань.
- Жодних таємниць! Ділитися всім!
- Якщо одна хоче виплакатися, інша піднесе хустинку й підставить своє плече.
- Хлопець, що сподобався одній, для іншої стає недоторканним.
Існує ще кілька правил, які зась порушувати, якщо хочеться зберегти дружбу.
 
А дружбу виявляється зберегти непросто: одна із Клубу червоних кедів має виїжджати за кордон із батьками. Але дівчата не бажають розлучатися, і життя підносить можливість: треба лише перемогти в пісенному конкурсі й поїхати до Берліна, до подруги!
 
Така зав’язка книжки. Дівчата мають мету, вони складають план її досягнення і йдуть до неї, а дорогою натрапляють на випробування, що часом ставлять під сумнів існування їхньої дружби.
 
Читаючи цю історію, я згадувала колись дуже популярний серіал «Буремний шлях», де теж є різні за темпераментом персонажі, драматичні колізії довкола яких також розгорталися під супровід музики. Тож коли з’ясувалося, що «Клуб червоних кедів» — лише перша книжка із серії, я подумала: це справді може бути книжковий серіал, адже головне в ньому — не сюжет (він досить невибагливий), а ось та атмосфера щасливого дитинства, де навіть у негараздах є своя краса, тому що все до снаги, допоки поруч є друзі. Навіть якщо живуть вони в різних країнах.
 
Вам може бути цікаво
Мотивація та натхнення на кожний день
Наталя Іліщук: «Турюн Ліан робить інтровертних дітей видимими»
Створити себе заново. Цитати із книги «MindFuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові»
Washington Post про книгу Кадзуо Ішіґуро «Клара і Сонце»
«Сад відпливає»: презентація книги Іди Фінк у Києві
Знижка 20% на книгу «Фієста. І сонце сходить» Ернеста Гемінґвея!
stary_lev Стежити
дописів читачів