0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Перші віршики для дитини: один, два, три, чотири…
Доволі часто, швидкоплинно, згадую рядки вірша, який я вчила в дитинстві з мамою. І хоча я вже доросла, ця інформація нікуди не йде: історія про звірят міцно засіла в моїй голові. Так що сьогодні говоримо про вірші. Чому вони корисні, як їх правильно читати і які книги обирати. 
 
Вірші — один з методів розвитку мови маляти. Вони побудовані на звукових сполученнях. Така кумедна фонетична гра зі звуками поступово готує малюка до читання і розвиває почуття мови. Дитина прислухається до слів і розуміє, як можна поєднувати одні звуки з іншими. Крім того, вірші запам’ятати легко, тим паче якщо вони кумедні та приємні на слух, а значить, розвивається пам'ять і мислення.
 
Ще одна «плюшка» віршів — допомога під час вивчення букв. Наприклад, щоб закріпити букву «ч» розкажіть про лисиЧку і синиЧку. 
 
Звичайно, велике значення має те, як ті вірші. І не так, як за ніч до того, сидиш і нудно вчиш, аби мама не кричала.
 
З дітьми інше читання. З дітьми — гра. Доведеться голосно зітхати, дивуватися, захоплюватися або реготати. 
 
Вірш + ілюстрація = ще одна дитяча (та і доросла) любов
 
Як круто коли в книзі є вірші, «приправлені» красивими ілюстраціями. Вони можуть описувати сюжет і показувати героїв. У таких книгах можна розглядати картинки й мелодійно супроводжувати їх читанням віршів.
 
Кілька дитячих книжок із віршиками, які варто почитати:
 
«Родинна абетка» Мар‘яни Савки
 
Це дуже тепла й світла родинна книжка про все те близьке й знайоме, що оточує дитину від народження: мама й тато, бабусі й дідусі, рідний дім, рідна вулиця, школа і книгарня, улюблені іграшки, тварини й комашки, небо і зорі. Тепло в словах та ілюстраціях. Голосі батьків і посмішці дитини.
 [[book_
«Панда любить мандрувати» Лесі Мовчун
 
Це витвір мистецтва як літературного, так і зображального. Поки панда мандрує ви познайомите малюка з собакою, равликом, зайчиком, левом, крокодилом та мишкою. Кожен вірш у книзі — це ще й чудова мовна гра: тут є і скоромовки, і лічилки, і віршики-безконечники, завдяки яким можна розвивати мовлення дитини й тренувати її пам'ять.
 
«Піратський маршрут» Галини Малик
 
Це чудові веселі вірші, які під час грайливого читання допоможуть малечі пізнати трохи географії. А також, помріяти про мореплавство, підкорення нових земель і можливо, навіть, пограти з батьками у піратів. 
 
«Рі(з)дні люди» Тетяни Стус
 
Книга про порозуміння, про людську інакшість і толерантність, якої нам так бракує. Яскраві та насичені подіями картинки привернуть увагу, а віршовані настанови про толерантність пірнуть у свідомість.
 
Вам може бути цікаво
Презентація книги Михайла Винницького «Український Майдан, російська війна» у Львові
Від Бродвею до львівської площі Ринок. «Вулиці. Прогулянка по наймальовничіших вулицях світу»
Знижки на серійні книги до 50%!
Екскурсія землею мертвих: у Павла Вольвача виходить нова книжка
20+1, або Земля мертвих
Юрко Іздрик та «Інші речі»: поетичний вечір у Львові
stary_lev Стежити
дописів читачів