0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Оксана Лущевська про книгу «Сем, без проблем»
Книга для дітей «Сем, без проблем» є чудовим поєднанням серйозної та складної теми і веселої манери оповіді, гарного гумору й легкого настрою. Головний герой книги Оксани Лущевської — хлопчик Семен — мріє бути бальником, і йому це добре вдається. Але батько Сема вважає бальні танці не достатньо мужнім заняттям, тож віддає сина на бокс. Із цього починається історія з труднощами, переживаннями, жагою мети і між цим усім ще й першою симпатією… Але, зрештою, найкраще книгу прокоментує, мабуть, її авторка. Тож послухаймо саму Оксану Лущевську.

Без проблем і з проблемами 
 
Гнучке тіло — гнучкий розум. Це я зрозуміла, коли вивчала кілька ведучих кроків ча-ча-ча та вальсу. Кажу «кроків», бо бальницею я досі не стала, хоча в мене ще все попереду. Та ідея запросити бальні танці в життя прийшла до мене із заздрощів.
 
Мій чоловік народився і виріс у Мінську, де було багато студій бальних танців. Я ж родом із Тального, де на той час про студії бальних танців і не чули. Коли я довідалася, що він у дитинстві був бальником, брав участь у змаганнях і перемагав, то згадала, що я перемагала хіба що в бродінні тальнівськими вулицями допізна. Тоді, коли мій чоловік отримував медалі переможця, я отримувала «на горіхи». Слухаючи про його досвід у бальних танцях, я міркувала: «От я так би хотіла! От мені б таке дитинство!»
 
І тут я собі вирішила: не треба пасти задніх, Оксан, — візьми, уяви собі дитинство в бальних танцях. І уявила без проблем. Саме з цього досвіду і генерувалася ідея смішної повісті «Сем, без проблем».
 
Ця книжка про бойовий дух і про силу уяви. Про те, що бувають ситуації, коли ти залежиш від обставин, а ти так – раз! – і гнешся, і міняєш усе, щоб обставини залежали від тебе. Буває ще так, що тебе послали кудись, як то на небажаний для Сема рукопашний бій, і там з тебе можуть «зробити млинця», але ти так – оп! – і згадуєш нащо тобі були всі завчені ча та па програми бальних танців.
 
Цікаве про книжку ще й те, що вона має реального протагоніста і протагоніст навіть прочитав її! І впізнав себе! 
 
Тож готуйтеся сміятися голосно! І без проблем! 
 
Вам може бути цікаво
Уроки виживання американського підлітка в Україні: рецензія на книгу Наді Білої «Ел і Ева»
The New York Times про книгу «Безутішні» Кадзуо Ішіґуро
«Мозаїка спогадів». Уривок із книги Святослава Максимчука
«Одновітрильний дім» Василя Махна: онлайн-презентація книжки
Хто така «Ідеальна незнайомка»: нуарний детектив чи заплутаний трилер?
«Нові кавові правила»: обговорюємо новинку й дегустуємо каву
stary_lev Стежити
дописів читачів