0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Не бійтеся чорних дір, а вивчайте їх!»
Моє шкільне життя, як завжди, сповнене багатьох подій: навчання, заняття у реп-школі, спілкування з друзями та екскурсії. Я досі впевнена, що гімназія, у якій я навчаюся, особлива, бо дає можливості відкривати, що нового та цікавого в інших. Та найбільшим відкриттям цієї весни стали для мене книги професора Стівена Гокінґа. 
 
Давно знаю про цю людину і низько схиляюся перед його розумом, силою духу, волею і надихаюся його бажанням відчувати це яскраве життя. Професор математики, фізик-теоретик, астрофізик, автор книг про свої теорії перетворення часу, простору, законів Всесвіту, він захоплює і спонукає до пізнання!
 
«Джордж і таємний ключ до всесвіту» – перша книга серії дитячих видань про космос і Всесвіт, космонавтику і пригоди, написаної професором Гокінґом у співавторстві зі своєю донькою Люсі. Початок книги пречудовий, і відразу знайомить читача із Джорджем і його родиною, з його улюбленцем Фреді (різдвяний подаруночок бабусі!). Як тільки поросятко Фреді заліз до сусідського саду, життя Джорджа змінилося назавжди через знайомство з новими сусідами: науковцем Еріком, його донькою Енні та надзвичайно розумним роботом на ім’я Космос. 
 
 
Джордж Грінбі проживає з батьками, які гадають, що люди забруднюють планету сучасними винаходами, тому вони і не користуються новітніми гаджетами. Та відвідування сусідського будинку з купами книжок, суцільним гармидером, який господарі називають розкішним безладом наукового пошуку, захоплюють Джорджа цілковито. З перших же розділів ми можемо дізнатися про електричний заряд,  про взаємодію електрики і води, а, головне, – про космічні тіла: Сонце, Землю, Місяць та рух у системі. У житті Джорджа з’являється наука, така зрозуміла і захоплива, а ще щирі друзі. Ще недавно розбишака Рінго зі своєю компанією дражнили і переслідували його, а тут хлопця рятує маленький космонавт, перелякавши горе-задавак назавжди. Маленький космонавт-прибулець... хто ж то міг бути? Звичайно ж, Енні у скафандрі!
 
Які ж дивовижні друзі у Джорджа! Ерік працює над космічним проектом, Енні, така  жвава, красива і кмітлива дівчина, допомагає йому і подорожує у космосі, а робот – це ходяча бібліотека мільйона книжок з усіма знаннями людства і навіть більше. Та щось пішло не так… Щоб допомогти Енні та виручити робота, Джордж наважується на мандрівку у космосі.
 
Комети, відвідування Марсу і споглядання інших планет... І  скрізь автори роз’яснюють, які  властивості має кожна планета, які їхні фізичні характеристики, який вигляд і чому має Земля з космосу, чим дивовижна атмосфера нашої планети, які атмосфери  у інших планет тощо. Слідом за Джорджем ти і сам стаєш таким допитливим, читаючи цю книгу. Уся ця інформація супроводжується схемами, малюнками і справжніми фотографіями! 
 
Я почала вивчати фізику і хімію у цьому навчальному році. Гадаю, саме тому мені було зрозуміло більшість описаного. Наші вчителі природничих предметів стараються зробити  уроки зрозумілими і цікавими, особливо вчитель фізики Світлана Борисівна. Вона й астрономію  викладає (це ж треба такий збіг: її День народження – саме на день Космонавтики!). І все ж уся інформація так переплетена з сюжетом, так доступно викладена, що майже не помічаєш «науковості», а сприймаєш знання абсолютно природно. Я переконана, що завжди є можливість для відкриттів. Наприклад, я вперше прочитала про експеримент Міллера-Юрі, який проводили, щоб з’ясувати джерело появи життя на Землі.
 
Дивовижний містере Гокінґ та пані Люсі, бачиться мені, що я із задоволенням повернуся до вашої книги, коли буду вивчати явища, описані у ній.
 
На мою думку, надзвичайно важливим є життєствердна лінія цієї історії. Іноді, коли я вболівала за Джорджа й Енні у їхніх пригодах, мені не дуже хотілося такого майбутнього: весь час у скафандрі, постійні загрози з космосу, чорні діри… Але містер Гокінґ доводить: «З чорної діри можна вибратися!», бо пам’ять про об’єкт, який у неї потрапив, зникає не назавжди, а просто на тривалий час. А перемога Джорджа у науковому конкурсі, його перемога над своїми страхами, сценою і заздрісниками – це чудовий приклад для нас усіх.
 
 Не бійтеся  чорних дір, а вивчайте їх! Змінюйте свій Всесвіт!
 
Зацікавившись книгами Люсі та Стівена Гокінґів, у яких вони дітям доступною мовою та наочними фото, малюнками і схемами розповідають про Всесвіт, я почала шукати і читати уривки з них англійською. Виявилося, що вони написані чітко і зрозуміло в оригіналі теж. Скільки нових слів, явищ і досліджень я дізналася з цих чудових книжок! А ще я прочитала, що немає багато відгуків про книги. То ж нехай мої враження стануть першими, захоплять вас і заохотять прочитати про диво-пригоди. 
 
Ваша книга сумує на поличці або ще досі в магазині й не знає, що може жити у вашій затишній домівці? Мерщій виправте ситуацію, відкрийте книгу, щоб поринути у вир космічних пригод!  Вже читаючи другу книгу «Джордж і скарби космосу», я знайшла у школі таких само захоплених, які знаходили у цій книжці кожен щось своє: Рада з 5 класу хоче дочитати книгу, бо її цікавить сюжет, мої друзі-семикласники читають про пригоди Джорджа, бо він близький нам допитливістю, віком і бажанням дізнатися про Всесвіт більше, а Миколай з 11 класу прочитав усе з розумінням, що таке «рівняння Дрейка», Альфа Центавра, Титан,  як супутники, зірки та інші тіла уживаються в космосі. Миколай сказав, що теж прочитав дві книги із цієї серії, написаною родиною Гокінґів, і тепер з впевненістю може сказати, що це було того варто, бо «кожна книга – як путівник для дітей у світі астрофізики». 
 
Від себе додам, що рада такій зацікавленості, бо це справді класна книга! Якщо ви навіть не дуже досвідчені у фізиці, хімії чи астрономії, але прагнете дізнатися більше про Землю і Всесвіт, цю книгу просто необхідно прочитати! Цікавих віртуальних подорожей! Скажу по-секрету: там навіть є путівник космосом! 
 
Вам може бути цікаво
Мости замість стін, або Що об’єднує українців?
«Експрес до Ґаліції». Уривок з нового детективного роману Богдана Коломійчука
Поки ще літо: книжки і кіно для літературного серпня
Знижки до -50% на електронні книжки Старого Лева
Старий Лев — на «Toloka» у Запоріжжі
Історія однієї обкладинки: Оксана Йориш і «Місто дівчат» Елізабет Ґілберт
stary_lev Стежити
дописів читачів