0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Найкрасивіші школи світу
 
Це не просто будівлі, у яких навчаються та навчають. Це справжні витвори архітектурного мистецтва, які надихають на розвиток, нові пізнання та зачудування цим світом. Сьогодні, 1 вересня, роздивляймось одні з найкрасивіших шкіл планети.  
 
Школа серед садів
 
Школа «Stowe» в Букінгемпширі (Англія), без сумніву, є однією з найкрасивіших шкіл у світі. Вона була заснована 1923 року в одному з найромантичніших маєтків на території Англії. Будівля була під загрозою руйнування, але вистояла завдяки енергійній боротьбі за неї на чолі з архітектором Клафом Вільямсом-Еллісом. Тоді ж і була перетворена на школу. Джон Фергюссон Роксбург, директор-засновник  «Stowe», сказав, що це буде місце, де кожен учень «пізнаватиме красу, яку потім вловлюватиме навколо себе впродовж всього життя».
 
 
Тут учні оточені красою ландшафтних садів з альтанками та класичними будівлями. З 1989 року сади були під опікою компанії «National Trust», а нові будівлі - гуртожитки для дівчат, створені архітектором Ріком Мазером, доповнили красу та вишуканість школи.  
 
 
Школа на воді
 
Красу можна знайти і в набагато менш комфортних умовах. Яка школа може бути більш особливою, ніж школа на воді в Макоко (Нігерія)? Біля узбережжя Лагоса архітектори голландської компанії NLE побудували просту, але надзвичайно красиву школу з деревини, яка стоїть прямо на воді.
 
 
 
Макоко є бідним містом, і, як і «Stowe» 90 років тому, було під загрозою знищення. Тепер, після будівництва школи, Макоко є гордістю для нігерійців. Працюючи в тісному співробітництві з місцевими жителями, NLE принесли не тільки освіту для дітей Макоко, а й особливу красу у це місто. 
 
 
Книжкові школи
 
Деякі студенти обирають коледж Магдалини (Оксфорд, Англія) за його красу - середньовічний монастир і вежа, спроектовані Вільямом Орчардом,  та більш пізні вікторіанські доповнення. Не випадково, що бібліотека коледжу містить прекрасну колекцію книг з архітектури, серед чого і відоме видання «Vitruvius’s De Architectura».
 
 
 
Трініті Коледж у Дубліні теж славиться своєю книгозбірнею. 65-метровий зал  бібліотеки заповнений безліччю видань – від всесвітньовідомих книг до давно забутих, але не менш важливих творів. Збудована у  1732 році за проектом  Колонела Томаса Барга, бібліотека стала  найбільшою у місті книгозбірнею, культурним осередком, а також неймовірним зразком ірландської архітектури. 
 
 
 
Школа затишку
 
Давні навчальні заклади тяжіли до будівель монастирського типу з подвір`ями, які дозволяли відділитися від зовнішнього гамору та зануритися у навчання та самоосвіту. Одним із найбільш тихих та спокійних місць для навчання у США є Коледж Скріппса в Клермонті (Каліфорнія) – ліберальний жіночий коледж, заснований майже сторіччя тому 89-річною Еллен Браунінг Скріппс. Затишна архітектура навчального закладу чудово вписується у симпатичне містечко, каліфорнійський клімат та гори  Сан-Габріель. Коледж збудували на основі проекту архітекторів Самнера Хунта і Сайласа Р. Бернса.
 
 
 
Школа попри все 
 
У деяких регіонах нашої планети фінансові умови, важкий клімат, незручне розташування населених пунктів роблять боротьбу за освіту запеклою. Тільки завдяки старанням батьків та вчителів п’ятнадцять років тому у Ладакхі, індійському високогір’ї, з’явилась школа «Druk White Lotus School», спроектована компаніями «Arup Associates» і «Ove Arup & Partners». Сьогодні там навчається понад 500 дітлахів з гірських сіл у традиціях буддійської культури. 
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Фелікс Австрія» та «Галицькі смаколики»
Актор, поліцейський, інспектор, друг, психіатр – тобто вчитель
Три химерні книги, із якими варто познайомитися на карантині
Відомі фіналісти Міжнародної Букерівської премії 2020
Обличчя зі шрамами: «Амадока» Софії Андрухович
Диваки, зануди, генії: найцікавіші факти з життя світових класиків. Частина 2
stary_lev Стежити
дописів читачів