0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Музеї літературних героїв
Літературні герої часто виходять за рамки своїх творів, стають світовим надбанням. Пропонуємо до Вашої уваги найвідоміші музеї, присвячені літературним персонажам.
 
1. Музей Шерлока Холмса (Лондон, Великобританія)
 
Адреса Бейкер стріт, 221 відома всім шанувальникам творів Артура Конан Дойля. Цікаво, що у період написання книги про знаменитого детектива такої адреси в Лондоні не існувало. Пізніше владі довелося зробити виняток і привласнити будинкові спеціальний номер, який вибивається із загальної нумерації вулиці. У будинку відтворена вся обстановка, описана в книзі. Тут можна спокійно посидіти в кріслі Шерлока, приміряти його капелюх і відчути атмосферу життя як Холмса, так і Ватсона.
 
 
2. Музей казок Астрід Ліндгрен (Стокгольм, Швеція)
 
На острові Юргорден в одному музеї шведи поселили всіх героїв творів Астрід Ліндгрен. Чарівний потяг щодня доставляє дорослих і дітей до станції Вілла «Курка», де жила Пеппі Довгапанчоха, до будиночка, на даху якого мешкає Карлсон та до інших казкових помешкань. Музей абсолютно інтерактивний: у ньому можна все чіпати, скрізь бігати і гратися.
 
 
3. Долина мумі-тролів (Турку, Фінляндія)
 
Назвати музеєм цей величезний парк було б неправильно. Чарівний світ кумедних персонажів, вигаданих Туве Янссон, з перших хвилин занурює у казку. Тут неодмінно варто відвідати блакитний Мумі-дім, піднятися на Мумі-горище, спуститися в Мумі-підвал за варенням, пограти в хованки зі Чмихом і Маленькою Мю. Справ, загалом, багато, тому розраховуйте провести в парку як мінімум цілий день.
 
 
4. Погана квартира (Москва, Росія)
 
У квартиру на Садовій-Спаській Михайло Булгаков поселив Воланда. Незважаючи на те, що квартира №50 офіційно носить статус музею письменника, для всіх шанувальників «Майстра і Маргарити» - це все-таки місце проживання нечистої сили.
 
 
5. Музей Дон Кіхота (Сьюдад-Реаль, Іспанія)
 
Хоча Сервантес у своєму романі не вказав точної назви батьківщини Дон Кіхота, в Іспанії є місце, куди з'їжджаються шанувальники лицаря. Особняк у містечку Сьюдад-Реал (що в Кастилії) - це сотні картин, гравюр, статуй, малюнків Дон Кіхота і його вірного Санчо Панса.
 
 
6. Музей Д'Артаньяна (Люпіак, Франція)
 
Маленьке село Люпіак біля підніжжя Піренеїв, - місце паломництва шанувальників знаменитого д'Артаньяна. Зовсім недалеко, у замку Кастельмор, народився прототип героя Дюма - Шарль Ожье де Бац де Кастельмор, граф д'Артаньян.
 
 
7. Музей літературних героїв «Повістей Бєлкіна» (Львовка, Росія)
 
У селі Львовка знаходиться музей літературних героїв «Повістей Бєлкіна». І це не дивно, адже багато подій цих творів відбуваються саме в таких провінційних дворянських садибах. Тепер в колишньому панському будинку можна відвідати кабінети Івана Петровича Бєлкіна і графа, власника багатого маєтку («Постріл»), кімнату Лізи Муромської («Панночка-селянка»), Марії Гаврилівни («Заметіль»).
 
 
8. Музей барона Мюнхгаузена (Садиба Дунтес, Салацгрівскій край, Латвія)
 
Будівля музею побудована на місці старого будинку, в якому свої найкращі роки провів барон Мюнхгаузен зі своєю дружиною Якобіною. В музеї відтворена атмосфера твору. Наприклад, в кімнаті дружини можна побачити справжній дамський куточок XVIII століття. А сам барон тішить відвідувачів мисливськими трофеями.
 
 
9. Музей Вільгельма Телля (Бюрглен, кантон Урі, Швейцарія)
 
Бюрглен - село в швейцарському кантоні Урі - місцеві впевнено називають рідним містом знаменитого арбалетника. За переказами, саме тут народився Вільгельм Телль і тут же він знайшов свою смерть, бажаючи врятувати дитину. В основі музею - книги, картини і статуї, а також точні копії середньовічних арбалетів, якими міг користуватися Телль.
 
 
10. Музей доктора Фауста (Кнітлінген, Баден-Вюртемберг, Німеччина)
 
У німецькому Кнітлінгене народився прототип персонажа з твору Гете - доктор Йоганн Фауст. Саме тут, у будівлі ратуші, відкрито його музей і зберігається архів документів.
 
 
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Як нагодувати диктатора: таємниці кухарів найжорстокіших тиранів ХХ століття
Галина Вдовиченко і Фоззі – про вік, досвід і читачів
Презентація-дискусія «Мости замість стін. Що об’єднує українців?» у Львові
Олег Сенцов: Головне – залишатися людиною
Даруємо знижку на книжку тижня: «Не бійся монстриків»
Фінн-Олє Гайнріх: Завдання письменника — торкатися непростих тем, які хочеться оминути у власному житті
stary_lev Стежити
дописів читачів