0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Місяць серпень, Одеса, нічні купання...
Перші два тижня серпня видались для Одеси дуже творчими та літературними. Спочатку книжкова «Зелена хвиля», а 9 серпня – презентація першої прозової збірки «Нічні купання в серпні» Сергія Осоки, яку модерувала письменниця Мар`яна Савка. 
 
Як влучно висловилась пані Мар’яна, «місяць серпень, Одеса, нічні купання…Хіба могла не статися ця презентація?». Зрештою, «презентація» звучить дуже офіційно. Це був вечір літньої прози. Дехто з присутніх гостей вже був знайомим з творами Сергія Осоки, інші слухали новели вперше, дозволяючи собі щось пошепки коментувати на вухо товаришеві чи сміятись, бо нікого ці історії не лишили байдужими, викликали щирі емоції. Як розповідав автор, витоки новел в чомусь автобіографічні, в чомусь пов’язані з так званою народною містикою. Більшість оповідань вибудувано на буттєвих сюжетах; автор зображує життя таким, як воно є, без прикрас, часом іронічно, але чесно.  «У кожній з цих новел так смакує життя, хоч в кожній є своя гірчинка», - говорить Мар’яна Савка.
 
 
Півтори години літературно-поетичних читань пролетіли непомітно. Автор «Нічних купань в серпні» запевнив, що легко знаходить вільний час для письменництва, хоча частіше пише поезію, ніж прозу, бо з прозою складніше, а вірші він римує ще з третього класу. З улюблених письменників назвав Григора Тютюнника (твір «Нюра») та Миколу Вінграновського («Первінка»). Отже, маємо на замітку, що перечитати.
 
 
Наостанок була поезія. Співуча, лірична, саме така, яка пасує до серпневого вечора.
 
А я собі пливу крізь яблуню, що світить,
що теж собі пливе, від ночі ледь жива.
І так горить у ній, так вигасає літо,
що холодно словам, що каються слова...
 
 
Вам може бути цікаво
Тест. Чи уважно ти читаєш «Джуді Муді»?
Великий космічний апчих
Світова Слава
Дитячі суботи у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева!
Старий Лев – на Корнійчуковському фестивалі і «Зеленій хвилі» в Одесі!
Букси множимо на два!
stary_lev Стежити
дописів читачів