0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Маленькі історії Великих Людей. 5 фактів про Леонардо да Вінчі
Довкола постаті Леонардо да Вінчі зацікавлення не вщухає сотні років, із геніями завжди так — відстань у часі не віддаляє: його картини, винаходи, думки досі актуальні і захопливі. Великий митець і науковець справить враження навіть на наймолодших читачів, і допоможе у цьому друком мінібіографія Да Вінчі, написана британською письменницею Ізабель Томас у серії «Маленькі історії Великих Людей». Це яскрава, дотепна та захоплива історія життя одного із тих, чиє ім’я назавжди вписане у пам’ять людства.
 
Нещодавно ми розповіли вам кілька цікавинок про відому дослідницю Марі Кюрі, що є героїнею однієї із книг серії «Маленькі історії Великих Людей». А зараз розкажемо 5 цікавих фактів про Леонардо да Вінчі.
 
Отримав хорошу домашню освіту, але страждав через незнання грецької і латини. Усі тогочасні підручники були написані цими мовами. Навчатися в університеті не мав права, бо був позашлюбною дитиною, та допитливість і постійна самоосвіта дали результат. Відзначився у різноманітних сферах: Леонардо да Вінчі знають як художника, винахідника, вченого, музиканта, скульптора, математика, анатома, кулінара, ботаніка, архітектора, інженера, письменника. З нього був добрий event-менеджер — працюючи при королівському дворі у Франції, крім основної роботи, організовував бали і маскаради.
 
Над знаменитою картиною Джоконди художник працював 16 років. Він був надзвичайно повільним та непродуктивним. Поняття дедлайну для Да Вінчі не існувало: місяцями обдумував картину, роками працював над проєктом і на пів дорозі до закінчення міг піти геть. Навіть у неспішний ритм Ренесансу замовників нервував його робочий темп, і через це вони часто конфліктували, та перфекціоніст все одно не пришвидшувався. До нас дійшло 14 завершених картин і сотні ескізів, креслень винаходів, що не були втілені у життя.
 
 
До наших днів вціліло понад 7000 сторінок записів Леонардо да Вінчі. Він ніколи не переставав ставити собі питання і робити нові відкриття. У щоденниках митець писав справа наліво, у дзеркальному відображенні. Версії дослідників різняться: хтось стверджує, що да Вінчі так хотів зашифрувати нотатки; хтось, що не міг по-іншому, бо хворів на дислексією (порушення здатності читати). В будь-якому разі доведено, що він однаково добре володів правою і лівою руками, а теорії і міфи про особистість Леонардо продовжують виникати, як і фільми, деталізовані біографії, вигадливі романи і комп’ютерні ігри, де фігурує вчений.
 
Винайшов понад 400 машин і механізмів. За деталізованими кресленнями, що збереглися, можна відтворити винаходи. Не всі з них працюють, але частину широко застосовували ще за життя інженера; частину удосконалили і випробували значно пізніше, опираючись на наукові відкриття, які сталися вже після смерті Леонардо да Вінчі. Прототип танка, вертольота, дельтаплана, підводного човна, акваланга, робота, ткацького верстата; ряд винаходів для ведення війни; підшипник, водолазний костюм, самохідний візок, портативний міст, парашут — продуктивність та сміливі інноваційні ідеї вченого вражають, хоча з тих пір, як він жив і творив на планеті Земля, пройшло п’ять сотень років.
 
 
У Террі Пратчетта, автора фентезійних книжок, зустрічається герой Леонардо Щеботанський — алюзія на Леонардо да Вінчі. Другорядний персонаж кількох романів із циклу «Дискосвіт» — обдарований, допитливий, непостійний і трохи неврівноважений винахідник. Він пише справа наліво, малює, вигадує механізми і займається алхімією. Але, щоб вберегти мешканців міста від його нестримної енергії і непередбачуваності, митця змусили сидіти і працювати під замком.
 
 
Вам може бути цікаво
Олександр Шатохін: «Кожну книжечку я намагаюсь зробити хоч трохи по-інакшому»
«Есеїстика виростає з тем, яке приносить тобі життя», – Андрій Бондар презентував книгу «Ласощі для Медора» на Book Forum
Олена Стяжкіна: Україна навіть у колаборантів асоціюється зі свободою
«Кожен примірник цієї книжки буде унікальним», — Вікторія Амеліна про «Е-е-есторії Екскаватора Еки»
Ольга Купріян: Я написала свою книжку, спостерігаючи за дітьми у власному дворі
Юлія Мусаковська: «Всі, хто борються за свободу, чимось жертвують і змінюються»
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати