0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Льюїс Керролл вважав фотографію справою свого життя
Усі ми знаємо Льюїса Керролла (справжнє ім'я Чарльз Латвідж Доджсон) як відомого письменника, зокрема автора історій «Аліса в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі», математика, філософа. Та чи знали ви, що він також захоплювався мистецтвом фотографії?
 
 
Льюїс Керролл завжди цікавився технічними новинками, і одним із таких захоплень стала фотографія. Вперше спробував себе у цьому мистецтві 1856 року, коли придбав першу камеру, що на той час було розкішшю для 24-річного вчителя математики. Відтоді письменник фактично не розлучався з фотоапаратом. 
 
Взагалі він вважав саме фотографію справою свого життя, а не викладання. Навіть щоденний графік Керролла свідчив про це: вранці він читав лекції, ввечері готувався до занять, а увесь день займався зйомками, проявленням світлин, пошуком моделей і сюжетів, а також – виготовленням костюмів. Під час поїздок він завжди брав із собою камеру. Навіть під час переїзду в 1868-му у власне житло, передовсім облаштував фотостудію на мансарді. 
 
Фото1. Аліса Лідделл, 1860 та 1858 
 
Моделями Керролла були усі – родичі, друзі, колеги, звичайні перехожі. Врешті Керролл зосередився на портретній зйомці, а його фото передавали красу і атмосферу тієї епохи.
 
Фото 2. Аліса, Лоріна, Гаррі та Едіт Лідделл
 
Фото 3. Едіт, Лоріна та Аліса Лідделл
 
Аліса та її сестри – доньки Генрі Лідделла, філолога-класика, декана одного з коледжів Оксфорду і друга Керрола, – не лише надихнули письменника опублікувати його історії, а й були першими моделями. До тепер збереглось небагато світлин дівчат: на одній Аліса у білій сукні сидить поруч з квітами, на іншій – стоїть босоніж, зображуючи жебрачку, ще на одному фото вдягнута у китайський костюм. Останню фотографію дівчинки Керролл зробив, коли їй було 18 років – у 1870-му. Проте сама Аліса завжди казала, що спостерігати за проявленням фото значно цікавіше, аніж позувати. Також збереглось кілька світлин, на яких зображено кількох дітей Лідделла – дівчат Едіт та Лоріну і хлопчика Гаррі.
 
Фото 4. Ліворуч – поет Альфред Теннісон; праворуч – художник Вільям Гольман Гант, 1860
 
Відомою роботою Керрола є портрет поета Альфреда Теннісона. Ця світлина потребувала багато терпіння і сили фотографа: щойно у нього виникла ідея зробити фото поета, він щодня ходив до Теннісона в гості (при чому без запрошення), поки врешті не застав його вдома і не отримав можливості реалізувати свій задум. В одному із листів кузенові Керролл пише: «Мене неправильно зрозуміли, кажучи, ніби я вистежив великого поета в його житлі. А я лише користувався невід'ємним правом будь-якого вільного британця на ранковий візит!».
 
Фото 5. Ліворуч – фізик і хімік Майкл Фарадей, 1860; праворуч – лікар Реджинальд Сауті, кінець 1850-х.
 
Також серед відомих особистостей на світлинах Керролла можна побачити кронпринца Данії Фредеріка, природознавця і зоолога Томаса Гакслі, фізика та хіміка Майкла Фарадея, художника Вільяма Гольмана Ганта, лікаря Реджинальда Сауті та ін. 
 
Фото 6 . Кронпринц Данії Фредерік, 1863
 
Вам може бути цікаво
Ганна Яновська: «Ця книжка виникла внаслідок абсолютно химерного параду подій»
Безсмертя
«Казки під ялинку» – ідеальна книга для сімейних вечорів
«Феміністки не носять рожевого та інші вигадки». Історія Емми Вотсон
Творити від нуля до безкінечності: рецензія на збірку Марії Титаренко
Книжки під подушку й під ялинку: 10 порад від Старого Лева
stary_lev Стежити
дописів читачів