0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Італійський пенсіонер популяризує читання серед дітей
Як не сумувати на пенсії? Найкращій спосіб – служити людям, вважає колишній вчитель Антоніо Ла Кава з Італії. Більше десяти років він подорожує на маленькому грузовику по країні та популяризує читання серед дітлахів. 
 
Після 42-х років вчителювання Антоніо Ла Кава вийшов на пенсію, але твердо вирішив не залишати освітянської галузі. У 2003 році він придбав невеликий грузовик і перетворив його на пересувну бібліотеку. Тоді фонд бібліотеки налічував близько семи сотень примірників, наразі кількість видань перевалила за тисячу. 

Щодня Антоніо сідає у свій маленький грузовик та розвозить книжки по італійській провінції Базиліката (Basilicata). Щотижня він долає по 500 кілометрів, щоб завітати у бідні райони міст Матера (Matera) і Потенца (Potenza). 
 
Біля пересувної бібліотеки збираються не тільки дітлахи, а й дорослі. «Часто до мене звертаються люди старшого віку та просять привезти підручники для початкових класів, - зізнається Антоніо Ла Кава. – Мабуть, це люди, які з цієї чи іншої причини не змогли закінчити школу». 
 
Колишній викладач вважає, що не можна змушувати дітей читати книги: «Часто відсутність інтересу до читання сягає своїм корінням уроків, на яких вчать техніці читання. Читання повинно приносити радість, а не бути обов'язком». Також Ла Кава говорить, що діти, яким він привозить книги, завжди чекають на нього з нетерпінням і часто влаштовують посиденьки прямо біля пересувної бібліотеки. Вони дуже люблять поговорити з головним бібліотекарем провінції та часто попросять  його привезти ту чи іншу книгу.
 
 
 
Вам може бути цікаво
Топ-5 від Богдана Коломійчука: книжки, музика, кіно
Проза, таки проза: роман Василя Махна «Вічний календар»
7 письменників про знакових авторів, які їх надихали
Онлайн-презентація роману «Діти їхні» Ніколя Матьє!
Моя подруга з темної матерії
Скрибченко Дар’я
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати