0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Гнутись, а не ламатись: історії про сильних жінок
Що об’єднує безіменну героїню, яка намагається вижити в постапокаліптичному світі, свободолюбиву американку, що не побоялась розпоряджатись життям на власний розсуд, британську шпигунку, якій не дають спокою привиди минулого, та жінку, що заплуталась у стосунках зі своїм колишнім учителем? Жага до життя, незламний характер, вміння мудро приймати виклики долі та не впадати у відчай. Пропонуємо добірку художніх книг про сильних жінок, які захоплюють, зворушують, дають впевненість у власних силах і надихають на нові звершення.
 
«За стіною», Марлен Гаусгофер
 
Найвідоміший роман австрійської письменниці Марлен Гаусгофер називають робінзонадою з жіночим обличчям. У центрі сюжету – історія жінки, яка опинилась відрізаною від усього світу в мисливському будиночку посеред австрійських Альп. Прозора непробивна стіна захистила героїню від катастрофи, яка спричинила загибель людей ззовні, та водночас ув’язнила її в обмеженому просторі без крихти надії на порятунок:
 
«За одну ніч у мене в неймовірний спосіб украли моє колишнє життя, украли все, що я любила. А якщо таке можливо, то й будь-що на світі можливо. Щож, свого часу мені привили стільки розсудливості й дисципліни, що я навчилася поборювати подібні думки ще в зародку. Чесно кажучи, не знаю, чи це правильно; можливо, єдиною нормальною реакцію на все, що зі мною трапилося, було б божевілля…».
 
Як не втратити здоровий глузд, опинившись сам на сам зі своїми думками? До того ж героїня не має навичок виживання, а єдиними близькими їй істотами впродовж всієї оповіді залишаються кішка, собака, корова та біла ворона. Формат щоденника, в якому написана ця книга, дає змогу сповна відчути глухий відчай людини, що опинилась у безвихідній ситуації, адже зрештою самотність виявляється куди страшнішою, ніж вимушена ізоляція:
 
«Я більше нічому не дивуюся. Хтозна, може, стіна – остання відчайдушна спроба знесиленої людини вирватися з пастки – вирватися або збожеволіти».
 
«Розшифровка», Кейт Аткінсон
 
Як і в попередніх творах, перекладених українською мовою, у «Розшифровці» Кейт Аткінсон знову звертається до теми Другої світової війни. Цього разу йдеться про намагання агентки британської контррозвідки МІ-5 Джульєтти Армстронґ адаптуватися до реалій поствоєнного британського суспільства:
 
«Їй раптом здалося, що ціле її життя було ілюзією, чужим сном. Химерна штука, те ваше буття».
 
Під час війни зброю не вибирають, тому в 1939–1941 рр. 18-річній Джульєтті спочатку довелось озброїтись друкарською машинкою, щоб розшифровувати розмови симпатиків нацизму. Потім героїня вступила до однієї з організацій «п’ятої колони» і сприяла арешту її членів:
 
«Оця-от Англія – варто за неї боротися? Так, – подумала собі вона. – Бо які тут можуть бути інші відповіді? Ну, якщо серйозно?».
 
Після війни Джульєтта звільняється з лав контррозвідки і стає редакторкою дитячих передач на BBC. Здавалося б, що мирне життя має подарувати жінці омріяний спокій, але ж колишніх агентів не буває. Небезпечні шпигунські ігри продовжуються, однак чи вдасться Джульєтті вийти з них цілою і неушкодженою?
 
«Місто дівчат», Елізабет Ґілберт
«У житті кожної жінки настає момент, коли їй просто набридає постійно соромитися себе. Тільки тоді жінка отримує свободу і може нарешті стати собою».
 
Мабуть, ця цитата найповніше відображає основну думку «Міста дівчат» знаменитої американської письменниці Елізабет Ґілберт, кожна нова книга якої стає літературною сенсацією.
 
19-річна Вівіан Морріс, м’яко кажучи, не хапала зірок з неба у навчанні. Після того, як її вигнали з коледжу Вассара, батьки полишили спроби напоумити дівчину і відіслали до тітоньки, власниці невеликого другосортного театру на Мангеттені.
 
Вівіан потрапляє в середовище, абсолютно позбавлене комплексів, упереджень та внутрішніх гальм, і починає жити життям, про яке кажуть: «є що згадати – нема що дітям розказати». Хоча в старості вона таки розповість свою біографію доньці єдиного чоловіка, якого любила по-справжньому.
 
Наприкінці минулого року стало відомо про те, що одна з найбільших голлівудських компаній «WarnerBros.» купила права на екранізацію «Міста дівчат». Тож поки фільм ще не з’явився на великих екранах, ви маєте чудову нагоду закохатись у книжкову версію цієї історії.
 
«Моя темна Ванесса», Кейт Елізабет Рассел
 
Сюжет дебютного роману американської письменниці Кейт Елізабет Рассел розгортається у двох часових площинах. 2017 року Ванесса Вай дізнається, що кілька колишніх учениць звинуватили професора англійської літератури Джейкоба Стрейна в сексуальних домаганнях. Подумки вона повертається до подій 17-річної давнини, коли сама була школяркою і мала роман з цим вчителем.
 
Будучи дорослою жінкою, Ванесса намагається визначити для себе, чим були ці стосунки – історією кохання чи психологічним і сексуальним насильством?
 
«Іноді мені здається, що я саме це й роблю, щоразу, як виходжу на зв’язок – переслідую його, намагаюся затягти назад, прошу знову розповідати, що було. Щоб зрозуміти це раз і назавжди. Бо я досі застрягла там. Не можу виборсатися».
 
Американський «Vogue» назвав «Мою темну Ванессу» головним романом епохи #MeToo. Однак неправильним буде вважати цю книгу лише черговим хайповим бестселером. Це насамперед глибока психологічна проза, яку нелегко, а місцями й доволі огидно читати, проте водночас майже неможливо відкласти.
 
Вам може бути цікаво
Викрадення! Гаряче літо Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Ракета на чотирьох лапах під прикриттям (колекція)
Нові пригоди Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Розшукується Ракета на чотирьох лапах (колекція)
Клуб червоних кедів. Ми the best! (колекція)
Клуб червоних кедів. Усе заради мрії (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів