0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя». Уривок
Ернеста Гемінґвея оточує чимало міфів. Справжній чоловік і безжальний мачо, алкоголік і котолюб, безстрашний мисливець, спокійний рибалка, геній, який пережив війну і «перетворив» її на літературу, самогубець і життєлюб. За цим образом часом неможливо розгледіти людину. Але коли на Гемінґвея дивитися крізь його власні слова і вчинки в контексті подій всього ХХ століття, історія його життя набуває нової глибини.
 
Книжку «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя» уклав розпорядник літературного спадку Ернеста Гемінґвея, письменник та дослідник Майкл Катакіс, який використав матеріали з найповнішого архіву одного з найвпливовіших і найзагадковіших письменників минулого століття. Десятки листів, понад чотири сотні фотографій, спогади сучасників, передмова сина Патріка та післямова онука Шона — все це відкриває нам не просто автора безсмертних романів, а людину, яка ніколи не пропускала сходу сонця.
 
Пропонуємо вам уривок з книжки Майкла Катакіса «Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя».
 
 
Кі-Вест, Куба та Іспанія
«Не можна втекти від себе,
переїжджаючи з одного місця на інше».
— Ернест Гемінґвей
«І сонце сходить»
1928
 
1928 рік — це рік великих надій, коли здавалося, що в Америки яскраве майбутнє. Герберта Гувера обирають президентом. У будинках американців13 мільйонів радіоприймачів, вони використовують 26 мільйонів автомобілів. Джордж Гершвін пише симфонічну сюїту «Американець у Парижі»,виходить друком «Коханець леді Чаттерлей» Д. Г. Лоуренса. Амелія Ергарт сама перелітає через Атлантику, а молодята містер та місіс Гемінґвей повертаються до Сполучених Штатів, де їхньою домівкою стає Кі-Вест, штат Флорида. Роман«І сонце сходить» продовжує добре продаватися, і репутація Гемінґвея як впливового авторазростає. Він починає роботу над «Прощавай, зброє». Народжується його другий син, Патрік.
 
1928-й стає також роком, що приносить до сім’ї Гемінґвеїв трагедію. Його батько, доктор Кларенс Гемінґвей, страждає на сильний діабет і бореться з нападами депресії. Ці умови, плюс його занепокоєння через фінансове майбутнє сім’ї, зрештою стають нестерпними. 6 грудня 1928 року Кларенс Гемінґвей вчиняє самогубство, застрелившись з батькового пістолета часів Громадянської війни. Протягом багатьох років Ернест Гемінґвей звинувачуватиме свою матір, Ґрейс, у тому, що вона довела батька до самогубства.
 
ДО МАКСВЕЛЛА ПЕРКІНСА, 6 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
NA610 19=PRR DEPOT TRENTON NJ 6 453P
МАКСВЕЛЛ Е ПЕРКІНС=
ЧАРЛЬЗ СКРІБНЕР САНС 5 AVE AND 48 ST=
БУДЬ ЛАСКА ТЕЛЕГРАФУЙТЕ $100 НЕГАЙНО ВЕСТЕРН ЮНІОН СТАНЦІЯ ПІВНІЧНА
ФІЛАДЕЛЬФІЯ МІЙ БАТЬКО ПОМЕР МУШУ СІСТИ ПЕРШИЙ ПОЇЗД ДО ЧИКАГО:
=ЕРНЕСТ ГЕМІНҐВЕЙ
Штамп «Вестерн юніон» про отримання телеграми: 1928 грудня
 
ДО МАКСВЕЛЛА ПЕРКІНСА, 6 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
NB64 6=ФІЛАДЕЛЬФІЯ PENN6 808P
ПЕРКІНС, СКРІБНЕР=
5 AVE AND48 ST=
НЕ ЗВАЖАЙТЕ НА ТЕЛЕГРАМУ ОТРИМАВ ГРОШІ ВІД СКОТТА
ГЕМІНҐВЕЙ
1928
 
 
ДО ПОЛІН ПФАЙФФЕР ГЕМІНҐВЕЙ [БЛИЗЬКО 28 БЕРЕЗНЯ 1928 РОКУ]:
«Дорога місіс Пфайффер — або, може, мені слід називати тебе місіс Гемінґвей?
Наша паршива подорож на Кубу триває вже п’ять чи десять днів і, схоже, триватиме нескінченно. Я часто запитував себе — що мені слід робити решту мого життя? Тепер я знаю — я спробую дістатися до Куби…
Хай там як, а я кохаю тебе, і якщо ти простиш мені цей поганий лист, я колись напишу тобі хороший. Тільки б швидше добратися до Гавани і до Кі-Веста, облаштуватися і більше ніколи не плавати на кораблях “Роял мейл стім пекетс”.
Слабенький вийшов кінець, але й Татко такий самий».
 
ДО МЕДЕЛІН ГЕМІНҐВЕЙ, 7 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
«Меделін Гемінґвей
Саус Стріт, 1100
Кі-Вест
Флорида
Мати каже не звертай уваги на перший лист СЬОГОДНІ ВВЕЧЕРІ ВІДПРАВЛЕНО БАДЬОРИЙ З УСІМА ВСЕ ДОБРЕ ПРАВДА ВСІ ПЕРЕДАЮТЬ ТОБІ СВОЮ ЛЮБОВ Дюк теж ПОХОРОН ЗАВТРА планую ПОЇХАТИ у суботу ввечері ЛЮБОВ’Ю ЕРНІ».
 
ДО МАКСВЕЛЛА ПЕРКІНСА, 9 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
«Корінт Міс
Неділя
Дорогий містере Перкінс!
…Що змушує мене почуватися найгірше, то це думки про батька — того, про кого я піклувався…»
 
ДО Ф. СКОТТА ФІЦДЖЕРАЛЬДА, 9 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
«Дорогий Скотте! Ти молодець, чорт забирай, і дуже мені, трясця, допоміг, діставши ті гроші.
Я повівся як дурень — після різдвяних закупів у мене залишилося тільки 35–40 баксів…
Мій батько застрелився, як ти вже, мабуть, прочитав у газетах.
Відправлю тобі 100 баксів, щойно дістануся Кі-Веста, або Макс Перкінс їх вишле.
Ще раз дуже дякую тобі за твій неймовірно чудовий вчинок, як ми говоримо в автомобільних перегонах.
Я так любив свого батька і зараз почуваюся дуже слабким — і виснаженим теж, — щоб писати Листа, але хотів тобі подякувати.
З найкращими побажанням для Зельди та Скотті
Завжди ваш
Ернест».
 
 
ДО МЕРІ ПФАЙФФЕР, 13 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
«Дорога Мамо Пфайффер!
Поза сумнівом, ви хочете дізнатися про Пата, який дуже славний і щасливий і цього ранку, здається, дуже рум’яний… Справа в тому, що я не можу написати листа — я планував написати вам та містеру Пфайфферу на зворотному шляху з Нью-Йорка, але натомість поїхав до Чикаго та інше. Я дуже любив свого батька, і через це мені досі кепсько: не можу викинути ці думки з голови і покласти туди думки про книгу…»
 
ДО ҐРЕЙС ГОЛЛ ГЕМІНҐВЕЙ, ЛЕСТЕРА ГЕМІНҐВЕЯ ТА КЕРОЛ ГЕМІНҐВЕЙ, 19 ГРУДНЯ 1928 РОКУ:
«Дорогі мамо, Лес та Діф!
Веселого вам Різдва від старого Стіна та усієї його родини. Ми думаємо про вас і сподіваємося, що ви у прекрасній формі і все у вас налагоджується.
Якщо у вас там Марс та Стерлінг [Сенфорди], побажайте і їм від нас веселого Різдва. Я не посилав їм ніяких подарунків, бо тут нічого надсилати, а образити їх чеком не хочу, але думаю, що ви не заперечуватимете, бо я ніколи не був покупцем. Я підхопив грип, та ще й горло болить відтоді, як поїхав з Чикаго, але працюю щодня і, поки ви отримаєте цього листа, вже точно буду здоровий. Сан [Санні] теж в порядку. Пат, Бамбі й Полін квітнуть.
Дуже вас люблю і знову бажаю веселого Різдва — такого, як, думаю, хотілося б татові для тебе і всіх нас.
З любов’ю до всіх,
Ерні».
 
1929
 
24 жовтня падає Волл-стріт. Цей рік побачить початок світової депресії, на тлі якої різким контрастом буде створення Фонду Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку. З’являються «Галас і шаленство» Вільяма Фолкнера, «Поглянь на свій дім, ангеле» Томаса Вулфа, «На Західному фронті без змін» Ремарка та «Прощавай, зброє» Гемінґвея. Народився преподобний Мартін Лютер Кінґ.
Вам може бути цікаво
Маленко Вікторія
«Ноктюрни», історія перша. Смеркання у Венеції
Лапи і хвости
Ребдело Ольга
Рейчел МакАдамс і Еббі Фортсон зіграють в екранізації «Ти тут, Боже? Це я, Маргарет» Джуді Блум
Батьки і діти: розмова про книгу Лінн Ульман «Бентежні»
stary_lev Стежити
дописів читачів