0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Дорж Бату про книжку Ібен Акерлі «Ларс. LOL»
Уже наступного тижня в Києві стартує одна з найбільших книжкових подій України – Книжковий Арсенал. І ми дуже тішимося, що саме на цей фестиваль до нас завітає авторка книжки «Ларс. LOL», норвезька письменниця й акторка Ібен Акерлі. Зустріч з авторкою відбудеться о 17:00 у п’ятницю, 24 травня, у залі «Фарби» Мистецького Арсеналу (вул. Лаврська, 12). Тож не проґавте!
 
Спілкуватиметься з Ібен автор книг про сицилійку Франческу Дорж Бату. І поки чекаємо на цю цікаву й важливу розмову, читайте відгук Доржа на книжку Ібен Акерлі «Ларс. LOL».
 
***
 
Знаєте, буває відчуття, коли читаєш текст – і говориш собі: «Божечки, це ж про мене. Це точно про мене. Це ж треба, все, як у мене!!!». Так ось «Ларс. LOL» Ібен Акерлі – саме така книжка. І хоча там абсолютно інша ситуація, абсолютно інші герої, аніж у моєму житті, за настроєм ця історія – саме те, що останні три роки відбувається зі мною.
 
Одна з головних героїнь у цій зворушливій повісті – звичайна школярка Аманда. Дівчина-підліток зі своїми проблемами і комплексами: ніяковінням перед хлопцем, в якого закохана, складними стосунками з «популярними» дівчатами і злегка дивакуватими друзями. Вона живе звичним підлітковим життям, поки не з’являється Ларс.
 
Так, загалом, жив і я – зі своїми переживаннями, комплексами і страхами, заглиблений у власні проблеми, – поки не з’явилась Франческа. Відмінність криється у тому, що в Ларса був синдром Дауна, а Франческа має аутизм.
 
Схожість полягає у тому, що і Аманда, і я, уявляємо, що таке синдром Дауна і аутизм. Ключове слово тут – «уявляємо», бо ані я, ані Аманда у житті з цим ніколи не стикались. А тут вчителька призначає Аманду наставником для новенького Ларса, а мені дають Франческу у напарниці.
 
Однак є різниця: Аманда знала про унікальність Ларса із самого початку, а я й не підозрював, що Франческа народжена з аутизмом. Так чи інакше, ми сприймаємо наших нових партнерів такими, якими вони є.
 
А далі… А далі розпочалось зовсім інше життя з переосмисленням стосунків, дружби і загальнолюдських цінностей.
 
Це книга про те, що немає різниці – є в тебе синдром Дауна чи ні. Або ж аутизм. Чи синдром Аспергера. Чи ти просто дивакуватий або ж звичайнісінький. Це книга про те, що ми усі, насправді, однаково потребуємо любові, дружби, підтримки і поваги. Здавалось би, це так просто! Але ні. Прочитайте «Ларс. LOL» Ібен Акерлі – і вам так не здасться. Прочитайте мої книжки «Франческа. Повелителька траєкторій» і «Франческа. Володарка офіцерського жетона» – і, можливо, вам стане простіше налагодити контакт із колегами чи навіть із самим собою.
Тільки не будьте байдужими. Тому що завжди знайдеться той, хто не буде байдужим до вас.   
 
Видання книжки та приїзд Ібен Акерлі здійснено за підтримки Посольства Норвегії в Україні та NORLA.
 
Вам може бути цікаво
«Похований велетень». 10 цитат про почуття і забуття
Книга «Куди і звідки» Творчої майстерні «Аґрафка» здобула срібло на European Design Awards
Більше, ніж інструмент для письменників: Як митець виготовляє скульптури з друкарських машинок
Ернест Гемінґвей: читати, слухати, дивитися
Перформанс «Вірші ночі» за участі Мар’яни Савки, Сергія Осоки та Тріо «Мар’яничі»
Кав’ярня від А до Я: на які питання відповідає креативний нотатник для дітей «Кав’ярня. Мій перший бізнес»
stary_lev Стежити
дописів читачів