0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Цікава наука від Стівена й Люсі Гокінґів: 10 фактів для дітей та батьків
«Ми лише розвинені нащадки мавп на маленькій планеті з нічим не примітною зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими».
 
Понад місяць тому з життя пішов один з найвизначніших фізиків сучасності та просто чоловік, який надихав своєю жагою до знань і наукових відкриттів, – Стівен Гокінґ. За 76 років вчений, який був прикутий до інвалідного візка, висунув прогресивні думки. Так, наприклад, у майбутньому роботи стануть новою формою життя,а люди рятуватимуться від техногенної катастрофи втечею на Марс. Активним просуванням науки для дітей займається й дочка Стівена Люсі Гокінґ, яка створила цілий освітній проект, за яким навчалися більше 60 тисяч студентів.
 
Отже,книжці «Джордж і незламний код» абсолютно точно судилося побачити світ. І ось кілька цікавих фактів, що зринають на її сторінках:
 
1. «Еніґма» – одна з перших машин у Німеччині, яку використовували для шифрування повідомлень під час Другої світової війни. Той, хто їх перехоплював, не міг зрозуміти, про що там йдеться. Проте код «Еніґми» було зламано, і завдяки цьому війна скінчилась набагато швидше. 
 
2. Найпотужніші компютери мають назву «суперкомпютер»: багато процесорів обєднані докупи в одну велику систему. Сьогодні найшвидший суперкомпютер, що знаходиться в США, обєднує 9632 процесори та здатний обробити 3200 млрд операцій у секунду. Людині знадобилося би 100 тис. років, аби з калькулятором виконувати всі операції, які ця машина робить всього за 1 секунду!
 
 
3. Алгоритми з’явились у нашому житті набагато давніше, ніж ми собі уявляли. Ще близько 300 року до н.е. Евклід написав алгоритм для знаходження спільного дільника для двох чисел.
 
4. Роботи теж були створені задовго до нашої ери. Так, наприклад, у Стародавній Греції Філон Візантійський винайшов механічну служницю, яка могла наливати вино в келих із кубка й навіть змішувати його з водою!
 
5. Мешканці Заходу вважають роботів зловісними істотами, які прагнуть захопити владу над світом. Натомість на Далекому Сході роботів звеличують та змальовують у літературних творах як героїв.
 
 
6. Праця Чарльза Дарвіна «Про походження видів» є однією з найважливіших наукових праць в історії людства. Вчений висунув теорію еволюції, згідно з якою людина як біологічна істота походить від перших видів еволюції – приматів. До речі, дарвіністська теорія й досі піддається значній критиці та сумнівам з боку релігійних діячів. 
 
 
7. Електрика– одна з найважливіших складових нашого життя. Якщо вона зникне, то щезне опалення в домівках, холодильник перестане працювати та зіпсується вся їжа, жодна лампа не ввімкнеться, а вода з чистої перетвориться на брудну: без електрики не працюватимуть водоочисні споруди. Перспектива, мяко кажучи, змушує бажати кращого, звісно.
 
8. Одне з найпрогресивніших досягнень сучасності – 3D-принтер. Він вже дозволяє друкувати медичні імпланти та черепні пластини. Незабаром науковці вдосконалять свої розробки і зможуть створювати роботів саме на цьому пристрої.
 
 
 
9. Деякі теоретики вважають, що в майбутньому винайдуть нові види комп’ютерів, які будуть працювати за правилами не знаної ще фізики і зможуть обчислити більше, ніж людський мозок. Не даремно Гокінґ прогнозував «еру роботів». Як бачимо, світ наближається семимильними кроками до цього.
 
10. З великою імовірністю ми можемо знайти в галактиці інші форми життя, але розумними зі стовідсотковою впевненістю можна назвати тільки мешканців планети Земля.
 
 
Вам може бути цікаво
Даруємо знижку -20% на книги із серії «Маленькі історії Великих людей»!
Передпродаж книги «Склади своїх динозаврів»!
Якби старі не вмирали, то нові б не народжувалися
Тест. Як багато ви знаєте про мозок?
5 історій письменницької дружби
Актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв про книгу Доржа Бату «Таємниця старого Лами»
stary_lev Стежити
дописів читачів