0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
«Читландія»: Пригоди «Лісових музикантів» для найменших
У нас в родині з’явився ще один читайлик, який наразі багато спить, тож я вже чекаю, коли маленький Тарасик трішечки підросте, аби погортати з ним книжки для малят. Серед них – і нову книжечку «Лісові музиканти». А тим часом розповім про неї тим мамам і татам, чиї дітки вже полюбляють розглядати малюнки та вчаться розмовляти.
 
«Лісові музиканти» – книжка-картинка для малят. І чудові малюнки, і текст у ній належать Валерії Соколовій – американській ілюстраторці родом зі Львова. У США вийшло вже чимало її книжок, а от в Україні це – лише третя (і перша з авторським текстом). «Видавництво Старого Лева» раніше уже випустило в світ книжку з ілюстраціями Валерії Соколової «Белла-Балерина», а «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» – «Королівну Крихітку і киць-киць».
 
Сюжет «Лісових музикантів простий, але емоційно насичений. Одного ранку в хатинку, де живуть жучок і мишеня, потрапляють дощові краплі. Злива назовні не вщухає, тож скоро на малих мешканців чигає справжнісінький потоп. Однак їм вдається врятуватися і та дати на лісовій галявинці концерт.
 
Проте події, які можна переказати в кількох реченнях, детально візуалізуються. Дитина вслід за читанням дорослого може показувати пальчиком, куди втрапила наступна краплинка: на носик мишенятка, на яблучко, на його улюблене горнятко, на гітару жучка, на тарілку із сирним візерунком (думаю, малий уважний читач покаже і скибочки сиру).
 
Дитині, яка ще тільки вчиться розмовляти, напевне, сподобається повторювати, а потім і самій вставляти в потрібних місцях звуконаслідувальні слова на зразок «плюсь», «хлюсь», «бульк», «крап», «луп», «ляп». Також їй просто буде запам’ятати імена головних персонажів, які мають звуконаслідувальну етимологію – мишенятко зветься Пік, а жучок – Жужка.
 
На малят розраховані й ілюстрації – вони великі, яскраві і не переобтяжені деталями, на яких не змогла б зосередити увагу півтори-дворічна дитина. Наприклад, на одній сторінці – мишеня, жучок, гітара та дощові краплі. Водночас малюнки дають можливість трохи більшій дитині (у два-три роки) своїми словами переказувати історію лісових музикантів. Адже діти в цьому віці можуть слухати улюблену книжечку по декілька разів щодня, і при цьому не дадуть дорослому помилитися чи змінити певні слова, добре пам’ятаючи послідовність оповіді.
 
 
Варто звернути увагу маленького читача на емоційну складову книжечки – як боляче й неприємно маленькому мишенятку чи жучку, коли їм на носик чи на лапку потрапляє велика холодна крапля. Як їм страшно, коли вода затоплює хатинку, і як добре, що вони врятувалися і можуть тішитись сонечку після зливи та влаштувати концерт. Тим паче, що інструменти музикантів вціліли.
 
До речі, про інструменти. Вони теж тут усі намальовані – напевне, дитині сподобається дізнаватися нові слова – як-от гітара, ксилофон, гобой, тромбон, саксофон. Можливо, це буде її перше знайомство з інструментами, і можна доповнити читання книжки переглядом музичних роликів, показавши дитині названі інструменти, давши послухати їхнє звучання. Можна їй купити іграшковий ксилофон чи інший інструмент, аби маленький читайлик допоміг Жужці і Піку гарно виступити перед лісовими мешканцями. В такий спосіб наймолодший читач зрозуміє, що книжка – то один зі способів дізнаватися щось нове про світ і його мешканців.
 
«Лісових музикантів» можна «читати» і дитині до року – головно, розглядаючи малюнки і називаючи зображених на ній звірят та предмети. А цупкі картонні сторінки дитина вже зможе перегортати сама – і робитиме це з насолодою та не зможе їх подерти. Ну хіба що спробує трохи поласувати і погризти їх. Але саме так зростають справжні книгогризки, повірте!
 
 
 
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати