0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
Читландія: «Найкраща (найгірша) у світі Різдвяна вистава»
Чи доводилося вам бачити найкращу (найгіршу) у світі Різдвяну виставу? Де Марія у хустині набакир, Ангел Господній – у потертих кросівках на брудних ніжках, а троє волхвів приносять малому Ісусові замість мира і ладану… шинку? Ні? А читати про неї?
 
Завдяки перекладу подружжя Володимира і Марії Чернишенків цьогоріч до Різдва і малі, й дорослі могли прочитати «Найкращу (найгіршу) у світі Різдвяну виставу» пера американської письменниці Барбари Робінсон.
 
Думаю, не менше задоволення, ніж добротний переклад, дасть читачам і розглядання ілюстрацій Ганни Осадко, яка, як завжди, наділила кожного героя і героїню власним характером, і не забула про кумедні підписи :)
 
Свою різдвяну історію, дія якої відбувається у маленькому американському містечку, Барбара Робінсон написала ще 1975 року, але, як і кожна справді добра книжка, вона актуальна і сьогодні, майже через чотири десятки років.
 
Актуальна з декількох причин. Насамперед тому, що Різдво як свято дедалі більше комерціалізується. І дорослі, і діти насамперед думають про подарунки і святкові знижки, на жаль, забуваючи, що насамперед Різдво – зустріч з Богом, який воплотився маленькою беззахисною Дитиною, щоб урятувати людство.
 
Навіть ті, хто думає про Різдво в релігійному, а не комерційному ключі, часто мислять дуже традиційно, вбачаючи у святі звиклий «штампований» набір обрядів і звичаїв: 12 страв на Святвечір, колядки, шопку, вертепне дійство.
 
І забувають про те, як насправді все по-людському, а не ідилічно-пасторально складалося в житті Марії і Йосифа та малого Ісуса понад дві тисячі років тому. Про терпіння і злигодні, про справжню людську радість від народження Дитятка.
 
Ідилічна і традиційно-святочна вистава мала відбутися і в американському містечку, про яке від імені дівчинки-школярки розповідає Барбара Робінсон. Зазвичай вона відбувалася щороку так само – навіть головні актори не змінювалися. Однак одного разу все полетіло шкереберть.
 
А все тому, що на головні ролі у виставі раптом зголосилися діти, які взагалі через нестачу виховання не мали жодного уявлення про Різдво! Шестеро недоглянутих дітей з родини Гердманів просто «захопили» ролі, погрожуючи і шантажуючи постійних виконавців, бо почули, що вистава – це як кіно.
 
Звісно, що усі в містечку просто таки чекали на повний провал вистави з новоявленими акторами, які зазвичай курять, матюкаються, і, випробовуючи вкрадений з магазину набір «Юний Ейнштейн», спалили сусідові сарай. І чекають навіть з неабияким острахом та інтересом – адже все ж щось новеньке нарешті планується!
 
Але чи насправді «маленькі грішники» зіпсували виставу? І наскільки вони грішники, коли можуть серцем відчути біль і несправедливість, щиро плакати і радіти? І наскільки праведні чистенькі й доглянуті діти респектабельних батьків, які насправді не є щирими? Багато таких запитань може з’явитися у процесі читання, тож бажано кожне з них обговорити з дитиною.
 
«Мені здавалося, що Гердмани значно покращили виставу, роблячи прості
 
й доцільні речі. Правильні речі! Поплескавши немовля по спині, перед тим, як
 
покласти у ясла, вони вберегли його від кольок. І погодьтеся, шинка — таки
 
кращий подарунок, ніж якась пахуча олія…» – ділиться враженнями від вистави з Гердманами у головних ролях героїня-оповідачка. І з нею дуже важко не погодитися.
 
Чому ж найгірша вистава стала найкращою – не переказуватиму, варто прочитати і самому, і з дітьми, щоб не забувати, що Різдво насамперед дарує диво переродження людини під впливом Божої любові.
 
 
 
Вам може бути цікаво
Привид, який не міг заснути
Чорна Наталія
Рахують усі
Рушіфте Крістін
20 кадрів «Жизні». Цитати із книги Олега Сенцова
Інспектор Дил поспішає на допомогу: як навчити дитину розпізнавати та контролювати емоції
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати