Читай, відпочивай, надихайся. 9 книг для мами
На всіх континентах вкорінилася традиція — у другу неділю травня приїхати і привітати маму з Днем матері: приготувати фруктовий пиріг, подати сніданок у постіль чи подарувати улюблені квіти. Але карантинні обмеження вносять свої корективи. Оскільки у спільноті книголюбів основним подарунком на всі оказії є книжка, розповімо про кілька видань, які можна відправити мамі бандеролькою.
Шанувальницям романів
Коли все життя рушиться: кредити, борги, звільнення з роботи, проблеми з доньками, Анна вирішує збити долю з пантелику і позичає в батьків трейлер, щоб поїхати зі своїми дівчатами до північного сяйва. Імпульсивне рішення вивело їх на дорогу, яка вела не лише до пригод, нових краєвидів і зустрічей, а й одна одної. Подорожі зближують, і поки карантин, можна помандрувати з мамою сторінками книжки.
Життєва проза Галини Вдовиченко знаходить відгук у жінок із досвідом. Її героїні, ситуації і місця — впізнавані. Тільки у романі трохи більше магії і див, або 4 подруги уважніше придивляються до світу. Історія жіночої дружби, таємниці, забуті бажання і трохи легенд про галицького скульптора Пінзеля — кінематографічно оживають перед очима читачів.
«Безсмертя» неможливо переповісти, але його можна прожити. Кундера віртуозно закручує сюжет і змушує сміятися, сумувати, повертатися до книжки. Багато філософії, доль і подій, які вирвані з різних часів чи простору, але всі герої взаємодіють, щось їх пов’язує. Інтелектуальне задоволення для тих, хто любить завантажитися серйозною літературою.
Прихильницям детективних історій
Можливо, читачі впізнають головного героя цієї книжки: Маркуса Ґольдмана вже зустрічали у книзі Діккера «Правда про справу Гаррі Квеберта». Але хоча трапляються знайомі герої — детективна сімейна сага повністю автономна від попереднього видання. Цього разу Ґольдман має розгадати таємниці трьох поколінь. Драми, сімейні чвари й образи, протистояння між братами і, звісно, любовна лінія — гарантують невідривне читання на кілька вечорів.
Події шпигунського ретро-детективу перенесуть на початок минулого століття: авторові вдалося детально відтворити атмосферу тодішнього Лемберга та інших міст, куди тягнуться ниточки сюжету. Динамічний, несподіваний роман про шпигунів, нез’ясовані вбивства і яскравих персонажів, які розслідують небезпечну справу.
Марічка Крижанівська «Тіні»
Захотілося карпатського колориту, а для мандрів не час? Гуцульський детектив із неймовірним антуражем, містикою, секретами і Параджановим у головній ролі перенесе читачів ближче до гір. Журналістка Марічка Крижанівська збирала спогади про зйомку знаменитого фільму «Тіні забутих предків» у Криворівні і «знайшла» сюжет на цілу книжку. Між подіями, які відбувалися пів століття тому і сучасним часом, реальними фактами й авторською вигадкою, так само приємно мандрувати, як і тихими магічними Карпатами.
Для любительок есеїстики
Зворушлива і сентиментальна книжка-діалог Людмили Таран про мам відомих жінок. В кількох есе постає ціла епоха на основі приватних спогадів знакових для української культури родин. В інтерв’ю з Оксаною Забужко, Наталкою Білоцерківець, Софією Майданською, Богданою Павличко, Іриною та Мар’яною Савками вловлюється глибока близькість між мамами та доньками. У часи всеможливих дефіцитів батьки передавали дітям любов, цінності і вірили в них. Саме тому ці жінки виросли такими. «Яблуневі» історії пробуджують власні спогади, і хочеться не просто подарувати книжку мамі, а й вкласти лист із вдячністю за насінину світла, адже «яблуко від яблуні...».
Телеведучу Ольгу Герасим’юк пам’ятають кілька поколінь, її програми були неформатними і життєвими. У збірці короткої прози «Я повернулася. Люблю» перед нами постає вже знайома жінка: уважна до деталей, чутлива до історій інших. Тексти затягують у круговерть подій, читачі бачать світ очима Ольги. Різні традиції, культури, життєві долі і проста мудрість із книжки спонукають задуматися і широко відкрити серце.
Як би ваша мама не ставилася до фемінізму, відверті історії письменниць, акторок, активісток допоможуть їй розібратися з міфами й упередженням щодо жіночого руху за права, який досі не втрачає своєї значимості. Сміливі, слабкі, збентежені і ніжні жінки діляться різним досвідом і надихають підтримувати та берегти одна одну.