0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
5 цікавих фактів з історії кіно
Сьогодні важко уявити сучасний світ без фільмів, серіалів, телепрограм та інших інновацій, які нам подарувала кіноіндустрія. Та як же зародилася це сфера, коли виникли перші фільми, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій і як
удосконалювалися будова і функції самої кінокамери? Про все це і значно більше можна дізнатися на сторінках «Ілюстрованої історії кіно», а ми поки зібрали для вас кілька цікавих фактів із цієї захопливої книжки.
 
Фільм
 
Слово «фільм» означає, зокрема, «фоточутлива плівка для відтворення зображень». Для того, щоб зрозуміти, як саме відбувається цей процес, потрібно було провести силу-силенну наукових експериментів. Французький винахідник Нісефор Ньєпс одним із перших досягнув у цьому певних успіхів. Його «Вигляд з вікна в Ле-Ґра» — найдавніша з відомих нам фотографій. Однак власне фоточутливу целулоїдну плівку, з якою працювали всі фотографи аж до цифрової доби, винайшли після багатьох спроб і помилок лише наприкінці ХІХ століття.
 
Перші кіностудії
 
Творці кіно, що стояли біля витоків галузі, у своїй справі покладалися лише на природне освітлення. «Чорна Марія», яку 1893 року спорудили на замовлення Томаса Едісона, була найпершою кіновиробничою студією. Однак і в ній тривалість робочого часу залежала від світлового дня. Аби максимально продовжити його, будівлю поставили на обертову платформу. Через кілька років німецький винахідник Оскар Месстер відкрив першу кіностудію в Берліні. Зважаючи на свій дос- від театрального освітлювача, він завбачливо встановив у приміщенні чотири 50-амперні дугові лампи «Кьортінґ та Маттісен». Отож процес кінозйомки тепер не обмежувався денними годинами.
 
 
Відважні вчинки в ім’я фільму
 
Наприкінці десятиліття неймовірно популярними були творці кінокомедій, зокрема Бастер Кітон і Чарлі Чаплін. Комікам особливо залежало на тому, щоб добре тримати увагу глядачів, розважати й викликати захват. Отож у фільмах часто застосовували розмаїті сценічні фокуси та хитромудрий монтаж. Багато найвидовищніших операторських трюків тієї доби винайшов американський майстер камери Елджин Лесслі. Так, під час роботи над фільмом «Театр» (1921) із Бастером Кітоном у головній ролі він примудрився в одній зі сцен зняти актора одночасно в дев’яти ролях.
 
 
Перше звукове обладнання
 
Система «Вітафон», яку використовувала студія «Ворнер Бразерс», записувала звук на платівку. Саме вона «подарувала» голос «Джазовому співаку» (1927). Після того, як публіка уперше засмакувала звуковий фільм, вороття назад уже не було. Однак «Вітафон» не давав змоги належно синхронізувати звук та зображення. Тому згодом його змінили нові пристрої. У системах «Фонофільм» та «Мувітон» складнощів із синхронізацією вже не виникало, адже звук вони записували безпосередньо на кіноплівку. І наприкінці другого десятиліття фільм із синхронізованим звуком став звичним стандартом кіноіндустрії.
 
Колір
 
Спершу для того, щоб додати барв кінофільму, фахівці просто тонували плівку. Однак така технологія погіршувала якість звуку, записаного на полях. Американець Джозеф А. Болл та його інженери сконструювали триплівкові камери «Техніколор», у яких світло розкладалося за допомогою призми. Три світлові спектри накладалися на три відповідні негативи. Проявлена плівка була кольоровою, і її поєднували з тією, на якій було записано звук.
 
 
 
 
Вам може бути цікаво
Від Вінні-Пуха до Гаррі Поттера: Найвідоміші персонажі дитячих книжок
Отримуйте 20% кешбеку від Monobank за книжки «Видавництва Старого Лева»
Карантин триває: чим себе зайняти, щоб не нудьгувати
#залишайсявдома і читай: -20% на книжки для всієї родини
Тест: Як добре ви знаєте географію?
Махно, той самий та інший
stary_lev Стежити
дописів читачів