0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
15 фактів про Нобелівського лауреата Патріка Модіано

У 2014 році Нобелівську премію з літератури отримав французький письменник та сценарист Патрік Модіано. Головними претендентами на премію вважали більш популярних письменників Харукі Муракамі, Нгугі Ва Тхіонга та Світлану Алексієвич, а шанси Модіано оцінювали як 1:10.

Хто ж такий Патрік Модіано? Пропонуємо кілька фактів, зібраних культурно-видавничим проектом «Читомо», які допоможуть вам ознайомитись з цією персоною та його творчістю.

1. Присудили премію Модіано «за мистецтво пам'яті, завдяки якому він описав невловимі людські долі й показав життєвий світ людини під час окупації».

2. Перший твір «Площа Зірки» Модіано написав у 22-річному віці. І саме за цей роман його нагородили премією Фенеона і премією Роже Німьє.

3. Частину своїх творів письменник присвятив своїй родині. Один - братові, який пішов із життя у віці 10 років, а кілька – батькові, з яким не спілкувався багато років.

4. Освіту здобував у Паризькому ліцеї Генріха IV. Там одним із викладачів Модіано був Раймон Кено, який і ввів письменника у літературний осередок видавництва «Ґаллімар».

5. Більшість творів письменника розкривають перед читачем окуповану Францію у період Другої світової війни. Сам Модіано зазначає, що насправді його твори мають не багато спільного з реальними подіями, а радше є уявним світом, що лише нагадує окупацію.

6. Письменник отримав прізвисько «літературний археолог» завдяки надмірній деталізації Парижа у своїх творах.

7. Модіано часто вважають подібним до Марселя Пруста і Луї-Фердинанда Селіна. Натомість письменник часто вдається до пародіювання низки стилів окремих французьких письменників, серед яких Шатобріан, Рембо, Руссо.

8. Дружиною письменника є донька відомого у Франції архітектора Бернара Зерфюсса – Домінік. Їхній шлюб триває вже майже 45 років.

9. Модіано є переможцем численних літературних премій. Серед нагород: Гонкурівська премія («Вулиця темних крамниць»), премія Фенеон і премія Роже Німьє («Площа Зірки»), Велика премія Французької академії («Бульварне кільце»), а також Літературна премія князя Монакського та Міжнародна премія Чіно дель Дука.

10. Пропри те, що романи письменника перекладені більш ніж 30-ма мовами, його творчість не є особливо популярною серед англомовного населення.

11. В Україні твори Модіано вийшли у 2005 році у перекладі Г. Малець. До книги «Зниклий квартал» увійшли романи «Зниклий квартал» та «Вулиця темних крамниць».

12. Завдяки тому, що письменник завжди цікавився різними таємницями, у французькій мові виник термін «modianesque», який означає неоднозначну, загадкову ситуацію.

13. Модіано не любить публічності, уникає зустрічей з пресою, інтерв’ю тощо. Навіть після оголошення лауреатів Нобелівської премії з письменником довго не могли зв’язатися.

14. Виявляється, Модіано спробував себе в ролі актора. У 1997 році він зіграв у стрічці Рауля Руїса «Генеалогія злочину».

15. Патрік Модіано – п’ятнадцятий Нобелівський лауреат в галузі літератури серед французів.

Читомо

 

 

Вам може бути цікаво
Тест. Чи уважно ти читаєш «Джуді Муді»?
Великий космічний апчих
Світова Слава
Дитячі суботи у львівській Книгарні-кав’ярні Старого Лева!
Старий Лев – на Корнійчуковському фестивалі і «Зеленій хвилі» в Одесі!
Букси множимо на два!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати