0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Блоги

по:
В період з:
Автор
10 найкращих персонажів Террі Пратчетта
 
У світі продано понад 85 мільйонів примірників книг цього відомого британського письменника, якого вважають одним із найпопулярніших авторів у стилі фентезі. У кожного з його незліченної армії читачів є улюблені книги та персонажі «Плаского світу». Газета «The Telegraph» вирішила підсумувати ці вподобання та створити власний рейтинг з десяти найкращих героїв Террі Пратчетта (імена транслітеровані).
 
Смерть
 
Можливо, саме цей герой з’являється у циклі книг «Плаский світ» найчастіше. Смерть згадується у перших кількох книгах у класичному образі - скелет у плащі та з косою в руках, і безперечно посідає центральне місце в романі «Мор, учень Смерті». Смерть є чоловіком та дивує нас своїм захопленням живими істотами та готовністю боротися за рівновагу у Пласкому світі. Він любить котів і карі, а ще одягається Батьком Різдва (у Пратчетта – свято Страшріздво, «Hogswatchnight», - ред.) щоб врятувати свято, а заодно і увесь світ. 
 
Бабця Везервокс
 
Есмеральда Везервокс – найвідоміша представниця відьомської справи, славиться міцним характером та неймовірним самоконтролем. Жінка, яку тролі називають тією, «кого слід уникати». Жорстока чаклунка з золотим серцем.
 
Лорд Вітінарі
 
Лорд Вітінарі – патрицій, що контролює місто-державу Анк-Морпорк. Хоча він ніколи не був ключовим персонажем у творах письменника, він все ж є одним з найчастіше згаданих у романах героїв. Лорд пройшов навчання у школі вбивць, згодом став політиком. Не проявляє емоцій, а радше схильний до прагматизму і цинізму.
 
 
Няня Оґг
 
Відьма, яка є однією з найавторитетніших чаклунок разом з Везервокс. Екстраординарна бабця, голова велетенської родини, яка тим не менш любить випити та поспівати народних пісень. І хоча  Оґг ставиться до своїх невісток як до рабинь, люди часто звертаються до неї за порадою та допомогою як до досвідченої мудрої відьми.
 
Семюель Ваймс 
 
Очолює Міську варту – поліцію Анк-Морпорка. Пияк, що виріс у бідності, дослужився до високої посади, здобув титул герцога та одружився з найбагатшою жінкою міста. Ця історія тягнеться крізь увесь цикл «Плаского світу».
 
Бібліотекар
 
Це людина, перетворена на велетенського рудого орангутанга. Він не лише відмовився вертатися до попереднього вигляду, а й успішно опанував професію бібліотекаря у новому образі. До того ж став неймовірно сильним.
 
Мойст фон Ліпвіг
 
Авантюрист, якого присудили до смертної кари. Проте влада Анк-Морпорка дала йому шанс. І врешті Мойст вступив на державну службу, підняв з руїн міську пошту, а згодом і допоміг Лорду Вітінарі перевести місто на паперову грошову систему. Це саме той персонаж, який дав Пратчетту можливість вплести у твір сатиру на сучасну культуру. 
 
 
Кадр з фільму «Going Postal», 2010
 
Тіффані Ейкінг
 
Юна відьма, яка стала головною героїнею п`яти романів і дорослішає протягом усього циклу «Плаского світу». Персонаж, завдяки якому Пратчетт піднімає дорослі теми під виглядом дитячої художньої літератури. Її основний дар – непохитний здоровий глузд :)
 
«Без ножа себе ріжу» Дібблер
 
Вуличний торговець, який може дістати будь-що та продати це будь-кому. Справжній авантюрист, адже часто продає речі, які йому не належать. Його імені ніхто не знає, та до нього прив’язалося прізвисько завдяки фразі «Віддам дешевше, але без ножа себе ріжу».
 
Багаж
 
Багаж-людожер є одним з найбільш дивних та блискучих персонажів Пратчетта. Велетенська дерев’яна скриня, яка за потреби може пересуватися на сотнях своїх маленьких ніжок. Також Багаж захищає свого власника від найстрашніших  ворогів, тож часто персонажу вдається «перекусити» не лише парою брудних шкарпеток, а й кількома людьми чи монстрами. 
 
Вам може бути цікаво
Леся Українка: душа у листах
Розарій
Малігон Анна
Що можуть зробити дорослі, щоби призвичаїти дітей до читання?
Вірш дня. Борис Херсонський
Югославія, моя батьківщина
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати
Avatar
Сергій Бабич
а чому "плаский світ" , якщо "Discworld" ??? підтримуємо "братську" версію ?
09-11-2016 11:36 |