0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Закладаюся, він відривався на повну
Random
Рецензія на книжку-картинку Кіта Неґлі "Колись мій тато був дуже крутий" від літературної критикині Ганни Улюри.
 
 
«Це мій тато. Мені здається, він цілком звичайний. Ви, мабуть, не повірите, але я певен, що він колись грав у рок-гурті! Знаю, звучить божевільно, але у мене є доказ».
 
Малий років чотирьох бавиться з татусем у парку, катається автом і разом вкладаються спати. І син знає таємницю: колись його тато був дуже крутий, грав рок і розтинав околицями мотоциклом. Аж раптом перестав бути крутий. І що ж таке з татусем сталося?!.  Трішки сумна книжка, бо дитина не розуміє, що змінив безповоротно життя тата сам факт народження сина.
Ціна у Спільноті Старого Лева
120 грн
Трішки смішна книжка, бо крутим тато бути не перестав, він просто став крутим татом. (Порядок слів все вирішує). Наївні дитячі книжки ніколи не є наївними. «Колись мій тато був дуже крутим» – трішки сумна, трішки смішна і зовсім не наївна.
 
Кіт Неґлі здобув відомість не так давно, але натомість гучну: ілюстратор, що співпрацює з дуже крутими виданнями типу «НьюЙоркера», написав дитячу книжку. Вона називалася «Міцні хлопці (теж мають почуття)». Назва відповідала змісту: ті дужки свідчать – почуття міцні хлопці мають, але надійно їх приховують. От чого б це наша толерантна культура не радила б чоловіками показувати, що вони уміють відчувати щось більше за мачиську врівноваженість? Та не може ж такого бути! Наступна його книжка не здивувала, бо Неґлі продовжив міркувати, як ведеться дорослому мужчині і чи так йому легко, як здається збоку нам, що дивляться на проблеми молодих білих гетеросексуальних чоловіків середнього класу з легким скепсисом і нелегкою заздрістю.
 
І так, Кіт Неґлі пише дитячі книжки-розглядалки (ті, де 90% книжки – малюнок, а решта – текст; за детальними малюками малята разом із батьками можуть складати свої історії і учитися їх розказувати). Рекомендована аудиторія: 3-6 років. Стиль малюнків: плакатний, яскравий, емоційно насичений.
 
 
Це дуже інтимна розмова дорослого чоловіка і маленького хлопчика, який стане мужчиною. Нам її можна тихцем підслухати. От дуже раджу її уважно підслухати. Втім, оскільки «Тато» – з елітної породи віммельбухів (власне, розглядалки), то нумо підглядати, так правильніше.
 
Картинки чергуються: на одній ми бачимо те, чим реально займається тато з сином протягом одного дня; на іншій – те, що син уявляє з минулого життя татуся і ті «докази крутості», які він знаходить. Тато складає речі, поки малий робить вигляд, що ще спить. В шафі, поруч із білизною, що нею опікується татусь, сховані гітара і барабанна установка. Прекрасний хід: тато тримає корзину з білизною і тато тримає гітару, тато на сцені з мікрофоном і тата зав’язує шнурки сину – ці два малюнки на сусідніх сторінках ідентичні абсолютно; накладають один на одне, якщо швидко гортати, і ми отримуємо мить, коли «вмикається» фантазування сина і «вимикається» реальність. Малий не уявляє бозна-що, тато таки мав бурну молодість: на стінах висять його фото з помаранчевим ірокезом, а руки у татуся – в тату: череп, діамант, гральний кубик, змія, якір. Тато був таки крутим, і певно ним ще є. Такого висновку доходить і син. 
 
 
Турбота і піклування – це круто. Таке очевидне послання? Доста очевидне.
 
Поки тато не робить щось, що малого бентежить і соромить: не починає за кермом гучно підспівувати мелодії по радіо. «Е-е-е – ні, не крутий». Фінальна ремарка. Точно і лаконічно передані почуття малого: він і пишається батьком, і соромиться його одночасно. (От хто такого сам не відчував?). На цьому малюнку ми бачимо ліву руку тата, яку досі було погано видно. На ній татуйоване сердечко зі стрічкою і видно дві літери з трьох «МО.». Це слово «MOM», присягаюся. Така ж татушка була у одного з героїв диснеївського «Пітера Пена». Круті татусі – це хлопчики, які відривалися, було, на повну, а тепер покинули Неверленд і вирішили таки подорослішати. Оце послання цікавіше уже: від другої зірки праворуч і просто до народження сина.
 
Вам може бути цікаво
Завдання №1 — стати щасливими. Мотиваційні книжки і челенджі
«Видавництво Старого Лева» запускає гаражний розпродаж в онлайн-форматі!
Троє українців – у почесному списку Honour List 2020
Молочне порося для Фіделя Кастро та інші забаганки диктаторів: про нову книжку Вітольда Шабловського
Даруємо знижку на дві книжки тижня: «Фелікс Австрія» та «Галицькі смаколики»
Актор, поліцейський, інспектор, друг, психіатр – тобто вчитель
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати