0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Захоплива астрофізика для найменших
Random
Говорити про складне можна просто. Щоби переконатися у цьому, достатньо відкрити ось цю дивовижну пізнавальну книжку-картинку – «Професор Астрокіт і неосяжний космос», написану доктором Домініком Волліменом з ілюстративним оформленням від Бена Ньюмена.
 
Для прикладу, візьмімо хоча б таке: якого розміру були б інші планети, якби наша Земля була, скажімо, помідором черрі? Виявляється, порівняно з нею, Меркурій тоді був би співмірний перчинці, Венера – вишні, Марс – горошинці, Юпітер – кавуну, Сатурн – великому грейпфруту, Уран – яблуку, а Нептун – лайму! Чи такий цікавий факт: першими у космос потрапили… ні, не собаки, а плодові мушки! Сталося це 1947 року. А особисто мені дуже сподобався розворот про Місяць: його поверхня за площею приблизно така сама, як в Африки, а через відсутність повітря на ньому панує абсолютна тиша. Із Землі ми бачимо лише один бік Місяця, називаючи інший «темним», хоч він насправді дуже ясний і гарячий, бо повернутий до Сонця. А якби ми жили на Нептуні, то постаріли б іще до свого першого дня народження: повний оберт навколо Сонця Нептун здійснює за 165 земних років.
 
 
Що й казати, якщо до створення дитячої книжки-енциклопедії беруться такі талановиті автори – черговому шедевру наукпопу неодмінно бути! Адже кому-кому, а Домініку Воллімену про фізику відомо чимало: вчитель, лектор, а з 2010 року ще й доктор наук із квантової фізики. Бена Ньюмена знають як титулованого ілюстратора, серед клієнтів якого є «Penguin», BBC, IBM, «Lacoste», «The New York Times».
 
 
Їхнє спільне «дітище» – це професор Астрокіт, найрозумніший вуличний кіт, котрий отримав ступінь з усіх можливих наук, що існують під сонцем. Допитливий кіт-мудрагель, окрім найновіших знань про космос, залюбки поділиться ще й іншими таємницями для найменших і не тільки – у книжках «Professor Astro Cat's Atomic Adventure» та «Professor Astro Cat's Human Body Odyssey» (тримаймо кулачки, щоб і вони побачили світ українською мовою у «Видавництві Старого Лева»!).
 
Ми всі – зоряний народ. Наші тіла складаються з атомів, що виникли в осерді зорі перед її загибеллю. Уявляєте? Плюс: ми живемо на планеті, що кружляє довкола своєї зорі – Сонця. Оскільки зірок у небі незліченна кількість, то цілком ймовірно, що десь на інших планетах теж є подібні до нас істоти. Професор Астрокіт та вчені вважають, що кожна п'ята зоря серед найближчих сусідів має хоча б одну планету на кшталт Землі. Тобто в нашій галактиці є кільканадцять мільярдів планет, на яких могло б існувати життя! Що ж до нашої рідної Сонячної системи, найбільша вірогідність виникнення позаземного життя є на супутнику Юпітера – Європі, вкритій шаром криги, під якою, можливо, залягає глибинний океан рідкої води.
 
 
…У неозорих просторах Всесвіту ще так багато таємниць! Та завдяки професору Астрокоту, який уособлює усіх науковців загалом й астронавтів зокрема, і найменші чомусики, а заодно й набагато старші мрійники, мають унікальну можливість осягнути те, що людство намагалося зрозуміти та пояснити впродовж тисячоліть, наполегливо та невтомно торуючи свій шлях пізнання неба – per aspera ad astra.
 
 
Вам може бути цікаво
«Сковорода від А до Я»: простими словами про велику людину
Даруємо знижку на книжку тижня: «Передбачувана ірраціональність» Дена Аріелі
Ольга Войтенко: «У світлі світляків» – історія про збереження нашої планети
Топ-3 книжки Старого Лева про мандрівку музеями і галереями
Галина Ткачук: «Найважливіше – навчитися не створювати сміття»
Юрко Іздрик та «Меланхолії із саундом і сенсом» – у Львові
stary_lev Стежити
1795 дописів 40950 читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати