0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Її тіло та інші сторони»: пігулка, яка дозволить вам зрозуміти себе
Random
Якщо читаєте цей відгук на книгу, то, ймовірно, ви — книголюб.  Ви принаймні прочитали кілька книг за життя. Може, навіть десятки, сотні, а то й тисячі книг у красивих палітурках чи пожмаканих обкладинках. Підозрюю, що з власним досвідом вам доволі легко вдається зрозуміти рецензента чи рецензентку, бо ж ви так званий «підготовлений читач». Але, скажу відверто, скільки б рецензій на книгу американської письменниці Кармен Марії Мачадо «Її тіло та інші сторони» ви не прочитали — буде важко.
 
На полиці в книгарні ви можете знайти товстеньку рожеву книгу, з трохи дивною палітуркою. Чому? Бо не одразу, далеко не одразу ви зрозумієте, що і з чим пов’язано. Щоправда, палітурка справді відображає зміст, бо кожний силует, над яким працював дизайнер, має чітке й буквальне втілення у тексті. Книга вийшла у перекладі Марти Госовської та з художнім оформленням Антона Селлешія. 
 
Гортаючи перші сторінки, ви будете насолоджуватись запахом нового видання, а десь всередині, думаю, авторка книга назвала б це «десь у нутрощах», ви відчуєте щось схоже на суміш неспокою і цікавості, бо перші сторінки наповнені короткими цитатами, які ріжуть серце. Ось так, одразу. Переглянувши зміст, ви втямите трохи більше: книга не те, щоб феміністична, але про жінок — красивих, прозорих, витончених, жінок-матерів і лезбійок, жінок-кар’єристок і дружин чоловіків, які щоразу хотіли більшого. Книга про різних жінок.
 
Перші абзаци першого розділу одразу вам дають зрозуміти: ніхто тут з вами в романтичні ігри гратись не буде. Бо книга про життя, було солодким би воно чи гірким. Авторка майстерно стрибає від історії до історії, деякі завершуючи, а решту залишає вам, мовляв, живіть з цим, вигадайте свій кінець, бо моєї правди ви можете не витримати. І вона точно має рацію, бо інколи важко уявити, що могло б статись з персонажем реалістичної історії. Деколи ви захочете зупинити читання, щоби трохи перепочити, дати собі хвильку на роздуми, глибокий вдих чи мить на те, щоб заплющити очі й перезапустити свідомість. Але ця книга вам не дозволить нічого зі списку вище. Ви ковтнете перший рядок, другий, третій, ось уже немовля, весілля, прозора жінка, охоронці, які бачать тільки те, що багать звичайні люди, ось уже виросла Мара, плід жіночого кохання і розбитого чола об плитку у ванній кімнаті. Ви заковтуватимете щоразу новий шматок тексту, який сидітиме в горлі, поки ви його не проковтнете. Так буде щоразу, коли ви братимете її до рук. Навіть коли кидатимете на неї погляд впродовж дня, у вас бігатимуть мурахи, бо ви будете згадувати, яка різна реальність, які різні жінки, які різні погляди і життя. А найголовніше — в одній з тих жінок ви знайдете себе. І саме заради цього варто читати «Її тіло та інші сторони». Інколи буде ніяково, трохи соромно, щасливо, здивовано, співчутливо, трепетно і по-новому — ви відкриєте для себе нові відчуття та емоції, відкриєте саму себе, зрозумієте те, чого не могли осягнути раніше.
 
«Її тіло та інші сторони» — то кілька ріжучих душу історій про тіло... та інші жіночі сторони.
 
Вам може бути цікаво
Просто про складне: 5 книг про науку дітям
Вірш дня. Борис Херсонський
Вірш дня. Костянтин Москалець
Перший День народження: команда Старого Лева – про перший рік роботи Книгарні-кав’ярні на Галицькій
Викрадення! Гаряче літо Ракети на чотирьох лапах (колекція)
Ракета на чотирьох лапах під прикриттям (колекція)
stary_lev Стежити
дописів читачів