0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Ясь та його машинки» – чудова книжка для родинного читання
Random
З книгами Катерини Міхаліциної ми знайомі уже давненько. Обоє хлопців, Са і Вла, просто обожнюють її «Бабусину господу» та «Про драконів і щастя». Тому новинка однієї з улюблених дитячих авторок просто не могла оминути нас.
 
Для кого ж ця книга? В анотації вказаний вік 3-7 років. Мушу додати, що ми дещо розширили вікові рамки: мій молодший син Вла, якому нещодавно виповнилося 2 рочки, із задоволенням слухав описи, розглядав малюнки і біг приносити машинки, які є у нього і хоч трохи підходили до тексту. Веселощі були ще ті. Ілюстрації до книги такі, наче мальовані рукою дитини. Тому, поки Вла бігав шукати машинки, Са малював їх у своєму альбомі. Висновок: це інтерактивна книга для сімейного читання, що дуже важливо, бо в наш час важко чимось справді зацікавити сучасних дітей.
 
Книга розпочинається зі знайомства з головним героєм – хлопчиком Ясем. Я одразу проектую написане на своїх хлопців, і вони розповідають, що вміють уже вони. Далі ідуть розповіді, власне, про машинки із Ясевого автопарку. Розкажу тут про ті, які найбільше сподобались і зацікавили моїх дітлахів. Найулюбленішим став кран. Перегорнути сторінку далі не можливо було, поки Са не переніс всі лего-запчастини у відведене для цього місце.
 
 
На другому місці – бетономішалка. Са уважно слухає на заняттях англійської мови, тому називає її міксером. От тут то ледь не трапилася справжня катастрофа у межах мого світу. На сторінках книги є рецепт, як отримати справжній бетон. Маючи пластикову бетономішалку Са і Вла вирішили проекспериментувати і залити бетон, щоби зробити у ньому відбитки своїх долонь та стоп. На щастя, у нас вдома не виявилося щебеню і цементу. Тому я здихнула із полегшенням, і ми перенесли експеримент на той час, коли тато купить всі необхідні інгредієнти.
 
 
І третю почесну позицію займають машини спеціального призначення – пожежна та швидка. Мали можливість пригадати екстрені номери і виявили, що машин швидкої допомоги у нас аж три (що не дивно, беручи до уваги професію мами), а пожежна одна і то дуже маленька, без драбини і шланга. План на наступну покупку в дитячому магазині намітився сам собою. Можу ще довго перечислювати машини, про які йдеться у книжці, адже тут 46 сторінок. Як і описувати емоції, які вони викликали у дітей, але не хочеться нікого заангажовувати нашими враженнями. Точно обіцяю, що ні вас, ні ваших дітей ці тексти та ілюстрації не залишать байдужими.
 
Плюсом «Ясевих машинок» є те, що шрифт великий друкований і діти, які роблять перші спроби у читанні, як, до прикладу мій Са, можуть самостійно опанувати декілька слів. І допомагають в цьому маленькі малюночки-підказки по тексту. На кожному розвороті зліва схематично зображена машинка, про яку там ідеться, і всі, що були перед нею. Тому, на останній сторінці можна полічити всі Ясеві машинки і пригадати їхні назви, що дуже актуально для 2-х річного Вла. Наприкінці є абсолютно чистий розворот із заголовком «А яка твоя улюблена машина?». Це стало справжнім полем для творчості Са і заледве вмістило всі його улюблені машинки.
 
 
Завдяки авторці Катерині Міхаліциній та ілюстраторці Тетяні Цюпці ми провели чудовий вечір, із задоволенням читаючи, розглядаючи, рахуючи, малюючи, порівнюючи різні машинки між собою, – і все це робили із двома дітлахами, що надзвичайна рідкість, враховуючи їхні вікові інтереси. Рекомендую цю книгу для розширення творчих і креативних дитячих горизонтів на противагу стандартним книгам із нудними ілюстраціями. Це просто must have для хлопчиків і дівчаток, які хочуть і мусять орієнтуватися у транспортних засобах.
 
Вам може бути цікаво
Мотивація та натхнення на кожний день
Наталя Іліщук: «Турюн Ліан робить інтровертних дітей видимими»
Створити себе заново. Цитати із книги «MindFuck. Як позбутися бар’єрів у своїй голові»
Washington Post про книгу Кадзуо Ішіґуро «Клара і Сонце»
«Сад відпливає»: презентація книги Іди Фінк у Києві
Знижка 20% на книгу «Фієста. І сонце сходить» Ернеста Гемінґвея!
stary_lev Стежити
дописів читачів
Коментарі
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
Опублікувати