0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
Як поєднати роботу та родину? Поради дитини бізнес-батькам
Random
Еntrepreneur, ілюстрації Pascal Campion
 
Зейнеп Ілгаз, співзасновник та президент компанії Confirm Biosciences and TestCountry
 
Коли я була юною, влітку я проводила багато часу, допомагаючи моїй мамі у нашому сімейному магазин іграшок. Протягом багатьох років я керувала всім: від продажів на касі до контролю персоналу. Цей досвід розвинув у мені сильну пристрасть до підприємництва. Якби не було так багато «робочих» років, коли я продавала іграшки, я, безумовно, не заснувала б свій власний бізнес.

 
Сьогодні я мама-підприємець. Дивитися, як цікавість мого сина до бізнесу з часом зростає, було весело і корисно. Мій 11-річний син Кенан вже почав «квітнути». Він не тільки супроводжує мене у багатьох ділових поїздках, а й запустив власний невеликий бізнес і створив «штаб-квартиру» в офісі моєї компанії.
 
Не зрозумійте мене неправильно: я не кажу, що бути одночасно матір’ю та підприємцем легко. Але є способи, які дозволяють збалансувати хороше батьківство і успішний бізнес. 
Коли ви працюєте на свою власну компанію і виховуєте дітей, не існує розпорядку дня. Все у вашому житті непередбачувано. Як правило, ви відчуваєте себе винним за довгі години на роботі, завелику кількість відряджень і відсутність вашої участі у дозвіллі дітей.
 
Замість того, щоб намагатися ідеально збалансувати два окремі світи, визнайте, що у вас є унікальна можливість поєднати роботу і сімейне життя. Розробіть гнучку систему, яка дозволить поєднати родину і бізнес, щоб знайти час подивитися шкільну п'єсу дитини або провести з нею час на роботі. 
 
Коли ваші діти зможуть стати такою ж частиною вашого світу, як ви для них, вони будуть краще розуміти, чому ви так багато працюєте.
 
Я запитала Кенана поради, як батьки-підприємці можуть успішно поєднувати роботу і сім'ю. Ось його перші п'ять думок:
 
***
 
1. Знаходьте час один для одного щодня.
 
Деякі батьки дійсно дуже багато працюють або часто їздять у відрядження, і не мають часу, щоб провести його з дітьми. Важливо бути принаймні трохи зі своїми дітьми щодня. Так вони не відчуватимуть себе покинутими. Неважливо, якщо ви зможете грати з ними тільки протягом 30 хвилин. Навіть трішки часу дасть свій результат.
 
2. Покажіть їм світ.
 
Коли мама взяла мене у свою бізнес-поїздку в Китай, я ходив з нею на конференцію і до Великої китайської стіни. Це була поїздка, яку я буду пам'ятати все життя. Ви також повинні брати дітей у деякі свої ділові поїздки, так вони зможуть дізнатися більше про світ бізнесу і різні культури водночас. Це дасть вам можливість провести час разом і мати спільні неймовірні спогади.
 
3. Облаштуйте офіс вдома.
 
Замість того, щоб йти з роботи о 21:30 щовечора, облаштуйте робочий простір вдома. Тоді ви можете піти з офісу, коли захочете, будете доступні і для ваших дітей, і для роботи, якщо це буде потрібно. Мої батьки так зробили, і я спокійний, знаючи, що вони вдома для мене, коли б мені не знадобились.
 
4. Зв`язок за допомогою технологій.
 
Коли мій тато чи мама подорожують і не можуть взяти усіх нас, вони щодня по кілька разів виділяють час, щоб побачити нас хоча б онлайн і надолужити згаяне. Бути на відстані важко, але можливість часто спілкуватися робить все простішим. Сьогодні існує безліч додатків та програм, щоб залишатися на зв`язку.
 
5. Побудуйте особливий зв'язок.
 
Якщо ви знаходитесь на відстані, подивіться на небо і думайте про нього, як про гігантський міст, що з'єднує вас із вашою родиною. Згадка про те, що ви дивитесь на ті ж самі небо, сонце і місяць, як й інші члени вашої родини, може допомогти кожному пережити ті важкі часи, коли ви далеко від близьких. Це так просто, але ніхто цього не помічає.
 
***
 
Після порад Кенана стало легше робити родину щасливою, навіть перебуваючи на відстані. Коли батьки знають, що їхні діти задоволені, вони всюди можуть відчувати себе добре.