0(800) 501 508
 
Цілодобово
Кошик 0 грн

Статті

по:
В період з:
«Я бачу, вас цікавить пітьма» – симбіоз соціальної драми, містичного трилера та захопливого детективу
Random
Сучасна українська література, на щастя, давно вже перетнула кордон, коли читання вітчизняних письменників було дивним та рідким явищем серед книголюбів. Тепер ринок пропонує читачу різноманіття жанрів: від любовних романів до психологічних трилерів, від жахів до детективів та навіть комедій. Словом, обрати є з чого. Проте новинка від знаного за «Танцем недоумка» і «Білим попелом» Ілларіона Павлюка – рідкісне поєднання одразу кількох жанрів, симбіоз яких зумів створити дійсно новаторський роман, що межує між соціальною драмою, містичним трилером та легкими нотками детективу. І це все з алюзіями до Стівена Кінґа, Михайла Булгаковадавньогрецьких міфів та Біблії. Вражає, правда?
 
Людина-людина, людина-грішник
 
«Я бачу, вас цікавить пітьма» – роман, до якого потрібно звикнути. Він не пускає до себе одразу та дає читачу можливість, грішним ділом, подумати: а чи не відкласти історію на потім. І ось чому. Історія розпочинається як звичайні дві сюжетні лінії, перша з яких – про жінку, що допомагає доправити дівчинку вночі до іншого села, друга – про київського кримінального психолога з багажем тривожних розладів, неконтрольованою агресією та любов’ю випити кілька келихів чогось міцного.
 
Однак деякий час читач просто не розуміє, навіщо йому читати про перипетії дивного селища Буськів Сад (до речі, літера «С» символічно не підсвічується на в’їзді до поселення) та доволі неприємного, на перший погляд, психолога Андрія.
 
Але! Перші враження швидко змінюються наступним: а що ж буде далі?
 
Буськів Сад
 
Взагалі фабула роману доволі проста: Андрія відправляють до селища, аби той допоміг знайти зниклу дівчинку Надю. Однак на цьому анотацію можна завершувати, оскільки пояснити далі, чому мешканці села суворо проти втручання Андрія у пошуки та навіть перешкоджають йому – вкрай важко і непотрібно. І тут треба зробити більш яскравий акцент на головному герої.
 
Андрій – кримінальний психолог, який травмував своє ментальне здоров’я під Афганської війни. Він не може собі пробачити фатальний вчинок, і той, як ви вже зрозуміли, переслідує його все життя у формі постійного морального самопоїдання.
 
Тривалий час він може здаватися неприємним,неврівноваженим та навіть ненависним персонажем. І так, він грішник, як і всі довкола. Власне, на темі гріховності ви також трішки зупинитеся, читаючи книгу.
 
Літературні алюзії
 
Препарувати алюзії, що підступно приховав Павлюк у книжці, також можна вважати окремою забавкою, яка точно спрацювала йому у великий плюс. Отож, «Я бачу, вас цікавить пітьма» – це: «Сяйво» Кінґа, «Пригоди Аліси в Дивокраї» Керрола, антична міфологія та Біблія. Зокрема Ілларіон Павлюк активно акцентує увагу на сімох людських гріхах: від жадоби до злості, від заздрості до зневіри, від хтивості до зради.
 
На тлі цих маленьких відсилочок читач може побачити типово українські реалії, коли люди потопають у бюрократії, справи вирішуються через «кумівство», а декому просто невигідно боротися за добро та справедливість через власні матеріальні бажання.
 
Словом, я бачу, вас точно цікавить пітьма, тому ця книжка – найкращий спосіб зануритися у багатошаровий, продуманий роман, що не розчарує своїм завершенням та навіть змусить замислитися: а чи дійсно цю пітьму не можна викорінити?
 
Вам може бути цікаво
Автограф від Станіслава Асєєва та знижка -10% на книжку «"Світлий Шлях": історія одного концтабору»
Емоції Ґастона. Я боюся
Емоції Ґастона. Я радію
Ш’єн Шо Шін Орелі
Що подивитися разом із книжкою «"Світлий шлях": історія одного концтабору»?
Книжка на сцені
stary_lev Стежити
дописів читачів